Pôžička ihneď – na účet, online, cez SMS

Pôžička ihneď vybavená bez dlhého čakania je typickým nebankovým úverom, ktorý ponúkajú viaceré nebankové spoločnosti. Ak sa myslí ihneď, pôžička je poskytovaná spravidla takmer okamžite po podaní žiadosti, čiže vybavenie netrvá obvykle viac ako pár minút alebo hodín.

Keďže pôžičky na ruku v hotovosti už nie je možné poskytovať, rieši sa to bankovým prevodom bezhotovostne, kedy sú peniaze prevádzané ihneď na účet po schválení úveru.

Nebanková pôžička ihneď

Nebankové pôžičky s ihneď schváleným úverom sú najčastejšie malé alebo mini pôžičky a spravidla sa takáto pôžička poskytuje buď ako online pôžička s prevodom na účet alebo ako pôžička cez SMS.

Výhodou nebankových pôžičiek je, že o úver je možné požiadať aj cez víkend, ide o krátkodobé pôžičky so splatnosťou obvykle do 30 dní a zvyčajne netrvá vybavenie dlhšie ako do 10 minút.

Takto sa obvykle dá požičať mini pôžička do 100 eur alebo pôžička 200 eur, pre nových klientov zväčša do 100 eur. Avšak, k dispozícii sú aj väčšie spotrebiteľské úvery na 1 500 eur, ihneď alebo do 24 hodín môžu byť vybavené aj väčšie sumy nad 2 000 eur.

SMS pôžička ihneď aj pre nezamestnaných

SMS pôžičky ihneď pre nezamestnaných sú také úvery, ktoré sa poskytujú aj bez potvrdenia o príjme a nebanková spoločnosť si neoveruje príjem klienta a jeho bonitu.

SMS pôžička ihneď spravidla býva vyplácaná na účet a poskytuje sa ako pôžička na občiansky preukaz, čiže na vybavenie pôžičky stačí len občiansky preukaz. Charakteristikou je takýto úver podobný ako hotovostná pôžička, avšak je to len malá alebo mini pôžička, ktorou sa dajú získať peniaze do hodiny aj pre nezamestnaných a na účte ich je možné mať už v deň požiadania o úver, čiže prakticky ihneď.

SMS pôžičky bývajú ihneď schválené po odoslaní žiadosti vďaka automatizovanému systému. Niektoré nebankovky ponúkajú tieto úvery aj bez zbytočného dokladovania a overovania.

Pôžička je zvyčajne bezúčelová, bez dokladovania príjmu a na účet bez registra a jeho overovania. Niekedy je ručenie na zmenku, čiže nie je potrebný ručiteľ ani spoludlžník.

Výhodou tejto pôžičky je, že sa dá vybaviť cez telefón cez SMS správu a je to rýchla pôžička ihneď vyplácaná na účet po schválení.

Pôžička bez registra online

Podobne ako SMS úvery, aj nebanková pôžička ihneď pre nezamestnaných cez internet patrí medzi úvery, ktoré sa posielajú priamo na účet.

Online pôžička bez registra a jeho overovania sa dá požičať cez internet len u niektorých poskytovateľov úverov, ktorí sa pri schvaľovaní nezameriavajú na náhľad do registrov a posudzujú klientovu bonitu a finančné možnosti individuálne.

Výhodou je, že ide o pôžičky dokladovania príjmu a tak sú vhodné aj pre nezamestnaných. Čo sa týka úverov, treba si vyberať také pôžičky, ktoré sú bez poplatku vopred, prípadne aj na zmenku, kedy nie je potrebné ručenie ručiteľom alebo iným spôsobom.

Pôžičky sú vďaka online žiadosti schválené veľmi rýchlo a peniaze môžu byť ihneď odoslané priamo na účet. Podobne ako v prípade SMS úverov, ani tieto online pôžičky sa neposkytujú ako hotovostné pôžičky, ale ide o bezhotovostný prevod do banky.

