Pôžičky na občiansky preukaz

pozicka-na-obcansky-preukaz

Pôžička na občiansky preukaz je taký typ úveru, ktorý sa dá vybaviť len s použitím občianskeho preukazu a nepotrebujete žiadne iné doklady, ako napríklad dokladovanie príjmu, účelu použitia finančných prostriedkov a podobne.

Väčšinou poskytujú pôžičky na občiansky preukaz nebankové spoločnosti a to cez menšie úvery online alebo cez SMS. Tu stačí už len vedieť, ako zistiť číslo občianskeho preukazu a zadať ho spolu s inými osobnými údajmi do žiadosti.

pozicka-na-obciansky-preukaz-230x230-3489588

Peniaze na občiansky preukaz sa dajú vybaviť aj za určitých okolností v banke, ale nejde o vysoké sumy, najčastejšie o menšie splátkové alebo kreditné úvery.

Niektoré nebankovky tiež ponúkajú možnosť požičať si aj spotrebiteľské pôžičky na OP, ale aj v tomto prípade ide skôr o bonitných klientov.

Súkromné pôžičky od súkromníkov na občiansky preukaz možno nájsť ojedinele a to len cez internetovú inzerciu, takže prvou a najčastejšou možnosťou sú nebankové bezúčelové alebo účelové (splátkové) úvery.

Nebanková pôžička na občiansky preukaz – ponuka

V rámci nebankových pôžičiek je možné získať rôzne druhy úverov, kde stačí na vybavenie len občiansky preukaz.

Môže ísť napríklad o bezúčelové pôžičky na čokoľvek s kratšou dobou splatnosti, ale aj o väčšie spotrebiteľské úvery, ktoré sa môžu použiť napríklad na zaplatenie vybavenia do bytu alebo na nečakané výdaje.

S občianskym preukazom sa dajú získať ale napríklad aj úver na splátky, čiže účelové splátkové pôžičky na nákup tovaru v obchodoch.

Quatro pôžička

Pre nezamestnaných alebo pre menej bonitných klientov nie je síce táto pôžička ideálna, ale nebanková spoločnosť Quatro ponúka pôžičky tak bezúčelovo na čokoľvek, ako aj na nákup na občiansky preukaz.

Tento úver sa dá vybaviť aj ako pôžička online cez internet, kde je možné si požičať na čokoľvek od 600 do 5 000 € a s dobou splatnosti od 1 do 5 rokov.

Ide o bezúčelový úver použiteľný na čokoľvek, ale ak ho využijete na nákup u vybraných partnerov, môžete na tom aj získať.

Quatro (nazývané niekedy omylom aj Qatro, Kvatro, Qvatro alebo Quattro) ponúka veľmi dobré podmienky, pretože môže vrátiť od 5 do 10 % z ceny nákupu naspäť klientovi.

Okrem toho je v ponuke aj splátkový úver, ktorý sa dá vybaviť v kamenných obchodoch aj cez eshopy a tu je možné získať pôžičku na OP do 1000 €, pre klientov spoločnosti až do 5 000 €.

V ponuke nebankovky je aj Quatro pôžička na auto a to najmä na ojazdené autá. Skúsenosti väčšiny klientov sú s touto pôžičkou pozitívne.

Ak chcete viac informácii, môžete skúsiť zavolať na telefónne číslo spoločnosti a spýtať sa na konkrétne parametre úveru.

pozicky-na-obciansky-preukaz-600x400-5486183

SMS Credits

Nebankové pôžičky a úvery s jednoduchým a rýchlym vybavením ponúka aj SMS Credits. Na vybavenie stačí len občiansky preukaz a netreba dokladovať príjem, ale nie je to typická SMS pôžička pre nezamestnaných, pretože nejaký príjem na splatenie úveru treba mať.

Ide o krátkodobé pôžičky s dobou splatnosti na 5, 10 alebo 15 dní, ktorú je možné za poplatok ale v prípade potreby predĺžiť.

Požičať sa dá od 20 € do 350 € a na čokoľvek, pretože ide o bezúčelový úver. Na vybavenie stačí len občiansky preukaz a hneď po schválení sú finančné prostriedky vyplácané priamo na bankový účet, obvykle do niekoľko minút, najneskôr do 24 hodín.

Nie je potrebné mať ani žiadneho ručiteľa alebo ručenie a s pôžičkou nie sú spojené žiadne skryté poplatky ani poplatky vopred. Samotná pôžička sa dá vybaviť zaslaním SMS správy, ale predtým je potrebné sa registrovať online na webstránke nebankovky.

Home Credit

Pôžička pre nezamestnaných sa nedá síce vybaviť v Home Credit, ale táto nebanková spoločnosť poskytuje pre všetkých ostatných záujemcov spotrebiteľské pôžičky.

