Pôžička pred výplatou online

Objavili sa nečakané výdavky a do výplaty ešte ďaleko? Prišli nedoplatky, deti potrebujú na školský výlet a v domácej kase už nie je dostatok financií? Riešením môže byť pôžička pred výplatou.

Na trhu je už viacero nebankových spoločností, ktoré poskytujú pôžičky online. Rýchlu pôžičku možno vybaviť jednoducho, len pár klikmi na internete, a na účte môže byť pôžička ihneď.

Hoci rýchlosť a jednoduchosť získania peňazí láka, zvážiť treba aj riziká. Takéto typy pôžičiek totiž môžu byť spojené s vyššími úrokmi či poplatkami. Aké sú teda výhody a nevýhody pôžičky pred výplatou?

Pôžička pred výplatou

V prípade finančných suchôt pred výplatou sa dá využiť niekoľko spôsobov, ako si požičať peniaze. Ponúkajú ich bankové aj nebankové inštitúcie a spoločnosti.

Klienti bánk si napríklad na svojom účte môžu nastaviť povolené prečerpanie, vďaka ktorému môžu ísť na svojom účte aj do mínusu – ale len do výšky stanoveného limitu. Ide v podstate o krátkodobý bezúčelový úver pre klienta banky, ktorý môže využiť aj opakovane.

Na jeho poskytnutie nepotrebuje nič iné, len mať v banke zriadený účet, vek nad 18 rokov, pravidelný príjem a nastavený povolený debet.

Avšak aj v prípade takejto pôžičky pred výplatou treba počítať s vyššími úrokmi. Tie sa hradia z prečerpanej sumy, a to za dni, počas ktorých bol klient na svojom účte v mínuse.

Viacero typov nebankových pôžičiek možno získať aj od nebankových spoločností. Zvyčajne ide o rýchlu pôžičku, ktorá sa dá vybaviť online.

Nebankové spoločnosti ponúkajú napríklad pôžičku online ihneď na účet, pôžičku bez dokladovania príjmu, pôžičku pre nezamestnaných a nájdu sa aj také, ktoré za stanovených podmienok poskytujú napríklad pôžičku pre dlžníkov.

Pôžičky online ihneď na účet

Výhodná je najmä pre ľudí, ktorí potrebujú získať rýchlo peniaze. Ide o jednoduchý a pohodlný spôsob rýchlej pôžičky. Nie je pritom dôležité, na čo žiadateľ pôžičku potrebuje, účel zvyčajne nikto neskúma.

Pôžičky online ihneď na účet sú zvyčajné nebankové pôžičky, ktoré poskytujú nebankové spoločnosti. Na ich získanie stačí vyplniť žiadosť na webovej stránke poskytovateľa. Vyžadujú sa zvyčajne osobné údaje a informácie o príjme.

Výhodou je, že skutočne je pôžička online ihneď na účte žiadateľa. Ak má žiadateľ rovnakú banku ako poskytovateľ, peniaze sú na účet prevedené v podstate okamžite. Pri rozličných bankách môže prevod trvať 24 hodín.

Hoci takáto rýchla pôžička môže lákať, vždy si ju treba dobre zvážiť. Na mieste je poriadne si preštudovať podmienky poskytovateľa a tiež zvážiť, či bude žiadateľ schopný požičané peniaze v dohodnutom termíne splatiť.

Minipôžička do 100 eur

Finančnú mizériu krátko pred výplatou môže pomôcť vyriešiť napríklad aj minipôžička. Produkt majú v ponuke niektoré nebankové spoločnosti.

Ide o expresnú pôžičku bez nutnosti registrácie či poplatkov. Žiadateľ dostane peniaze priamo na svoj účet. Nový klient si môže vybaviť najviac pôžičku 100 eur. Splatnosť je zvyčajne do jedného mesiaca.

Pôžičku možno získať jednoduchým vyplnením online žiadosti na webe poskytovateľa. Po spracovaní a vyhodnotení žiadosti poskytovateľ pošle pôžičku ihneď žiadateľovi na bankový účet alebo poštovou poukážkou.

