Pôžičky cez telefón

pozicka cez telefon

Pôžičky cez telefón sú úvery, ktoré je možné vybaviť čiastočne alebo úplne pomocou telefonického rozhovoru alebo cez mobilný telefón formou krátkej textovej správy.

Tieto úvery poskytujú najmä nebankové spoločnosti a subjekty a môže ísť o mini úvery alebo malé úvery na kratšiu dobu splatnosti, ale aj väčšie spotrebiteľské či spotrebné úvery.

Čím je úver ale vyšší, tým je potrebné aj väčšie dokladovanie a preto sa nedá takáto pôžička cez telefón uskutočniť bez osobného kontaktu.

cez-telefon-230x230-5098555

Zvyčajne teda platí, že po telefóne sa dajú získať peniaze z menších SMS úverov alebo krátkodobých pôžičiek, prípadne je možné takto požiadať o väčšie spotrebiteľské úvery nad 1 000 €.

Tu stačí potom už len poštou poskytnúť potrebné dokumenty a následne poštou odoslať aj podpísanú úverovú zmluvu.

Cez telefón sa dá požiadať aj o väčšie úvery na niekoľko desiatok tisíc €, kde je ale napríklad už nutné aj založenie nehnuteľnosti alebo ručiteľ a vtedy je vybavenie komplikovanejšie.

Nebankové spoločnosti poskytujúce pôžičky po telefóne

Úver cez telefón požičiavajú rôzne nebankovky, či už ide o spoločnosti zamerané úzko len na krátkodobé pôžičky na menšie sumy, alebo aj väčšie a známe nebankové spoločnosti s ponukou rôznych druhov spotrebiteľských alebo spotrebných úverov.

V minulosti sa dala takáto pôžička vybaviť aj na pošte, dnes to však už nie je možné a celá komunikácia prebieha len po telefóne. Pri väčších úveroch je však telefonicky len požiadanie o úver a následne je nutné aj osobné stretnutie.

pozicky-cez-telefon-544x400-3303992

Cetelem

Nebankové pôžičky o ktoré je možné požiadať online, ale aj cez telefón, ponúka tiež známa nebanková spoločnosť Cetelem. V ponuke má tak menšie úvery, ako aj účelové a bezúčelové spotrebiteľské a nebankové spotrebné úvery.

Najrýchlejšie sa dá získať Expresná pôžička, ktorú poskytuje nebankovka od 500 do 2 000 € a na čokoľvek sa dá požičať od 6 do 48 mesiacov. Až do 10 rokov je možné si požičať bezúčelovo klasickú pôžičku na čokoľvek od 2 000 do 25 000 €.

Podobne je to aj v prípade účelových úverov, či už na kúpu nového alebo ojazdeného auta, prípadne na refinancovanie a konsolidáciu starých pôžičiek alebo na bývanie a rekonštrukciu domácnosti.

Podľa typu pôžičky je možné získať až do 34 000 € a na 84 až 120 mesiacov. O úver je možné požiadať aj cez zákaznícku linku a jej telefónne číslo.

Na získanie pôžičky treba aj dokladovať príjem a tak v tomto prípade ide len o požiadanie cez telefón a nie celkové vybavenie po telefóne.

Home Credit

Pôžička cez telefón sa dá vybaviť aj v nebankovej spoločnosti Home Credit, kde je možné požiadať telefonicky o jej vybavenie a následne sa vybavuje poštou všetko dokladovanie a samotné podpisovanie zmluvy.

Získať sa dá tzv. Hotovostná pôžička od 400 do 6 000 € a so splatnosťou na 3 až 7 rokov podľa výšky úveru. Ten je bez poplatkov za vybavenie, vedenie alebo predčasné splatenie, do 30 dní je možné ho zadarmo vrátiť a samotný úver je bezúčelový, čiže na čokoľvek.

Tesco pôžička

Cez telefón sa dá tiež vybaviť prostredníctvom Tesco Finančné služby Hotovostná pôžička, ktorá sa poskytuje cez telefón od 800 € do 16 000 € a na dobu splatnosti 1 až 7 rokov.

Na vybavenie pôžičky je potrebný buď osobný kontakt alebo telefonická žiadosť, pričom nie je treba dokladovať účel použitia finančných prostriedkov, ale bez dokladovania príjmu nie je možné úver získať.

Pôžičku môžu získať bežní zamestnanci, ale aj podnikatelia a dôchodcovia a je bez poplatkov za vybavedenie, vedenie alebo predčasné splatenie.