Na ich vybavenie je potrebný OP a v individuálnych prípadoch môže vyžadovať poskytovateľ aj iné doklady. Požičať sa dá tzv. Hotovostná pôžička, čo je bezúčelový úver poskytovaný od 400 do 6.000 € a s dobou splatnosti od 36 až do 84 mesiacov, čo závisí najmä od výšky úveru.

O úver je možné požiadať telefonicky ale aj jednoducho online priamo na webstránke nebankovky, vybavenie, vedenie aj predčasné splatenie sú bez poplatku a do 30 dní je možné pôžičku zadarmo vrátiť.

Úver môže mať aj odloženie splátok v prípade potreby, je možné k nemu dojednať poistenie splácania a peniaze sa vyplácajú priamo na bankový účet do 24 hodín od podpísania a uzavretia zmluvy.

Táto pôžička je určená tak na menšie ako aj na väčšie výdaje a vďaka dlhšej dobe splatnosti sa dá mesačná splátka znížiť na minimum.

Triangel pôžičky

Podmienky na získanie úveru cez splátkovú spoločnosť Triangel umožňujú výhodný nákup na občiansky preukaz a to nielen cez klasický papierový katalóg, ale už aj cez internet.

Najnovšie sa poskytuje pôžička aj online, kedy je možné si priamo vybrať na internete v katalógu tovar a následne už len splátkovú kombináciu.

Objednanie je možné ale samozrejme stále aj osobne prostredníctvom obchodného zástupcu v regióne, prípadne telefonicky na zákazníckej linke spoločnosti Triangel.

Ak sa nakupuje do 1 000 €, stačí len OP a druhý doklad totožnosti, ak ide o väčšiu sumu, treba aj doložiť príjem. Držiteľovi Triangel karty stačí ale predložiť len občiansky preukaz a samotnú kartu.

Podľa splátkovej kombinácie je možné splácať rôzne dlho, prípadne si zvoliť splátky bez akontácie alebo naopak zvoliť si akontáciu a počet splátok tak, aby ste preplatili len minimálne.

Taktiež niekedy ponúka na rôzny akciový tovar spoločnosť aj splátky bez navýšenia.

Ferratum Bank

V prípade, že si chcete požičať rýchlo a jednoducho bez akéhokoľvek dokladovania, môžete skúsiť pôžičky od Ferratum Bank. Tie sa dajú v prípade krátkodobého úveru získať cez počítač online z pohodlia domova alebo aj cez SMS a na vybavenie stačí len občiansky preukaz a osobné údaje.

Požičať sa dá v tomto prípade od 30 do 350 € a so splatnosťou na 7 až 30 dní a pôžičky sú dostupné aj pre menej bonitných klientov, ako napríklad ženy na MD alebo dôchodcovia.

Úvery sú bezúčelové a poskytujú sa do 24 hodín s vyplatením na účet alebo do 4 dní formou poštovej poukážky. Kto chce väčšiu sumu, pre toho má nebankovka nové rýchle pôžičky, ktoré sa požičiavajú od 200 do 700 € a sú tiež bezúčelové na čokoľvek.

V tomto prípade je ale možné si požičať len cez online žiadosť a vyplatenie peňazí je len bezhotovostne na účet. Pôžička má splatnosť 2 až 12 mesiacov a v niektorých prípadoch nemusí naj jej vybavenie stačiť len OP.

Credit One

Žiadatelia o jednoduché a rýchle pôžičky len na občiansky preukaz sa môžu obrátiť aj na nebankovú spoločnosť Credit One, ktorá sa špeciálne zameriava na krátkodobé online pôžičky.

Požičať sa dá až do 1 000 €, pre nového klienta je prvá pôžička do výšky 180 €. Výhodou je, že na vybavenie nie je potrebné dokladovanie príjmu, nie je nutné mať ručiteľa a nevyžaduje sa ani iné zabezpečenie pôžičky.

Navyše, všetko sa dá vybaviť z pohodlia domova cez počítač.

O úver sa žiada cez online formulár na webstránke nebankovky, kde sa zvolí výška pôžičky a tiež aj splatnosť, ktorá môže byť do 30 dní a v prípade nutnosti je možné ju o ďalší mesiac za poplatok predĺžiť.

Úver je ideálny ak Vás zastihnú neplánované výdavky a jeho vybavenie je rýchle a jednoduché, najčastejšie už do druhého dňa.

Požičať sa dá pre každého klienta s trvalým príjmom a vekom od 18 do 75 rokov a ide o dostupné krátkodobé pôžičky bez obmedzenia účelu použitia peňazí.

