SMS pôžička – bez registra, ihneď, nonstop

SMS pôžička je nebankový úver, ktorý sa poskytuje zvyčajne krátkodobo. Jej výhodou je, že požiadať o ňu je možné nonstop a vďaka vybaveniu môže prísť táto pôžička ešte dnes na účet bez väčšieho časového zdržania. Ako si SMS pôžičky vybaviť čo najrýchlejšie a najvýhodnejšie?

SMS pôžičky sú pohodlný a rýchly spôsob prístupu ku krátkodobým pôžičkám. Proces podania žiadosti je rýchly a jednoduchý a pôžička je zvyčajne schválená do niekoľkých minút. S SMS pôžičkou je možné požičať si až do 1 000 € a pôžičku splácať až tri mesiace.

SMS pôžička pre nezamestnaných

SMS pôžičky pre nezamestnaných sú špeciálnou formou úveru, pričom takáto pôžička je bez dokladovania príjmu a jeho overovania zo strany nebankovej spoločnosti. Takéto rýchle SMS pôžičky poskytuje len zopár nebankových spoločností.

Výhodou je, že sú to pôžičky pre každého vzhľadom na jednoduché podmienky získania. V niektorých prípadoch ide aj o SMS pôžičky bez registra, čiže poskytovateľ úveru nenahliada do bankových registrov a registrov dlžníkov.

Podobne ako iné pôžičky sú SMS pôžičky pre nezamestnaných dostupné aj cez víkend. Ide o rýchle pôžičky cez SMS s vybavením takmer hneď a s vyplatením na účet v banke v bezhotovostnej forme. Úver je samozrejme bezúčelový, takže je možné ho použiť na čokoľvek, a to bez dokladovania použitia.

SMS pôžička nonstop a bez registra

SMS pôžička s vybavením do 10 minút je naozajstným hitom, ktorý má pôvod v Škandinávii. Používa sa tiež názov fínska pôžička podľa miesta jej vzniku. Z Fínska sa táto pôžička rozšírila do ďalších krajín a je pravidelne využívaná na preklenutie nedostatku peňazí pred výplatou.

Viaceré nebankovky ponúkajú SMS pôžičky cez víkend aj cez bežný pracovný deň s možnosťou požiadania nonstop, a to tiež aj online. Pôžičkový svet nebankových spoločností je veľmi pestrý, ale obvykle pôžičky cez SMS aj s vybavením ihneď ponúkajú len špeciálne zamerané nebankové subjekty.

Vzhľadom na efektívnosť a dostupnosť možno považovať SMS pôžičky ako alternatívu k niekdajším hotovostným pôžičkám.

Väčšina nebankových subjektov pred požiadaním o SMS pôžičku bez registra preferuje najprv úvodnú registáciu, ktorá je najčastejšie online cez internet, prípadne krátkou textovou správou nonstop v priebehu celého týždňa. Cez SMS sa dá v mnohých prípadoch požičať aj pre nových klientov bez nutnosti registrácie vopred.

Krátkodobé pôžičky cez SMS

Pôžičky cez SMS bývajú väčšinou krátkodobé. Poskytujú sa najčastejšie na 30 dní, ale viacero nebankových spoločností umožňuje za poplatok predĺženie lehoty splatnoti aj na dlhšiu dobu.

Najčastejšie ide o pôžičky do 1 000 €, pričom pôžičky cez SMS či online patria medzi krátkodobý úver. V drvivej väčšine sa jedná o nebankové úvery a hoci napríklad Poštová banka kedysi takéto pôžičky mala, dnes sa už SMS pôžička bez registra od Poštovej banky získať nedá.

Mini SMS pôžička ihneď do 10 minút

Pôžičky aj pre nezamestnaných je možné vybaviť prostredníctvom SMS správy ihneď do 10 minút. Ide o rýchle nebankové pôžičky s krátkou dobou splatnosti, ktoré sú veľmi vhodné práve pre nezamestnaných. 

Takáto mini SMS pôžička predstavuje obvykle malé sumy a tieto pôžičky sú preto vhodné pre nezamestnaných, ktorí sa náhle ocitli bez finančných prostriedkov. Výhodou týchto SMS pôžičiek je ich rýchle vybavenie prostredníctvom SMS správy ihneď do 10 minút. Ďalším pozitívom je bezúčelovosť, čiže klient nemusí dokladovať, na čo finančné prostriedky minul.

