Nebankové pôžičky cez telefón – kontakt

Pôžičky cez telefón sú úvery, ktoré je možné vybaviť čiastočne alebo úplne pomocou telefonického rozhovoru alebo cez mobilný telefón formou krátkej textovej správy.

Tieto úvery poskytujú najmä nebankové spoločnosti a subjekty a môže ísť o mini úvery alebo malé úvery na kratšiu dobu splatnosti, ale aj väčšie spotrebiteľské či spotrebné úvery.

Čím je úver vyšší, tým viac je potrebné aj väčšie dokladovanie, a preto sa nedá takáto pôžička cez telefón uskutočniť bez osobného kontaktu. Zvyčajne teda platí, že cez telefón sa dajú získať peniaze z menších SMS úverov alebo krátkodobých pôžičiek, prípadne je možné takto požiadať o väčšie spotrebiteľské úvery nad 1 000 €.

Tu stačí potom už len poštou poskytnúť potrebné dokumenty a následne poštou odoslať aj podpísanú úverovú zmluvu.

Cez telefón sa dá požiadať aj o väčšie úvery na niekoľko desiatok tisíc eur, kde je však už nutný ručiteľ alebo založenie nehnuteľnosti a vtedy je vybavenie komplikovanejšie.

K vybaveniu tak postačí vyhľadať kontakt nebankovej pôžičky. Niekoľko z nich sa nachádza v tomto článku.

Nebankové spoločnosti poskytujúce pôžičky po telefóne

Úver cez telefón požičiavajú rôzne nebankovky, či už ide o spoločnosti zamerané úzko len na krátkodobé pôžičky na menšie sumy, alebo aj väčšie a známe nebankové spoločnosti s ponukou rôznych druhov spotrebiteľských alebo spotrebných úverov.

V minulosti sa dala takáto pôžička vybaviť aj na pošte. Dnes to už nie je možné a celá komunikácia prebieha len cez telefón. Pri väčších úveroch je však telefonicky možné len podať žiadosť. Následne je nutné osobné stretnutie.

Krátkodobé pôžičky cez SMS sa čoraz ťažšie vyhľadávajú. Mnoho spoločností poskytujúcich takúto službu opustilo slovenský trh. K dispozícii ostávajú tí poskytovatelia, ktorí majú licenciu Národnej banky Slovenska.

Cetelem

Nebankové pôžičky, tzv. online pôžičky ihneď dostupné, o ktoré je možné požiadať prostredníctvom internetu, ale aj cez telefón, ponúka tiež známa nebanková spoločnosť Cetelem. V ponuke má tak menšie úvery, ako aj účelové a bezúčelové spotrebiteľské a nebankové spotrebné úvery.

Najrýchlejšie sa dá získať Expresná pôžička, ktorú poskytuje nebankovka od 500 € do 2 000 € a na čokoľvek sa dá požičať od 6 do 48 mesiacov. Až do 10 rokov je možné si požičať bezúčelovo klasickú pôžičku na čokoľvek od 2 000 € do 25 000 €.

Podobne je to aj v prípade účelových úverov, či už na kúpu nového alebo ojazdeného auta, prípadne na refinancovanie a konsolidáciu starých pôžičiek, alebo na bývanie a rekonštrukciu domácnosti.

Podľa typu pôžičky je možné získať až do 34 000 € a na 84 až 120 mesiacov. O úver je možné požiadať aj cez zákaznícku linku a jej telefónne číslo.

Na získanie pôžičky treba dokladovať príjem, a tak v tomto prípade ide len o požiadanie cez telefón a nie celkové vybavenie po telefóne.

Home Credit

Pôžička cez telefón sa dá vybaviť aj v nebankovej spoločnosti Home Credit, kde je možné požiadať telefonicky o jej vybavenie a následne sa vybavuje poštou všetko dokladovanie a samotné podpisovanie zmluvy.

Získať sa dá tzv. Hotovostná pôžička od 400 € do 10 000 € a so splatnosťou na 3 až 7 rokov podľa výšky úveru. Ten je bez poplatkov za vybavenie, vedenie alebo predčasné splatenie, do 30 dní je možné ho zadarmo vrátiť a samotný úver je bezúčelový, čiže na čokoľvek.

Podmienky získania sú vek 18 rokov a doklad o príjme. Nie je potrebné uvádzať ručiteľa, vybavenie je tak rýchlejšie a menej komplikované.