V prípade minipôžičiek si možno požičať sumy od približne 25 eur do 100 eur, pre opakovaných klientov môžu byť sumy vyššie. Doba splatnosti je od 7 do 28 dní.

Podobne ako iné formy rýchlych pôžičiek, aj pri minipôžičke treba spĺňať isté kritéria. Minimálny vek žiadateľa je 18 rokov, treba uviesť telefonický kontakt, mať funkčný e-mail a zriadený bankový účet.

Výhodou minipôžičiek je, že žiadateľ sa k nízkej sumy dostane rýchlo a ľahko. Vybavenie pôžičky online je v podstate okamžité. Poskytovatelia zvyknú žiadosti posúdiť veľmi rýchlo a v podstate má žiadateľ pôžičku ihneď na bankovom účte.

Ako všetky podobné produkty, aj minipôžičky majú svoje nevýhody. Zvyčajne sa dajú požičať len nízke sumy, najčastejšie maximálne pôžička 100 eur. Tieto pôžičky majú v porovnaní s bankovými alebo bežnými nebankovými pôžičkami výrazne vyššie úrokové sadzby a RPMN.

Pôžičky pre dlžníkov

Je jedno, či niekto nesplatil pôžičku, či na ňu pozabudol, raz sa už dostal do zoznamu dlžníkov a má zápis v úverovom registri. Získať tak pôžičku už nebude úplne jednoduché.

Banka pôžičky pre dlžníkov neschvaľuje, možnosťou je však obrátiť sa na nebankové spoločnosti.

Hoci aj v tejto oblasti sú možnosti obmedzené, predsa len existujú nebankové pôžičky pre všetkých, aj pre dlžníkov. Avšak spoločnosti poskytujú len nízke sumy a za prísnych podmienok.

Pri pôžičkách pre dlžníkov treba počítať s krátkou dobou splatnosti, peniaze treba vrátiť zvyčajne do 30 dní. Zvyčajne sú tieto pôžičky spojené s vyšším úrokom a potrebou dokladovať pravidelný príjem.

Existuje ešte možnosť požičať si od súkromnej osoby, avšak takýto typ pôžičiek je značne rizikový, pretože súkromníci môžu požadovať ručenie zmenkou alebo nehnuteľnosťou.

V prípade nesplácania sa tak dlžník môže dostať do veľkých problémov, preto takéto pôžičky treba veľmi dobre zvážiť a prípadného poskytovateľa pôžičiek pre dlžníkov vopred dobre preveriť.

Pôžička pre nezamestnaných

Pôžičku pre nezamestnaných, podobne ako iné typy rýchlych pôžičiek, poskytujú väčšinou nebankové subjekty. Ide zvyčajne o pôžičky bez kontroly úverového registra alebo pôžičky bez dokladovania príjmu.

K získaniu pôžičky pre nezamestnaných stačí mať minimálne 18 rokov, trvalý pobyt v Slovenskej republike a mať zriadený bankový účet v slovenskej banke.

Vybaviť možno takúto pôžičku online z pohodlia domova a nie je nutné dokladovať ani účel, na aký budú peniaze využité. Výhodou je tiež, že je pôžička ihneď po schválení poskytnutá na účet žiadateľa. Avšak požičať si možno len menšie sumy, zvyčajne tak do 1 000 eur.

Tak ako všetky pôžičky, aj tá pre nezamestnaných nesie so sebou riziká. Treba si preto dobre zvážiť, či ju bude vedieť žiadateľ splácať, inak hrozia sankcie za nesplatenie.

Pôžička pre nezamestnaných je často spojená s vyššími úrokovými sadzbami. Nebankové spoločnosti môžu požadovať garancie od žiadateľa. V prípade, že žiadateľ nebude schopný úver splácať, bude musieť čeliť vysokým sankciám.