Pôžičky online sú však známe tým, že peniaze takmer ihneď na účet po odoslaní aj prídu. Ak klient nemá bankový účet, niektoré nebankovky ponúkajú možnosť pôžičky na ruku cez poštovú poukážku. Táto forma však trvá o niečo dlhšie a nie je tak často využívaná.

Pôžička ihneď vybavená bez dlhého čakania je typickým nebankovým úverom.
Pôžička ihneď vybavená bez dlhého čakania je typickým nebankovým úverom.

Pôžičky od súkromných osôb – pôžičky bez dokladovania príjmu

Ihneď alebo bez dlhého čakania sa dá požičať aj od súkromných poskytovateľov a investorov. Niekedy sa tieto úvery nazývajú aj mylne pôžičky ihneď.

Najčastejšie sa takáto pôžička poskytuje bez registra a priamo na účet, pričom súkromní poskytovatelia neoverujú ani výšku príjmov žiadateľov. Ručenie je najčastejšie zmenkou a spisuje sa aj zmluva o úvere u notára. Takéto úvery sa dajú nájsť najmä prostredníctvom novinovej alebo online inzercie pôžičiek.

Pôžičky ihneď na účet – poskytovatelia a ich porovnanie

Pokiaľ je potrebné vybavenie peňazí ihneď, najlepšie je sa obrátiť na poskytovateľov špeciálne zameraných na krátkodobé alebo veľmi rýchle pôžičky a úvery s vybavením online alebo cez telefón.

Takéto požiadanie o peniaze je totiž veľmi rýchle a spravidla úvery nie sú účelové a častokrát aj bez dokladovania príjmu, čo umožňuje požičať si bez zbytočného časového a administratívneho zdržania.

Niektoré nebankovky však ponúkajú aj väčšie spotrebné úvery, no tu je už čas na vybavenie o niečo dlhší.

SMS Credits – malá pôžička ihneď na účet

Jednoduché pôžičky, ktoré sú bezúčelové, rýchle a s vybavením takmer ihneď, sú aj úvery od SMS Credits. Môže ísť buď o SMS alebo online pôžičky, ktoré sa hodia naozaj na čokoľvek a ide o krátkodobé finančné prostriedky poskytované od 20 do 350 eur, pričom výška prvého úveru pre nového klienta je do 100 eur.

Po riadne splatenom úvere je možné si požičať už vyšší úverový limit až do 250 eur a neskôr, po troch riadne vyplatených pôžičkách, až do 350 eur. Na vybavenie nie je nutné dokladovať výšku príjmu, treba mať nad 18 rokov a nebyť evidovaný v registroch dlžníkov. Po schválení je pôžička ihneď na účte.

Pôžičkomat

Pôžičku online pre každého ponúka aj Pôžičkomat. Tieto úvery sú dostupné záujemcom nad 18 rokov aj s nižším príjmom, čiže je to vhodná pôžička na rodičovský príspevok aj pre mamičky na MD, prípadne je možné si ju požičať aj pre dôchodcov, študentov, živnostníkov a samozrejme aj pre zamestnancov.

Výška úveru je od 100 do 500 eur pre nových klientov, do 1 000 eur pre dlhodobých po splnení podmienok. Kto si chce požičať rýchlo a jednoducho krátkodobo na 5 až 31 dní, pre toho je úver ideálny, pretože vďaka schvaľovaniu automaticky systémom je možné odoslanie peňazí takmer ihneď, obvykle do 10 minút.

Ahoj – rýchla pôžička

Ďalšou nebankovou spoločnosťou, ktorá ponúka pôžičku do 24 hodín na účet je Ahoj, a. s. Tá je dcérskou spoločnosťou 365 banky. Požičať si možno akúkoľvek sumu od 400 do 10 000 eur, s počtom mesačných splátok podľa podľa želania klienta od 1 do 8 rokov. Ide teda už o väčší spotrebný úver.

Podmienkou je vek minimálne 21 rokov a stabilný príjem zo zamestnania, podnikania alebo dôchodku. Žiadateľ by tiež nemal byť v skúšobnej dobre, výpovednej lehote alebo pred ukončením doby určitej. Pokiaľ podniká, tak minimálne aspoň 6 mesiacov a podané daňové priznanie je s kladným výsledkom.

