Bungee jumping Slovensko – čo so sebou, cena

Bungee jumping na Slovensku ponúka jedinečnú príležitosť zažiť adrenalín a vzrušenie zo skoku z veľkej výšky. Tento šport získava na popularite a poskytuje účastníkom možnosť prekonať svoje obavy a vychutnať si neopakovateľný zážitok. Aká je cena bungee jumpingu na Slovensku?

Adrenalínové športy na Slovensku predstavujú rýchlo rastúci trend. Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí bungee jumping. Tento druh jumping poskytuje účastníkom intenzívny zážitok z voľného pádu. Entuziazmus pre bungee jumping stále stúpa.

Skoky z mostov a vysokých konštrukcií lákajú dobrodruhov z celého sveta. Slovensko sa tak stáva kľúčovou destináciou pre milovníkov vzrušenia. Každý skok ponúka jedinečnú zmes strachu, vzrušenia a uspokojenia.


Obsah článku


Čo je to bungee jumping?

Bungee jumping je adrenalínový šport, pri ktorom účastníci skáču z vysokých štruktúr ako mosty, žeriavy alebo skalné útesy, pričom sú pripútaní k elastickému lanu. Toto lano umožňuje skokanovi bezpečný voľný pád nasledovaný pružným odrazom späť. Kľúčovým aspektom bungee jumping je dynamika voľného pádu spojená s elastickým návratom, ktorá poskytuje jedinečný zážitok.

História bungee jumping sa začína v 80. rokoch 20. storočia na Novom Zélande, kde sa tento šport rýchlo ujal a rozšíril do ďalších častí sveta. Jeho pôvod sa odvoláva na „land diving“, rituál vykonávaný mladíkmi na ostrove Pentecost vo Vanuatu, ktorí skákali z drevených veží s viničmi priviazanými na nohy ako prechodný obrad do dospelosti.

V 90. rokoch 20. storočia sa bungee jumping začal objavovať aj na Slovensku, kde skok z mosta a iných vysokých konštrukcií prilákal mnoho odvážlivcov. Pôvodne bol tento šport dostupný iba v niekoľkých lokalitách, no postupne sa rozrastal a dnes sú skoky možné na viacerých miestach po celom Slovensku.

S rozvojom tohto športu na Slovensku rástol aj záujem o bezpečnostné štandardy a regulácie, ktoré zabezpečujú bezpečnosť skokanov. Toto viedlo k vytvoreniu profesionálnych skokanských centier, ktoré ponúkajú skoky za striktne kontrolovaných podmienok.

Bungee jumping sa stal súčasťou kultúry extrémnych športov na Slovensku a je obľúbený medzi hľadačmi vzrušenia, ktorí sa chcú priblížiť k svojim hraniciam.

Kľúčovým aspektom bungee jumping je dynamika voľného pádu spojená s elastickým návratom.

Je skok z mosta bezpečný?

Skok z mosta v rámci bungee jumping patrí medzi extrémne športy, kde bezpečnosť má najvyššiu prioritu. Skok z mosta je bezpečný, pokiaľ sa dodržiavajú všetky stanovené bezpečnostné normy a protokoly. Profesionálne bungee centrá investujú veľké úsilie do zabezpečenia maximálnej bezpečnosti skokanov.

Bezpečnostné opatrenia pre bungee jumping:

 1. Kvalitné skokanské vybavenie – používanie overených elastických lán, ktoré sú pravidelne testované a vymieňané.
 2. Odborný dohľad – skúsení inštruktori a operátori sú prítomní pri každom skoku.
 3. Predskoková príprava – každý skokan dostáva dôkladný briefing o technike skoku a bezpečnostných procedúrach.
 4. Prispôsobenie vybavenia – nastavenie lán a výstroje individuálne podľa váhy a výšky skokana zabezpečuje optimalizáciu bezpečnosti.
 5. Dvojitá kontrola – všetko vybavenie prechádza dvojitou kontrolou pred každým skokom.

Certifikácie potrebné pre bungee jumping:

 • Certifikované lano – musí spĺňať medzinárodné štandardy pre pevnosť a elasticitu.
 • Bezpečnostné certifikáty pre operátorov – všetci operátori musia prejsť špeciálnym školením a získať certifikát o zručnostiach v oblasti bungee jumping.
 • Pravidelné revízie vybavenia – pravidelné kontroly a certifikácia vybavenia zaručujú jeho bezpečnosť a funkčnosť.

Profesionálne centrá pre bungee jumping na Slovensku dodržiavajú tieto štandardy, čím poskytujú skokanom bezpečnú a nezabudnuteľnú skúsenosť.

Čo si vziať so sebou na bungee jumping?

Pripraviť sa na bungee jumping znamená nazbierať odvahu, a tiež zabezpečiť správnu výbavu. Účastníci by mali premyslieť, čo si so sebou zoberú na skok z mosta, aby zaistili svoje bezpečie a pohodlie. Dobre zvolené vybavenie zvyšuje pohodlie a znižuje riziká.