V prípade Flexibilnej pôžičky sa dá výška splátky prispôsobiť aktuálnej finančnej situácii. Kým jeden mesiac klient zaplatí menej, ten druhý môže zaplatiť viac.

Zmluvu o pôžičke je možné podpísať formou SMS podpisu alebo klasickým podpisom. Home Credit zasiela dve vyhotovenia zmluvy poštou. Jedno z nich potom klient posiela naspäť spoločne s potrebnými dokumentmi.

Tesco pôžička cez telefón aj na kartu

Cez telefón sa dá tiež vybaviť prostredníctvom Tesco Finančné služby Hotovostná pôžička, ktorá sa poskytuje cez telefón od 400 € do 20 000 € a na dobu splatnosti 1 až 7 rokov.

Na vybavenie takéhoto úveru je potrebný buď osobný kontakt, alebo telefonická žiadosť, pričom nie je treba dokladovať účel použitia finančných prostriedkov. Tesco pôžičku bez dokladovania príjmu nie je možné získať.

Tesco pôžička je pre bežných zamestnancov, ale aj podnikateľov a dôchodcov a je bez poplatkov za vyhotovenie, vedenie alebo zmeny v splácaní. Tesco úver možno získať na čokoľvek, bez uvedenia dôvodu. Spláca sa nie len bankovým prevodom, ale aj prostredníctvom bankových poukážok.

Ak sa zákazník rozhodne využiť Tesco pôžičku cez telefón, musí si pripraviť ešte jeden doklad totožnosti, napríklad vodičský preukaz, cestovný pas alebo rodný list.

Výšku splátky si zákazník určuje sám, na základe čoho sa vyráta jej následná dĺžka. V ponuke je aj predčasné splatenie, za čo si Tesco Finančné služby tiež neúčtuje žiadne poplatky. Kontakt na Tesco pôžičku je dostupný na ich stránke, osobne na informáciách, aj nižšie v tomto článku.

Ďalšou službou je Tesco pôžička na kartu, ktorú možno získať tiež telefonicky, online alebo osobne. Tento Tesco úver ponúka kartu s kreditom, ktorý sa využíva priebežne na akékoľvek nákupy. Najvyššia možná pôžička je 10 000 €, pričom splatené peniaze sa stále pripisujú na kartu.

Finančné produkty ako Tesco pôžička cez telefón či Tesco pôžička na kartu po novom však už možné vybaviť nebude. Spoločnosť Tesco totiž od 1.4.2023 ukončila svoj projekt Tesco Finančné služby. Všetky produkty aj komunikácia so zákazníkmi tak prechádzajú pod spoločnosť Home Credit.

Quatro

Pôžičky na čokoľvek so zvýhodnením v prípade nákupu tovaru poskytuje aj známa nebanková spoločnosť Quatro. Bezhotovostne priamo na bankový účet a na čokoľvek sa dá vybaviť úver od 100 € do 10 000 € na 6 mesiacov až 8 rokov, pričom požiadať oň je možné osobne, online aj telefonicky.

Schválenie je obvykle do 24 hodín a nie je treba žiadneho ručiteľa alebo ručenie. Ak klient použije úver na nákup tovaru u vybraných partnerov, Quatro môže vrátiť od 5 do 10 % z nákupnej ceny späť.

Quatro je typ nebankovej spoločnosti poskytujúca pôžičky ihneď, už počas nákupu. Tento druh využíva množstvo kamenných obchodov a e-shopov. Nákupy, ktoré prevyšujú rodinný rozpočet, sú tak jednoduchšie a prístupnejšie.

Quatro pôžičky sú produktom Všeobecnej úverovej banky a patria medzi najpopulárnejšie. Keďže majú na Slovensku už dlhú históriu, ide o dôveryhodný proces. Kontakt na Quatro pôžičku je na ich stránke a tiež nižšie v tomto článku.

Žltý melón

V tomto prípade nejde o typickú pôžičku nebankovky alebo bankového subjektu. Je to špeciálny projekt, v ktorom si ľudia požičiavajú od ľudí. Ich stránku teda nenavštevujú len žiadatelia, ale aj ľudia, ktorí prostredníctvom tejto služby peniaze poskytnú.

Klient získa expresnú pôžičku od 500 € až do 15 000 €. Splatnosť môže pretrvávať od 3 mesiacov do 8 rokov. Úroková sadzba je pevná a pohybuje sa vo výške od 5,9 %. Je to expresná nebanková pôžička s možnosťou jej poistenia. Užívatelia zostávajú v anonymite a ide o transparentný proces.