Pôžička bez dokladovania príjmu

Najvýhodnejšie pôžičky bez dokladovania príjmu poskytujú banky, avšak iba stálym alebo bonitným klientom. Preto ľudia, ktorí nemajú stály príjem, nechcú či nevedia zdokladovať svoj príjem, volia skôr nebankové pôžičky.

Pôžička bez dokladovania príjmu môže mať viacero podôb – môže ísť napríklad o pôžičku pre nezamestnaných, minipôžičku či online pôžičku. Väčšinou ide o nižšie sumy s kratšou dobou splatnosti.

Vybavenie pôžičky bez dokladovania príjmu je veľmi jednoduché. Ako už napovedá názov, k získaniu takejto pôžičky netreba uvádzať svoj príjem. Poskytovatelia väčšinou požadujú len doklad totožnosti.

Tento typ pôžičky je vhodný pre ľudí, ktorí potrebujú peniaze rýchlo a nemajú čas čakať na schválenie žiadosti.

Klient si môže požiadať o pôžičku bez dokladovania príjmu až do výšky 5 000 eur a splácať ju do jedného až 5 rokov. Splátky sa môžu meniť v závislosti od príjmu a finančnej situácie žiadateľa.

Nebankové pôžičky

Nebankové pôžičky sú alternatívou najmä pre tých, ktorým banka z rôznych dôvodov peniaze nepožičia. Nebankové pôžičky majú zvyčajne menej prísne podmienky, aj proces posudzovania žiadostí je rýchlejší.

Ide zvyčajne o rýchlu pôžičku, ktorú možno vybaviť v krátkom čase. V dnešnej dobe už možno nájsť širokú škálu nebankových subjektov, ktoré ponúkajú takéto pôžičky online. Ich výhodou je, že ich možno zabezpečiť rýchlejšie ako tradičné pôžičky.

Podmienky získania nebankových pôžičiek sú spravidla miernejšie. Nájdu sa aj takí poskytovatelia, ktorí sú ochotní požičať za istých podmienok aj rizikovejším klientom, napríklad ponúkajú pôžičky pre dlžníkov či pôžičky pre nezamestnaných.

Spravidla k žiadosti o nebankovú pôžičku treba predložiť občiansky preukaz, doklad o príjme či výpis z bankového účtu. Podmienky získania nebankových pôžičiek sa u rôznych poskytovateľov líšia, preto si ich treba dobre preveriť a porovnať, kým sa žiadateľ rozhodne pre konkrétny produkt.

Výhody a nevýhody online pôžičky

Online pôžička je rýchly a jednoduchý spôsob ako získať financie krátko pred výplatou či v prípade, že potrebuje pôžičku ihneď. Má však svoje výhody a nevýhody. Aké sú teda výhody a na čo si dať pozor?

Výhody online pôžičky:

 1. rýchle schválenie – získanie pôžičky online je omnoho rýchlejšie ako podanie žiadosti prostredníctvom tradičného poskytovateľa pôžičiek; rozhodnutie sa dá zvyčajne získať za krátku dobu, čo umožňuje získať potrebné peniaze pomerne rýchlo
 2. jednoduchá žiadosť – žiadosť o pôžičku online je veľmi jednoduchá; väčšina poskytovateľov pôžičiek má jednoduchý online formulár žiadosti, ktorého vyplnenie trvá len niekoľko minút
 3. flexibilné podmienky splácania – podmienky splácania sú pomerne flexibilné; niektoré nebankové spoločnosti umožňujú splátky prispôsobiť tak, aby bol žiadateľ schopný dlh splácať

Nevýhody online pôžičky:

