Pôžička bez dokladovania príjmu

pozicka-bez-dokladovania-prijmu

Mnoho ľudí potrebuje peniaze, ale nemá preukázateľný príjem. Ako vyriešiť náhle finančné problémy? Pôžička bez dokladovania príjmu je určená všetkým žiadateľom, ktorí nemôžu alebo nechcú dokladať svoje príjmy. Ako takúto pôžičku získať?

Väčšina bánk a veriteľov vyžaduje pri žiadosti o pôžičku doklad o príjme. Pre niektorých ľudí však môže byť problém tento doklad vystaviť. Môže ísť napríklad o začínajúcich podnikateľov či zamestnancov v skúšobnej dobe. Našťastie existuje nebanková pôžička bez dokladovania príjmu. Pre koho je táto pôžička vhodná?

Čo je to pôžička bez dokladovania príjmu a bez registra?

Pôžička bez dokladovania príjmu a bez registra je typ pôžičky, pri ktorom sa nevyžaduje, aby dlžník predložil akýkoľvek doklad o príjme, ktorým by sa kvalifikoval na získanie úveru. Tento typ pôžičky sa zvyčajne ponúka osobám s dobrým kreditným skóre, ktoré nemusia mať stály príjem.

Úver bez dokladovania príjmu a bez nahliadnutia do bankového registra sa zvyčajne ponúka s vyššími úrokovými sadzbami ako tradičné úvery. Je to preto, že s týmto typom úveru je spojené väčšie riziko, keďže veritelia nemôžu overiť príjem dlžníka.

Tieto úvery sa môžu použiť na rôzne účely vrátane kúpy auta, vylepšenia bývania, konsolidácie dlhov alebo ich využiť ako študentskú pôžičku. Možno ich použiť aj na nákup investícií, ako sú akcie, dlhopisy a podielové fondy.

Pôžička bez príjmu

V súčasnosti existujú na slovenskom trhu viaceré alternatívy na pôžičku bez dokladovania príjmu a dokonca aj na pôžičku bez dokladovania príjmu a bez registra. Pri každej z nich ale treba rátať s určitými obmedzeniami, najmä čo sa týka výšky celkovej čiastky, ktorú si možno požičať.

Pôžičky bez overovania príjmu sú čoraz populárnejšie, pretože čoraz viac ľudí hľadá spôsoby, ako si požičať peniaze bez toho, aby museli dokladovať príjem. Proces je zvyčajne rýchly a jednoduchý a možno ho dokončiť online.

Je však dôležité mať na pamäti, že pôžičky bez overovania príjmu sú spojené s vyššími úrokovými sadzbami, preto je dôležité urobiť si prieskum a uistiť sa, že človek získa najlepšiu ponuku.

Nebanková pôžička bez dokladovania príjmu

Pri nebankových pôžičkach bez dokladovania príjmu veriteľ v skutočnosti žiadnym spôsobom nepožaduje doklad o príjme. Tieto úvery sú rizikové a sú určené menej bonitným klientom, ktorí majú čo založiť a čím ručiť. Cieľom nebankovej pôžičky bez dokladovania príjmu nie je poskytnúť žiadateľovi kvalitnú službu, ale účtovať čo najvyššie úroky a sankcie za omeškanie.

O nebankovú pôžičku bez dokladovania príjmu žiadajú ľudia, ktorí sú momentálne nezamestnaní, ľudia pracujúci na krátkodobé dohody mimo zamestnania alebo ľudia, ktorí začínajú podnikať. Nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu si však vyberajú aj matky na materskej dovolenke alebo dôchodcovia.

Všetky nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu by mali byť nebankovými spotrebiteľskými úvermi, ktoré rešpektujú podmienky zákona o spotrebiteľských úveroch. Preto sa pri solídnych nebankových pôžičkách bez dokladovania príjmu vždy overuje príjem a hodnotí bonita klienta.