Žiadosť je najjednoduchšie vyplniť na ich stránke online a k dispozícii je samozrejme aj telefonický kontakt. Na jej schválenie sa vyžaduje občiansky preukaz a overenie transakcií z klientovho účtu. Maximálne doba splácania je 96 mesiacov, no prítomná je možnosť predčasného splatenia.

Ahoj pôžička

Pôžičky Ahoj sú dcérskou spoločnosťou 365 banky. Ponúka klasické úvery a zároveň možnosť nákupu na splátky. Schvaľovanie žiadostí má prísnejšie kritériá. Osoba, ktorá o pôžičku požiada, musí mať minimálne 21 rokov. Žiadateľ sa dokladuje stabilným príjmom zo zamestnania, podnikania alebo dôchodku.

Aj tu sa pôžička získava cez online formulár alebo prostredníctvom telefonátu. Ak si osoba zvolí telefonický kontakt, nakoniec musí zmluvu podpísať buď online cez tzv. Ahoj zónu, alebo na osobnom stretnutí u niektorého z autorizovaných predajcov.

Ahoj pôžička poskytuje od 400 € do 10 000 € s dobou splácania od 1 do 8 rokov. Ich mesačná úroková sadzba je 19,48 %.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
Cetelem500 €34 000 €6 mesiacov120 mesiacov
Home Credit400 €10 000 €3 roky5 rokov
Quatro100 €10 000 €6 mesiacov8 rokov
Tesco pôžička400 €20 000 €1 rok7 rokov
Žltý melón500 €15 000 €1 mesiac8 rokov
Ahoj400 €10 000 €1 rok8 rokov

Kontakt na nebankové pôžičky

Ak má klient záujem o expresnú pôžičku, stačí, ak vyhľadá kontakt na ním zvolenú spoločnosť. Nižšie sú uvedené telefonické kontakty na tie spoločnosti, ktoré sú spomenuté v článku:

 • Cetelem: 0850 11 12 12
 • Home Credit: 0850 111 118
 • Tesco Finančné služby: 0850 003 322
 • Quatro: 0850 123 440
 • Žltý melón: +421 2/544 100 84
 • Ahoj: 0850 111 999

Kontakt na nebankové pôžičky je dostupný vždy v pracovné dni a počas pracovnej doby. Zväčša od 8:00 do 17:00, presný čas je potrebné overiť u poskytovateľa.

Výhody pôžičiek tohto druhu

 • Pôžička po telefóne sa dá vybaviť vo viacerých nebankových spoločnostiach a výber úverov od menších až po väčšie je pomerne veľký a bohatý.
 • Kto si chce požičať cez telefón ihneď, môže skúsiť krátkodobé a menšie úvery, kde je možné schválenie už do niekoľko minút a pôžička príde do hodiny na účet v banke.
 • Rýchla pôžička cez SMS je na menšie sumy a bez dokladovania príjmu, väčšinou všetky tieto úvery sa dajú vybaviť do 24 hodín.
 • Ide o zjednodušený spôsob, vďaka ktorému je pôžička dostupnejšia, najmä ak sa zákazník nemôže dostaviť počas pracovných hodín.

Nevýhody pôžičiek tohto druhu

 • Vybavenie pôžičky cez telefón niekedy nemusí stačiť a je nutné aj osobné stretnutie, čo sa stáva najmä pri väčších spotrebiteľských úveroch.
 • Ak si chce záujemca požičať za výhodnejších podmienok, musí väčšinou dokladovať aj príjem, pretože najmä krátkodobé úvery bez príjmu cez telefón majú vysoký úrok.
 • V prípade SMS úverov sa dá požičať len menšia suma a na obdobie len niekoľko týždňov, čo sa hodí len na nečakané situácie a ak chýbajú peniaze do výplaty.
 • Pôžička nebankovky predstavuje vyššie riziko stretnutia sa s nedôveryhodnou spoločnosťou.

Expresné pôžičky sú dnes dostupné odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Klient sa čoraz menej zoberá osobnými stretnutiami, ktoré si vyžadujú čas a množstvo dokumentácie. Úvery okrem telefonátov uľahčujú aj online formuláre. Krátkodobé pôžičky cez SMS však idú pomaly do úzadia. Spoločnosti, ktoré ich poskytovali, buď opustili slovenský trh, alebo sprísnili podmienky poskytovania služieb.