Ako vybaviť bleskovú pôžičku cez SMS

Prostredníctvom SMS je možné požiadať o mikropôžičku, teda o krátkodobý úver. Ako prvé je potrebné sa zaregistrovať cez SMS na určenom telefónnom čísle – v texte poslať všetky potrebné údaje, požiadať o zvolenú sumu a o dobu splácania. V rámci overovania osoby a čísla účtu môže sprostredkovateľ žiadať uhradiť poplatok, najčastejšie vo výške 0,01 €.

Po vyplnení žiadosti o bleskovú pôžičku nasleduje čakanie na informáciu od poskytovateľa, či ju schválil alebo nie. Pri prvej pôžičke je doba od poslania SMS až po pripísanie financií na účet o niečo dlhšia.

Vtedy je potrebné sa zaregistrovať, spoločnosť si preverí schopnosť dlžnú sumu splatiť a následne úver schváli. Pri opakovanom požiadaní o bleskovú SMS pôžičku, budú peniaze pripísané na účet už do pár minút.

Výhody rýchlych pôžičiek cez SMS

Rýchle pôžičky cez SMS prinášajú mnohé výhody. Tu sú niektoré z nich:

 • rýchle vybavenie
 • finančná pomoc v prípade náhlych problémov
 • bezúčelová pôžička na čokoľvek
 • SMS pôžička dostupná nonstop
 • rýchle vybavenie a vyplatenie peňazí
 • možnosť získania pôžičky aj online

Vďaka mnohým výhodám sú rýchle SMS pôžičky do 10 minút v dnešnej dobe veľmi populárne. Poskytujú finančné zabezpečenie v období nečakaných výdavkov.

Nevýhody bleskovej SMS pôžičky

Ako všetky pôžičky, aj blesková SMS pôžička má svoje nevýhody. Medzi ne patria:

 • vyššie úroky v prípade pôžičiek bez registra
 • potreba prieskumu a porovnávania
 • obmedzená suma pôžičky do 1 000 €
 • noví klienti – menšie sumy na kratšiu dobu

Tieto nevýhody bleskových SMS pôžičiek môžu niektorých žiadateľov odradiť. Stále však výhody v mnohom prevažujú nad nevýhodami. Vždy je však potrebné spraviť si dobrý prieskum na nájdenie tej najvýhodnejšej SMS pôžičky.

SMS pôžička ihneď bez dokladovania príjmu

Pôžičky cez SMS ihneď a bez dokladovania príjmu ponúkajú zväčša nebankové spoločnosti úzko zamerané na tento druh finančných pôžičiek. Nebankové spoločnosti často ponúkajú pôžičku buď ako SMS úver alebo online úver.

Pôžička cez SMS patrí na Slovensku síce medzi nové formy úverovania, ale v zahraničí ide o bežné pôžičky. Vďaka vybaveniu SMS pôžičky ihneď a bez dokladovanie príjmu je táto rýchla pôžička ideálna napríklad pred výplatou alebo v prípade nečakaných udalostí.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
Ferratum Bankod 25 €do 500 €15 dní30 dní
Credit Oneod 5 €do 1 000 €1 dní30 dní
SMS Creditsod 20 €do 350 €5 dní15 dní
Trilaod 50 €do 500 €15 dní30 dní
Moment pôžičkaod 25 €do 300 €7 dní28 dní
Tabuľka: Prehľad SMS pôžičiek

Skúsenosti ukazujú, že každý poskytovateľ môže mať mierne odlišné podmienky, a tak je dôležité ich vzájomné porovnanie.

Ferratum Bank – SMS pôžička na účet

SMS pôžička bez registra na účet sa dá získať napríklad v nebankovej spoločnosti Ferratum Bank. Tá má v portfóliu aj online úvery cez internet, pričom pôžička cez SMS má zhodné podmienky a parametre.

Charakteristiky pôžičky od Ferratum Bank:

 • rychlá online pôžička od 25 € do 500 €
 • doba splatnosti od 15 do 30 dní
 • pôžička bez skrytých poplatkov vopred
 • pôžička bez ručiteľa
 • nevyžaduje doloženie príjmu
 • iba pre žiadateľa bez záznamu v registroch

Vyplatenie schválenej a overenej SMS pôžičky je buď do 24 hodín na bankový účet, prípadne do 4 dní poštou cez poukážku, ktorá sa dá vyplatiť hotovostne na pošte.

Vďaka tomu, že nie je nutné dokladovať príjem a pôžička môže byť vybavená už za pár minút, je úver vhodný aj pre menej bonitných klientov, ako sú napríklad dôchodcovia, ženy na materskej dovolenke, živnostníci, SZČO alebo zamestnanci s nižším príjmom.