Nebankové pôžičky bez overovania príjmu zvyčajne poskytujú s vyššími úrokovými sadzbami a poplatkami ako tradičné úverové produkty. Zvyčajne majú aj kratšie lehoty splatnosti, čo môže sťažiť ich zvládnutie.

Pôžička nevyžaduje zložité dokladovanie mzdy za posledných niekoľko mesiacov a je dostupná aj zamestnaným v skúšobnej dobe. Pre nízke čiastky nie je nutné zaistenie, pre vyššie sumy je potrebné ručenie nehnuteľnosťou alebo ručiteľom. V banke túto pôžičku nehľadajte, poskytujú ju nebankové spoločnosti.

Pred podaním žiadosti o nebankovú pôžičku bez dokladovania príjmu je dôležité urobiť si prieskum a porozumieť podmienkam pôžičky. Dôležité je porovnať veriteľov a ich podmienky pôžičky na nájdenie tej najvýhodnejšej.

Čo je spotrebný úver bez dokladovania príjmu?

Spotrebné úvery bez dokladovania príjmu sú finančné produkty určené na pomoc dlžníkom, ktorí môžu mať problémy s poskytnutím tradičného dokladu o príjme. Tieto úvery sú zvyčajne nezabezpečené a môžu sa použiť na rôzne účely, ako je konsolidácia dlhov, zlepšenie bývania alebo iné osobné výdavky.

Kritériá na získanie spotrebiteľného úveru bez dokladovania príjmu sú vo všeobecnosti menej prísne ako kritériá na získanie tradičných úverov.

Spotrebný úver bez dokladovania príjmu poskytujú spoločnosti, ktoré požičajú na čokoľvek až do 25 000 € s ročným úrokom od 5,5 %. Možno ho získať ako pôžičku na občiansky preukaz, k žiadosti o pôžičku je potrebný iba občiansky preukaz. Takýto úver je považovaný za jeden z najdostupnejších finančných produktov na slovenskom trhu.

Okrem chýbajúceho dokladovania príjmu sa spotrebiteľské úvery bez dokladovania príjmu zvyčajne poskytujú s vyššími úrokovými sadzbami ako tradičné úvery. Je to preto, že veritelia považujú tieto úvery za rizikovejšie, keďže nemusia mať rovnaké finančné zabezpečenie ako tí, ktorí majú doklad o príjme.

Dlžníci by si mali byť vedomí možných nákladov spojených s týmito úvermi a pred podaním žiadosti porovnať sadzby a podmienky ponúkané rôznymi veriteľmi.

Celkovo môžu byť spotrebné úvery bez dokladovania príjmu užitočným finančným nástrojom pre dlžníkov, ktorí nemusia mať tradičné doklady potrebné na získanie úveru. Je však dôležité pochopiť súvisiace riziká a náklady pred súhlasom s niektorým z týchto úverov.

Rýchle pôžičky bez dokladovania príjmu a bez registra

Rýchle pôžičky bez dokladovania príjmu a bez nahliadnutia do bankového registra často využívajú ľudia, ktorí sú vo finančnej tiesni a potrebujú rýchly prístup k peniazom.

Podmienky týchto typov pôžičiek sa značne líšia, ale vo všeobecnosti sa poskytujú na malé sumy, nevyžadujú zábezpeku a môžu byť rýchlo schválené. Dlžníci musia spĺňať určité kritériá, aby im bola pôžička schválená a musia sa zaviazať, že pôžičku splatia načas. Úrokové sadzby môžu byť pomerne vysoké a niektorí veritelia môžu vyžadovať aj poplatok, ktorý sa platí vopred.

Medzi často vyhľadávané pôžičky patrí Tesco pôžička bez dokladovania príjmu. O túto pôžičku je možné ľahko požiadať aj z pohodlia domova prostredníctvom webových stránok. Tesco pôžička bez dokladovania príjmu predstavuje pôžičku na kartu s výhodnými podmienkami pre jej žiadateľov.