Quatro

Pôžičky na čokoľvek so zvýhodnením v prípade nákupu tovaru poskytuje aj známa nebanková spoločnosť Quatro. Bezhotovostne priamo na bankový účet a na čokoľvek sa dá vybaviť úver od 600 do 5 000 € na 1 až 5 rokov, pričom požiadať oň je možné osobne, online aj telefonicky.

Schválenie je obvykle do 24 hodín a nie je treba žiadneho ručiteľa alebo ručenie. Ak použijete úver na nákup tovaru u vybraných partnerov, Quatro Vám môže vrátiť od 5 do 10 % z nákupnej ceny späť.

Pohotovosť

Pôžička na telefón sa dá získať v prípade Pohotovosti, ktorá má síce viacero pobočiek po celom Slovensku a umožňuje požiadať o úver aj online, avšak dá sa to aj po telefóne.

Týmto spôsobom sa dá vybaviť bezúčelová spotrebiteľská pôžička od 99 € až do 4.500 €, prípadne pre nových žiadateľov do 1 000 €, ktorá je dostupná tak zamestnancom, ako aj živnostníkom alebo dôchodcom.

Požičiava sa na 2 až 12 mesiacov a pri žiadosti o úver do 14:00 je možné mať všetko schválené ešte v ten istý deň, čiže ešte dnes.

Provident

Rýchle pôžičky online ale aj po telefóne je možné získať cez Provident, ktorý poskytuje svoje služby aj osobne cez sieť viac ako 1500 regionálnych zástupcov.

Pôžičku je možné získať od 60 do 2 300 € s dvoma možnosťami splácania a to buď týždňovo na 60 – 100 týždňov, alebo mesačne na 3, 15 alebo 22 mesiacov.

Vybavenie je bez ručiteľa, bez poplatkov vopred, úver je možné použiť prakticky na čokoľvek, pretože je bezúčelový a nebanková spoločnosť má samozrejme aj licenciu od NBS.

Ferratum Bank

Rýchla pôžička cez telefón cez SMS je dostupná aj vo forme krátkodobej mini pôžičky, ktorú poskytuje Ferratum Bank.

Požiadať je možné o úver od 30 do 350 €, pre nových klientov ale obvykle najskôr na menšiu sumu a až po splatení viacerých pôžičiek na plný úverový limit. Splatnosť je od 7 do 30 dní s možnosťou predĺženia o 15 alebo 30 dní za poplatok.

Pôžička je dostupná aj pre dôchodcov, živnostníkov, SZČO alebo ženy na MD, nie je potrebné mať vlastného ručiteľa a dokladovať príjem. Finančné prostriedky môžu prísť po schválení buď na účet do 24 hodín alebo poštovou poukážkou na adresu obvykle do 4 dní.

SMS Credits

Pôžička ihneď cez telefón sa dá získať aj v prípade SMS Credits prostredníctvom krátkej textovej správy a to od 20 do 350 €.

Ide o krátkodobú pôžičku na menšie sumy, ktorá má splatnosť 5, 10 alebo 15 dní s možnosťou predĺženia za poplatok a jej plusom je, že sa dá vybaviť bez dokladovania príjmu, bez ručenia a na čokoľvek bezúčelovo.

Požiadať o pôžičku je možné po online registrácii priamo cez SMS a bez skrytých poplatkov, pričom peniaze máte na účte obvykle do pár minút.

Trila

Nebankové pôžičky Trila patria tiež medzi úvery po telefóne, ktoré je možné vybaviť zaslaním krátkej SMS správy v špeciálnom tvare.

Nebankovka ponúka úver od 50 do 500 €, pre živnostníkov od 200 do 1 000 € a so splatnosťou od 15 dní do 25 dní, v prípade úverov pre SZČO do 30 dní. Pôžičku je možné získať na čokoľvek, pretože je bezúčelová, ale je nutné aj dokladovať bonitu a príjem žiadateľa, najlepšie cez výpis účtu.

V prípade nutnosti je možné lehotu splatnosti posunúť o 15, 30 alebo 45 dní a to až 5krát.

Credit One

Medzi rýchle pôžičky po telefóne patria aj krátkodobé úvery od nebankovej spoločnosti Credit One.

Požičať je možné od 5 € až do 350 €, pričom flexibilne sa dá suma pôžičky zvoliť podľa potrieb klienta. Nový žiadateľ si môže ale prvý úver požičať len do 100 € a ak ho bez problémov splatí, je možné neskôr získať aj viac.