Pôžičkomat

Ak máte nečakané výdaje a potrebuje si požičať bezúčelovo a jednoducho, môžete využiť aj rýchle online pôžičky Pôžičkomat. Ide o typické krátkodobé úvery na občiansky preukaz, kde nie je potrebné dokladovanie výšky príjmu, ale je potrebné určitý pravidelný príjem mať, aby ste mohli a vedeli pôžičku splatiť.

Výška úveru pre nového žiadateľa je od 25 do 95 €, ale cez vernostný program je možné si požičať pre dlhodobých klientov až do 900 €, samozrejme pri riadnom splácaní predošlých úverov.

Doba splatnosti je od 5 do 31 dní a úver sa vypláca priamo na bankový účet. Podmienkou na schválenie je mať vek nad 18 rokov a nebyť v omeškaní so splácaním iných splátok alebo úverov.

Vzhľadom na parametre pôžičky a podmienky poskytnutia je možné si požičať nielen pre zamestnancov, ale aj pre ženy na materskej, dôchodcov starobných alebo výsluhových, pre študentov alebo aj pre iných menej bonitných klientov.

S úverom nie sú spojené žiadne poplatky a väčšinou je vybavený do hodiny.

Bankové pôžičky na OP

Ihneď alebo takmer na počkanie sa dajú vybaviť aj niektoré úvery priamo v banke. Má to však niekoľko podmienok, pretože bežné pôžičky z bánk sú náročnejšie na čas a administratívu.

Najjednoduchšie si vybavíte úver v domovskej banke, kde máte účet aspoň 6 mesiacov a chodí Vám naň pravidelný príjem, prípadne aj v inej banke, pokiaľ ste zamestnaní na trvalý pracovný pomer na Slovensku. Najčastejšie sa dajú získať len s občianskym preukazom dva typy úverov.

Kontokorent a kreditná karta

 • V prípade kontokorentu alebo kreditnej karty ide o úvery s úverovým limitom a do výšky tohto limitu je možné čerpať pôžičku prakticky na čokoľvek
 • Vzhľadom na to, že výška úveru je rádovo v stovkách až tisícoch € je vybavenie len na občiansky preukaz bezproblémové a niekedy aj na počkanie
 • Nie je daná žiadna pevná doba splatnosti a je možné peňažné prostriedky na účet alebo kreditku vracať aj po častiach, v závislosti od podmienok banky
 • Úvery sú bezúčelové, ale banka si podobne ako pri väčších pôžičkách žiadateľa preverí a tak sa nedá požičať napríklad pre nezamestnaných alebo bez registra
 • Tieto úvery majú v ponuke menšie aj väčšie banky, napríklad mBank, Zuno alebo Poštová Banka

Spotrebný úver

 • Spotrebné úvery sú klasické splátkové pôžičky určené aj na prefinancovanie väčších výdavkov a ide o úvery strednodobé aj na niekoľko rokov
 • Podľa výšky je možné si ich vybaviť v domovskej banke aj bez dokladovania príjmu a na občiansky preukaz, ale je to individuálne podľa banky aj klienta
 • Úver sa vypláca jednorázovo a spláca mesačnými splátkami podľa splátkového kalendára
 • Požičať sa dajú menšie sumy na 500 €, ale aj väčšie na 10.000 € alebo viac a to podľa bonity klienta
 • Spotrebný úver bezúčelovo alebo aj účelovo sa dá požičať vo väčšine bánk, či už ide o ČSOB, SLSP alebo aj menšie ako Sberbank
PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Home Credit4006 0003 roky7 rokov
Quatro6005 0001 rok5 rokov
Credit One51 0001 deň30 dní

Výhody pôžičiek tohoto druhu

 • Vzhľadom na rýchle vybavenie občianskeho preukazu aj online je možné si požičať veľmi jednoducho a peniaze tak na občiansky preukaz možno získať od viacerých bánk aj nebankoviek
 • Veľmi populárne sú aj krátkodobé a menšie úvery ako napríklad pôžička online alebo cez SMS, ktoré sa dajú vybaviť aj hneď alebo bez dlhšieho čakania
 • Niektoré nebankové spoločnosti poskytujú pôžičky aj na opatrovateľský príspevok alebo menej bonitným klientom, napríklad aj pôžičky pre nezamestnaných

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

 • Ak si chcete požičať napríklad rýchly úver bez registra a dokladovania príjmu, väčšinou ide len o nebankové pôžičky s vysokým úročením a preplatením
 • V banke sa dá získať úver len u bonitných klientov s dostatočným príjmom a zväčša len ak máte v danej banke účet alebo ste zamestnaní na trvalý pracovný pomer
 • Úvery na OP sú častokrát len na menšie sumy, napríklad ako mini úvery alebo malé úvery s kratšou dobou splatnosti, tie väčšie už vyžadujú obvykle aj iné doklady