Rýchle pôžičky bez dokladovania príjmu a bez registra nie sú určené na dlhodobé riešenie finančných problémov a mali by sa využívať len v prípade núdze. Je dôležité porozumieť podmienkam pôžičky a uistiť sa, že peniaze je človek schopný splatiť načas.

Je tiež dôležité uvedomiť si, že tieto typy pôžičiek môžu byť spojené s vysokým rizikom nesplácania a môžu poškodiť kreditné skóre, ak človek nebude schopní splácať načas.

Hyperpôžička – najlacnejšia pôžička bez dokladovania príjmu

Najlacnejšiu pôžičku bez dokladovania príjmu v súčasnosti predstavuje Hyperpôžička. Medzi jej základné charakteristiky patrí:

 • pôžička 50-25 000 €
 • splatnosť do 42 mesiacov
 • ročná úroková sadzba od 5,5 % do 20 %
 • bezúčelová – možnu ju použiť na čokoľvek
 • rýchla a jednoduchá žiadosť

Vďaka výhodnej ročnej úrokovej sadzbe sa Hyperpôžička považuje za najlacnejšiu pôžičku bez dokladovania príjmu.

Pôžička 1000 € bez dokladovania príjmu

TopPôžička poskytuje veľmi rýchlo k dispozícii pôžičku 1000 € bez dokladovania príjmu. Stačí vyplniť a odoslať online žiadost a peniaze budú už za krátku dobu zaslané na účet žiadateľa.

Charakteristiky TopPôžičky:

 • pôžička 25–6 500 €
 • dĺžka splácania 1-7 rokov
 • možnosť žiadať aj o malú pôžičku
 • vyplnenie žiadosti do 5 minút
 • žiadne zbytočné papierovanie
 • po schválení sú peniaze odoslané ihneď na účet
 • pre zamestnancov, SZČO aj dôchodcov

Rýchlu pôžičku bez dokladovania príjmu na 1000 € ponúka aj Profi Credit. Podľa sumy pôžičky a typu pôžičkového produktu sú nastavené mesačné splátky, doba splácania a celková suma k úhrade. 

Charakteristiky Profi Credit pôžičky:

 • pôžička 300-3 000 €
 • splatnosť 18-48 meisacov
 • bez kontroly registrov
 • pre zamestnancov, dôchodcov aj ženy na MD
 • individuálny prístup ku každému žiadateľovi
 • rýchle vybavenie pôžičky
 • bez uvedenia účelu

Pre tých, ktorí potrebujú pôžičku 1000 € na akékoľvek účely a nemôžu doložiť svoj príjem, je možnosť vybrať si niektorú z hore uvedených pôžičiek.

Pôžička na auto bez dokladovania príjmu

Pre ľudí, ktorí potrebujú pôžičku bez dokladovania príjmu na väčšiu sumu peňazí, napríklad na kúpu auta, existuje niekoľko možností.

Jednou z nich je Hyperpôžička. Tu sú jej základné charakteristiky:

 • pôžička 50-25 000 €
 • splatnosť do 42 mesiacov
 • ročná úroková sadzba od 5,5 % do 20 %
 • vhodná pôžička pre dôchodcov a SZČO

Ďalšiu vhodnú pôžičku na auto bez dokladovania príjmu ponúka Poštová banka. Medzi jej výhody patrí:

 • pôžička 300-30 000 €
 • doba splatnosti 1-8 rokov
 • ročná úroková sadza od 5,5 %

To sú len dve z mnohých pôžičiek na vyššiu sumu peňazí, ktoré sú dostupné aj bez dokladovania príjmu.

Tesco pôžička na kartu bez dokladovania príjmu

O Tesco požičku bez dokladovania príjmu je možné požiadať na webových stránkach, telefonicky alebo v Tescu na stánku finančných služieb. K žiadosti je potrebné uviesť číslo bankového účtu, občiansky preukaz, prípadne potvrdenie o trvalom pobyte, druhý doklad totožnosti (vodičský preukaz, cestovný pas, rodný list) a telefónne číslo.