 1. vysoké poplatky – online pôžičky môžu byť niekedy spojené s vyššími či skrytými poplatkami; pred podpisom akejkoľvek zmluvy o pôžičke si preto treba dobre prečítať zmluvu, aj drobné písmo tak, aby bolo jasné, aké náklady sú spojené s pôžičkou
 2. obmedzená suma pôžičky – pri prvej žiadosti býva maximálna pôžička 100 eur; ak klient preukáže spoľahlivosť a pôžičku riadne splatí, pri ďalších žiadostiach môže získať aj vyššiu sumu; niektoré spoločnosti požičajú aj opakovane vyššiu sumu a s dlhšou dobou splatnosti
 3. horší zákaznícky servis – nie vždy majú poskytovatelia online pôžičiek aj spoľahlivý zákaznícky servis; to môže sťažiť získanie pomoci v prípade problémov s pôžičkou alebo pri zmenách v splátkovom kalendári
 4. cena za požičanie peňazí – tieto pôžičky majú v porovnaní s bankovými aj bežnými nebankovými pôžičkami výrazne vyššiu úrokovú sadzbu a RPMN

Ako v prípade každej pôžičky či úveru si teda aj pri pôžičke pred výplatou treba dobre premyslieť, či ju bude žiadateľ schopný splácať. Počítať treba aj s vyšším úrokom či sankciami pri nesplácaní.

Na druhej strane online pôžička je vybavená jednoducho a rýchlo z pohodlia domov a peniaze sú na účte žiadateľa takmer ihneď.

Tipy, kde možno získať pôžičku pred výplatou online

Na slovenskom trhu je množstvo poskytovateľov nebankových pôžičiek, u ktorých možno získať financie napríklad aj vtedy, keď je do výplaty ešte ďaleko, no peňaženka zíva prázdnotou.

Rýchlu pôžičku možno získať napríklad u nebankovej spoločnosti TopPôžička. Poskytujú zvyčajne úvery na nižšie sumy s krátkou dobou splatnosti, vybaviť možno pôžičku online a po schválení sú peniaze takmer ihneď na účte.

 • 50-500 eur
 • splatnosť 1-30 dní
 • vybavenie pôžičky online
 • bezúčelová

S TopPôžičkou možno získať aj úver na vyššiu sumu, až do výšky 6 500 eur.

 • pôžička až do 6 500 eur
 • dĺžka splácania 1-7 rokov
 • vyplnenie žiadosti do 5 minút
 • žiadne zbytočné papierovanie
 • po schválení sú peniaze odoslané ihneď na účet
 • pre zamestnancov, SZČO aj dôchodcov

Ponuku rýchlej pôžičky online ponúka aj Pôžičkomat. Získať možno pôžičku do 500 eur so splatnosťou do jedného mesiaca.

 • pôžička 50-500 eur
 • splatnosť 5-31 dní
 • žiadne skryté poplatky
 • možno žiadať kedykoľvek 365 dní v roku
 • nie je potrebné mať záruku ani ručiteľa
 • nenahliada do registra dlžníkov
 • možné zažiadať o predĺženie splatnosti pôžičky
 • pre študentov, dôchodcov aj ženy na materskej dovolenke

Pôžičku bez dokladovanie príjmu možno získať v nebankovej spoločnosti Profi Credit. Nebankové pôžičky poskytuje až do výšky 3 000 eur.

 • pôžička 300-3 000 eur
 • splatnosť 3-24 mesiacov
 • pôžička bez registra a dokladovania príjmu
 • pre zamestnancov, dôchodcov aj ženy na MD
 • individuálny prístup ku každému žiadateľovi
 • rýchle vybavenie pôžičky
 • bez uvedenia účelu

Vyplnenie žiadosti je otázkou niekoľkých minút a po posúdení a schválení žiadosti sú peniaze v najkratšom možnom čase zasielané na účet žiadateľa. Všetko sa dá spravidla vybaviť online cez internet bez osobných kontaktov. K vybaveniu postačia doklady totožnosti a žiadateľ musí mať zriadený účet v banke.

Pozor na riziká

Online pôžičky sú veľmi obľúbené a stále častejšie využívané. V pravú chvíľu môžu pomôcť vytrhnúť tŕň z päty a dodať finančnú injekciu na pár dní pred výplatou.

Nemalo by však ísť o štandardné riešenie finančných ťažkostí. V opačnom prípade hrozí, že sa človek môže dostať do tzv. dlhovej pasce.