Potrebné veci na bungee jumping:

 1. Pohodlné oblečenie – voľné, pohodlné športové oblečenie, ktoré neobmedzuje pohyb, je ideálne.
 2. Pevná obuv – športová obuv, ktorá dobre sedí na nohe a má pevnú podrážku, je nevyhnutná.
 3. Mäkké viazanie – v prípade použitia vlastného vybavenia je dôležité, aby viazanie bolo bezpečné a pohodlné.
 4. Malý batoh alebo taška – na osobné veci a vodu je praktické mať pri sebe malý batoh.
 5. Slnečné okuliare a opaľovací krém – na ochranu pred slnkom, ak sa skáče počas jasného dňa.
 6. Vodotesná kamera – pre tých, ktorí si chcú nahrávať svoj skok, je vodotesná kamera skvelý spoločník.
 7. Osobná identifikácia a kontaktné informácie – vždy je dobré mať pri sebe identifikáciu a kontakty na prípad núdze.

Tieto položky zabezpečia, že skok z mosta bude vzrušujúci a zároveň bezpečný a pohodlný. Profesionálne centrá pre bungee jumping tiež často poskytujú ďalšie odporúčania špecifické pre ich lokality a podmienky.

Dobre zvolené vybavenie zvyšuje pohodlie a znižuje riziká.

Tatry – bungee jumping

Bungee jumping v Tatrách ponúka úchvatné scenérie a adrenalínové zážitky. Vysoké Tatry poskytujú ideálne prostredie pre milovníkov extrémnych športov, ktorí si prajú spojiť bungee jumping s nádherným výhľadom na okolitú prírodu.

Lokality v Tatrách, kde sa dá skákať:

 • Skokanský mostík Štrbské Pleso – toto miesto je obľúbené vďaka svojej dostupnosti a nádhernému prostrediu.

Ceny za skok v Tatrách sa pohybujú od 70 do 100 EUR v závislosti od sezóny a poskytovaných služieb. Skoky sa zvyčajne rezervujú online prostredníctvom webových stránok poskytovateľov služieb, kde si záujemci môžu vybrať termín a čas skoku. Väčšina poskytovateľov umožňuje rezerváciu vopred, čo sa odporúča včas, najmä počas sezóny s vysokým záujmom.

Bratislava – bungee jumping

Bungee jumping v Bratislave prináša vzrušenie priamo do srdca Slovenska. Tento mestský adrenalínový šport sa môže pochváliť jedinečnými výhľadmi a dostupnosťou rôznych lokalít.

Popis najpopulárnejších miest v Bratislave a ich dostupnosť:

 • Jumping Petržalka – táto vysoká mostná veža láka skokanov počas celého roka, ak to dovolí počasie.
 • Bungee Fitness Bratislava – poskytuje možnosť skúsiť bungee jumping spojený s fitness v urbánne nastavenom štúdiu, kde je dostupnosť závislá na rezervácii.

Cenové rozpätie pre bungee jumping v Bratislave sa pohybuje od 50 do 100 EUR, v závislosti od typu skoku a služieb. Skoky je možné rezervovať online cez webové stránky poskytovateľov alebo priamo na mieste, ak je to možné. Väčšina organizátorov odporúča rezerváciu s predstihom, najmä počas teplejších mesiacov, kedy je o skoky veľký záujem.

Košice – bungee jumping

Bungee jumping v Košiciach ponúka vzrušujúce príležitosti pre vyznavačov extrémneho športu vo východnej časti Slovenska. Svojou lokalitou a ponukami jumping v Košiciach priťahuje odvážlivcov z celého regiónu. Tento adrenalínový šport je dostupný na niekoľkých miestach, ktoré sú obľúbené pre ich pohodlný prístup a nádherné okolie.

Popis najpopulárnejších miest v Košiciach a ich dostupnosť:

 • Starý most Košice – tento historický most je populárne miesto pre skoky, ktoré sa konajú najmä počas letných mesiacov.
 • Športový areál Košice – ponúka skoky z viacerých športových zariadení, prístupných v závislosti od počasia a sezónnych podujatí.

Cenové rozpätie pre bungee jumping v Košiciach sa pohybuje od 80 do 120 EUR v závislosti od vybraného miesta a času. Skoky je možné rezervovať online cez webové stránky poskytovateľov alebo priamo na mieste, keď je to možné. Väčšina organizátorov odporúča rezerváciu s predstihom, najmä počas teplejších mesiacov, keď je o skoky veľký záujem.

Svojou lokalitou a ponukami jumping v Košiciach pritahuje odvážlivcov z celého regiónu.

Prešov – bungee jumping

Bungee jumping v Prešove sa stáva čoraz obľúbenejšou aktivitou pre tých, ktorí hľadajú adrenalínové dobrodružstvo. Jumping Prešov ponúka návštevníkom možnosť skúsiť tento vzrušujúci šport v krásnom prostredí východného Slovenska.

Popis najpopulárnejších miest v Prešove a ich dostupnosť:

 • Prešovský most – tento most je obľúbeným miestom pre bungee jumping, kde sa skoky organizujú najmä počas teplých mesiacov.
 • Vodná nádrž Domaša – ponúka jedinečný zážitok so skokmi nad vodou, dostupnými v letných mesiacoch.

Cenové rozpätie pre bungee jumping v Prešove sa pohybuje od 90 do 120 EUR v závislosti od lokality a typu skoku. Rezervácie je možné uskutočniť online cez webové stránky poskytovateľov a telefonicky. Organizátori odporúčajú rezervovať skok s predstihom, najmä počas letnej sezóny, keď je záujem o skoky najväčší. Tieto možnosti rezervácie zaručujú, že každý môže nájsť vhodný termín pre svoj skok.