Ahoj ponúka 2 spôsoby, požiadať o pôžičku. Možno vyplniť žiadosť priamo na webovej stránke alebo sa žiadosť vyplní telefonicky.

Predbežnú odpoveď o výsledku posúdenia žiadosti sa žiadateľ dozvie okamžite po odoslaní žiadosti alebo priamo počas telefonátu s pôžičkovým poradcom. Potom sa už len čaká na SMS správu o výsledku schválenia, väčšinou do 24 hodín. Peniaze sa odošlú na účet klienta okamžite po podpise zmluvy v Ahoj zóne.

Hyper pôžička

Táto nebankovka ponúka produkt s názvom Malá Hyper pôžička. Ide o rýchlu pôžičku vo výške od 50 až do 1 000 eur s dobou splatnosti do 30 kalendárnych dní. Túto malú pôžičku je možné získať naozaj jednoducho, a to bez účelu pôžičky či potvrdenia o príjme. Vyznačuje sa najmä rýchlym a pohodlným vybavením prostredníctvom nezáväzného online formuláru.

Pre vybavenie malej pôžičky ihneď na účet stačí splniť iba základné podmienky ako plnoletosť a trvalé bydlisko na území SR, z dokladov stačí iba občiansky preukaz. Vyplnenie a odoslanie jednoduchého online formuláru je úplne nezáväzné.

Cetelem – pôžička online ihneď na účet

Spoločnosť Cetelem má v ponuke rôzne typi pôžičiek, medzi nimi aj pôžičku online ihneď na účet. O Expresnú pôžičku sa dá požiadať cez internet, žiadosť sa spracuje prednostne a peniaze sa posielajú obratom po doručení potrebných dokladov.

Pôžičať si je možné od 500 do 2000 eur s dobou splatnosti od 5 do 48 mesiacov. Žiadosť možno vyplniť do 5 minút a výsledok predbežného posúdenia sa žiadateľ dozvie okamžite po jej odoslaní vďaka online posúdeniu. Po schválení je pôžička ihneď na účte.

Pôžička je bezúčelová a poplatky za poskytnutie, predčasné splatenie či mimoriadnu splátku úveru sú nulové.

Home Credit pôžička

Home Credit ponúka flexibilnú pôžičku na kartu ihneď. Home Credit pôžičku je možné vybaviť online do 15 minút alebo po telefóne. Stačia dva doklady. Je možné si požičať od 400 do 10 000 eur, pričom doba splatnosti závisí od výšky mesačnej splátky. Ide o revolvingový úver, čo je typ úveru, ktorý poskytuje prístup k určitej sume peňazí, ktorú si možno požičať, splatiť a znovu požičať.

Pre získanie revolvingového úveru žiadateľ musí byť plnoletá osoba so stálym zdrojom príjmu. Čerpanie úveru nie je viazané na žiadny účel, peniaze je teda možné použiť na čokoľvek.

MoneyTu

Poskytovateľom MoneyTu pôžičky je nebanková spoločnosť PROFI CREDIT Slovakia, s.r.o., ktorá pôsobí na slovenskom trhu už od roku 2000. Produkt MoneyTu pôžička bez dokladovania príjmu je určená predovšetkým na vyriešenie nečakaných životných situácií a na vykrytie nečakaných výdavkov.

Výška pôžičky od 500 do 5 000 eurDoba splatnosti od 3 do 36 mesiacov. Peniaze na účet spoločnosť vyplatí ešte v deň schválenia pôžičky. Za poskytnutie pôžičky sa platí poplatok vo výške 4 % z poskytnutej sumy, ktorý je splatný pred jej poskytnutím.

Pôžička je určená klientom so stálym príjmom zo zamestnania pracujúcim na trvalý pracovný pomer v SR. Pôžičku možno do 30 dní od podpisu zmluvy vrátiť bez akýchkoľvek dodatočných poplatkov.