SMS Credits

Pôžička cez SMS je základným produktom nebankovej spoločnosti SMS Credits, ktorá je známa po celom Slovensku a poskytuje úvery každému. Tieto úvery sa vybavujú prostredníctvom odoslania krátkej textovej správy, avšak je potrebná aj registrácia vopred a to online cez webstránku nebankovky.

Charakteristiky pôžičky SMS Credits:

 • pôžička od 20 € do 350 €
 • doba splatnosti od 5 do 15 dní
 • možnosť predĺženia splatnosti za poplatok
 • rýchla pôžička pre každého občana SR nad 18 rokov

Na vybavenie nie je nutné dokladovať výšku príjmu, nebankovka nevyžaduje ani ručiteľa alebo iné ručenie za úver a nie sú tu ani žiadne skryté poplatky vopred.

Trila – rýchla SMS pôžička do 10 minút

Nebankové pôžičky cez SMS vybavené do 10 minút ponúka aj Trila. SMS pôžička do 10 minút je bezúčelový úver poskytovaný prostredníctvom webstránky a online žiadosti, ale aj prostredníctvom krátkej textovej SMS správy.

Charakteristiky pôžičky Trila:

Pôžičky sa vybavujú veľmi rýchlo, obvykle sa posielajú finančné prostriedky na účet už do 24 hodín. V prípade záujmu je možné peniaze poslať aj poštovou poukážkou. Vybavenie SMS pôžičky je možné už do 10 minút a peniaze na účte budú pripísané už do 24 hodín.

Credit One – nové SMS pôžičky

Nová SMS pôžička sa dá získať aj od nebankovej spoločnosti Credit One, ktorá sa špecializuje aj na online úvery a pôžičky cez internet.

Charakteristiky pôžičky Credit One:

 • pôžička od 5 € do 1 000 €
 • doba splatnosti do 30 dní
 • bez potreby ručenia
 • bez potvrdenia o príjme
 • pôžička pre všetkých
 • transparentnosť a prehľadné podmienky
 • celková rýchlosť vybavenia pôžičky

Na úvod je potrebné sa zaregistrovať online cez webstránku, ale následne je už možné prostredníctvom SMS správy požiadať o novú pôžičku kedykoľvek neskôr, a to aj bez pripojenia na internet. Peniaze je možné mať vďaka rýchlemu schváleniu na účte ešte dnes alebo najneskôr do 24 hodín. 

Samotné vybavenie pôžičky Credit One je bez poplatkov. Nie je treba ani dokladovať príjem, žiadateľ nepotrebuje mať ručiteľa alebo iné zabezpečenie a pôžička je bez viazania účelu, čiže je možné si požičať naozaj na čokoľvek.

Moment pôžička

Cez SMS je možné si požičať aj Moment pôžičku, ktorá patrí medzi krátkodobé a rýchle nebankové úvery.

Charakteristiky Moment pôžičky:

 • pôžička od 25 € do 300 €
 • splatnosť od 7 do 28 dní
 • bezúčelová pôžička
 • bez ručiteľa
 • pre osoby nad 21 rokov

Peniaze sa posielajú v prípade schválenia bezhotovostne priamo na účet. Obvykle do 24 hodín tak môže klient už s nimi voľne manipulovať. Nový klient si môže požičať prvý úver do 100 € a až po 7 splatených pôžičkách včas a bez problémov je možné získať úver na plný úverový limit.

Úver bez registra

Dlhy sú veľmi nepríjemná záležitosť. Dlhovať kamarátovi a rodine je úplne odlišné, než dlhovať banke alebo nebankovej spoločnosti. Existujú však spoločnosti, ktoré poskytujú úvery bez nahliadnutia do registra dlžníkov.

Úvery bez registra sú pôžičky, ktoré ponúkajú zväčša len nebankové spoločnosti. Ide o vhodné pôžičky pre ľudí v registroch. Tieto úvery sú zvyčajne nezabezpečené, čo znamená, že nevyžadujú zábezpeku ani ručenie. Môžu sa použiť na rôzne účely, napríklad na renováciu bývania, konsolidáciu dlhov, zdravotné výdavky alebo opravu vozidla.

Nebankové úvery pre ľudí v registroch sú zvyčajne drahšie ako bankové úvery, pretože nie sú kryté štátom a často majú vyššie úrokové sadzby. Tieto pôžičky môžu vyžadovať aj vyššie kreditné skóre a môžu mať kratšie lehoty splatnosti.