SMS pôžička sa dá získať na 1 až 30 dní s možnosťou predĺženia o ďalší mesiac za poplatok. Úver je bezúčelový, nie je nutný ručiteľ ani dokladovanie príjmu a požičať si môžu klienti od 18 do 7 rokov.

Slovenská požičovňa

Požiadať telefonicky o úver je možné aj v nebankovej spoločnosti Slovenská požičovňa. Tá má v ponuke viacero druhov pôžičiek od menších na čokoľvek až po nebankové hypopôžičky.

Najmenej a zároveň najjednoduchšie s vybavením aj do 24 hodín sa dá získať Najľahšia pôžička od 600 do 5 000 € na čokoľvek. S možnosťou získať 5 % naspäť z ceny nákupu prichádza Nákupná pôžička, ktorá sa tiež poskytuje s podobnými limitmi a tiež je možné ju vybaviť cez telefón do 24 hodín.

Na väčšie sumy sú určené refinančná pôžička a pôžička na bývanie, ktoré sa poskytujú na 5 000 € až 20 000 €. Aj o ne je možné požiadať telefonicky, pričom doba splatnosti je od 1 do 10 rokov.

Najviac sa dá získať s hypopôžičkou na čokoľvek alebo hypopôžičkou na bývanie, čo sú už väčšie úvery až do 100 000 € so založením nehnuteľnosti, kde prebieha po telefóne len prvotný kontakt a následne je nutné aj osobné stretnutie a konzultácie, avšak s minimom vybavovania.

Tieto úvery sú splatné od 5 do 30 rokov.

Úver4you

Rýchly nebankový úver s možnosťou požiadania oň aj telefonicky ponúka tiež Úver4you.

Ide o úver po telefóne, kde je nutné aj založenie nehnuteľnosti a požičať sa dá od 2 000 € do 40 m000 € pre zamestnancov aj dôchodcov, prípadne od 1 700 € pre podnikateľov.

Pôžička je bezúčelová a na čokoľvek, poskytuje sa na základe ručenia nehnuteľnosťou a obvykle do výšky 50% hodnoty tejto nehnuteľnosti a je možné si ju vybaviť aj do 7 dní s odoslaním peňazí na účet do 48 hodín.

V prípade úveru pre verejnosť je doba splatnosti 3 až 8 rokov, podnikatelia si môžu požičať na 1 až 10 rokov.

Na vybavenie je potrebné doloženie výšky príjmu, ale ide zároveň o pôžičky cez telefón bez registra, pretože spoločnosť nenahliada do registrov dlžníkov pri posudzovaní žiadosti.

Je tak možné vyriešiť aj zložitejšie obchodné prípady a situácie ako sú napríklad exekúcie či záložné práva a to aj preto, že pracovník nebankovej spoločnosti špeciálne pristupuje ku každému klientovi individuálne.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Trila2550015 dní25 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One53501 dní30 dní
Cetelem50034 0006 mesiacov120 mesiacov
Home Credit4006 0003 roky7 rokov
Pohotovosť994 5002 mesiace12 mesiacov
Provident602 3003 mesiace100 týždňov
Quatro6005 0001 rok5 rokov
Tesco pôžička80016 0001 rok7 rokov
Úver4you2 0004 0003 roky8 rokov
Slovenská požičovňa600100 0001 rok30 rokov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Pôžička po telefóne sa dá vybaviť vo viacerých nebankových spoločnostiach a výber úverov od menších až po väčšie je pomerne veľký a bohatý
  • Kto si chce požičať pôžičky cez telefón ihneď, môže skúsiť krátkodobé a menšie úvery, kde je možné schválenie už do niekoľko minút a pôžička príde do hodiny na účet v banke
  • Najrýchlejšia pôžička cez telefón je na menšie sumy a bez dokladovania príjmu, ale väčšinou všetky tieto úvery sa dajú vybaviť do 24 hodín

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Vybavenie pôžičky cez telefón niekedy nemusí stačiť a je nutné aj osobné stretnutie, čo sa stáva najmä pri väčších spotrebiteľských úveroch
  • Ak si chcete požičať za výhodnejších podmienok, musíte väčšinou dokladovať aj príjem, pretože najmä krátkodobé úvery bez príjmu cez telefón majú vysoký úrok
  • V prípade SMS úverov sa dá požičať len menšia suma a na obdobie len niekoľko týždňov, čo sa hodí len na nečakané situácie a ak Vám chýbajú peniaze do výplaty