Mini pôžička – peniaze ihneď

Spoločnosť ponúka expresnú mini pôžičku do 100 eur, pričom najmenej je možné požičať si 25 eur. Doba splatnosti je 7 až 28 dní a požiadať je možné bez registrácií a poplatkov.

Pre opakovaných klientov je možnosť požičať si až do výšky 450 eur. V prípade, že žiadateľ chce pôžičku splatiť predčasne, môže tak urobiť bez akýchkoľvek dodatočných nákladov.

Pokiaľ je problém vrátiť pôžičku v dohodnutom termíne, stačí len jednoducho požiadať o predĺženie splatnosti pred uplynutím doby splatnosti mini pôžičky.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits20 €350 €5 dní15 dní
Pôžičkomat100 €1 000 €5 dní31 dní
Ahoj400 €10 000 €1 rok8 rokov
Hyper pôžička50 €1 000 €1 deň30 dní
Cetelem500 €2 000 €6 mesiacov48 mesiacov
Home Credit 400 €10 000 €
MoneyTu500 €5 000 €3 mesiace36 mesiacov
Mini pôžička25 €100 €7 dní28 dní
Prehľad a porovnanie nebankových pôžičiek ihneď

Výhody pôžičiek ihneď na účet

Pôžičky ihneď na účet sú pohodlným spôsobom, ako získať pôžičku bez absolvovania zdĺhavého procesu žiadosti. Na rozdiel od tradičných žiadostí o pôžičku sú rýchle pôžičky často schválené v priebehu niekoľkých minút, čo umožňuje dlžníkom rýchlo získavať finančné prostriedky. Aké sú ďalšie výhody pôžičiek online ihneď na účet?

  • Úver ihneď je spravidla krátkodobá malá alebo mini pôžička, ktorá sa poskytuje cez SMS alebo cez internet online spôsobom a ide o ideálne rýchle pôžičky na účet.
  • Hodia sa tiež ak človek potrebuje peniaze do výplaty, avšak viacero nebankoviek ponúka úvery aj nezamestnaným alebo pre mamičky na materskej dovolenke či dôchodcov.
  • Ak je potrebný úver bez registra, ten sa dá vybaviť len v prípade niektorých nebankových spoločností, pričom výhodou je rýchlosť, kedy je úver schválený takmer ihneď.

Rýchle pôžičky sú jednoducho ideálne pre tých, ktorí potrebujú okamžitý prístup k finančným prostriedkom na pokrytie mimoriadnych výdavkov, alebo pre tých, ktorí majú zlú bonitu a ktorí sa nemusia kvalifikovať na tradičné pôžičky.

Nevýhody pôžičiek ihneď na účet

Aj keď sa peniaze ihneď javia ako ideálna možnosť vo veľa prípadoch, všetko prichádza aj s nevýhodami. Preto je potrebné vziať do úvahy aj tie. Na čo všetko treba myslieť pre podpísaním zmluvy?

  • Pokiaľ má niekto problémy s finančnou minulosťou alebo niektorými nesplatenými záväzkami, nevýhodou je, že pôžičky ihneď bez registra ponúka len málo nebankoviek.
  • Väčšinou ide o krátkodobé a menšie úvery, takže ako pôžička pred výplatou sa tento typ úverov dá použiť aj vďaka vybaveniu ihneď, ale na väčšie investície zväčša nie.
  • Ak si chce človek požičať väčšie sumy, je to možné cez pôžičky spotrebiteľského typu, kde sa však vyžaduje už aj sa viac dokladovania a nie vždy je takýto úver schválený ihneď.
  • A napokon, nedostatočná transparentnosť podmienok nebankových pôžičiek môže viesť k skrytým poplatkom, ktoré môžu sťažovať pochopenie celkových nákladov na úver.

Pôžičky ihneď často využívajú ľudia so zlou bonitou a vysoké úrokové sadzby môžu sťažiť rýchle splatenie pôžičky. Je preto potrebné podrobne sa oboznámiť s podmienkami zmluvy pred jej podpísaním.