Charakteristiky Tesco pôžičky na kartu bez dokladovania príjmu:

 • pôžička 400-10 000 €
 • splatnosť 1-8 rokov
 • peniaze z karty možno čerpať opakovane bez nutnosti novej zmluvy
 • možnosť posielať každý mesiac inú splátku

Dátum prvej splátky je k 20. dňu nasledujúceho mesiaca po vyplatení peňazí na účet. Splátky môžu byť hradené bankovým prevodom, zloženkou, ktorá je každý mesiac zasielaná v mesačnom výpise ku karte, alebo pomocou QR kódu na termináloch Sazka.

Rýchla pôžička bez dokladovania príjmu do 24 hodín

Rýchle pôžičky do 24 hodín umožňujú ľuďom bez dokladovania príjmu požiadať o menšiu sumu peňazí. Vo väčšine prípadov ide o klasickú rýchlu pôžičku do maximálnej výšky 500 € s maximálnou splatnosťou 31 dní.

Úroky pri týchto rýchlych nebankových pôžičkách bez dokladovania príjmu do 24 hodín sú takmer minimálne a na konci mesiaca je potrebné vrátiť len o niečo viac oproti pôžičke.

Medzi poskytovateľov rýchlej pôžičky do 24 hodín patrí už vyššie spomínaná Hyperpôžička či TopPôžička.

Úver na bývanie bez dokladovania príjmu

Pre tých, ktorí nemôžu dokladovať príjem na splácanie hypotéky môže byť vhodný úver na bývanie bez dokladovania príjmu. Pre banky je tento typ úveru rizikový a tomu faktu prispôsobujú aj ponúkané úroky. V jednotlivých bankách sa podmienky získania úveru bez dokladovania príjmu výrazne odlišujú.

Úroková sadzba býva spravidla vyššia ako pri úvere s dokladovaním príjmu. Výrazné obmedzenie je však vo výške úveru v pomere k hodnote zakladanej nehnuteľnosti. Štandardne je možné získať maximálne úver vo výške 40-70 % z hodnoty nehnuteľnosti, ktorá bude slúžiť ako zabezpečenie na úvere.

Niektoré z bánk, ktoré poskytujú úver na bývanie bez dokladovania príjmu overujú skutočnosť, či je klient zamestnaný, alebo či má aktívnu živnosť dopytom do sociálnej poisťovne. Preto je pri výbere banky potrebné brať do úvahy aj tieto skutočnosti.

Nákup na splátky bez dokladovania

Nákupu na splátky bez dokladovanie príjmu predchádza nutnosť splniť základné podmienky. V prvom rade musí žiadateľ dosiahnuť vek plnoletosti – 18 rokov a preukázať sa platným občianskym preukazom s trvalým pobytom na Slovensku.

Nákup na splátky bez dokladovania príjmu je možný len v jedinom prípade – ak je žiadateľ zamestnaný na trvalý pracovný pomer (TPP). Tieto informácie si vie overiť samotný poskytovateľ splátky cez sociálnu poisťovňu.

Od podnikateľov a živnostníkov sa vyžaduje navyše aj potvrdenie z daňového úradu a vydokladovanie ziskov za posledné obdobie. Rizikovou skupinou žiadateľov o úver sú starší ľudia, osoby poberajúce invalidný dôchodok, dávky v hmotnej núdzi či mamičky na materskej dovolenke. Tie by mali v prípade potreby siahnuť po pôžičkách pre ženy na materskej.

Všetky tieto osoby majú nižší príjem a okrem bežných dokladov musia preukázať výmer dôchodku alebo rodičovského príspevku a doklad o výške inkasa. V mnohých prípadoch je potrebný spolužiadateľ – osoba so stálym príjmom pracujúca na TPP.

Vrátane vyššie spomínaných všeobecných kritérií si každá splátková spoločnosť určuje svoje špecifické podmienky nákupu tovaru na splátky. Na Slovensku je množstvo nebankových spoločností, ktoré rady poskytnú splátkový kalendár.