SMS pôžička

sms-pozicka-2

SMS pôžička je nebankový úver, ktorý sa poskytuje zvyčajne krátkodobo a výhodou je, že požiadať o ňu je možné nonstop a vďaka vybaveniu môže prísť táto pôžička ešte dnes na účet bez väčšieho časového zdržania.

Viaceré nebankovky ponúkajú SMS pôžičky cez víkend aj cez bežný pracovný deň s možnosťou požiadania nonstop a to tiež aj online.

Pôžičkový svet nebankových spoločností je veľmi pestrý, ale obvykle pôžičky cez SMS aj s vybavením ihneď ponúkajú len špeciálne zamerané nebankové subjekty.

dsc_0125-230x230-3041897

Najčastejšie ide o pôžičky do 1 000 Eur, pričom pôžičky SMS či online patria medzi krátkodobý úver. Cez SMS sa dá v mnohých prípadoch požičať aj pre nových klientov bez nutnosti registrácie vopred.

Väčšina nebankových subjektov preferuje najprv úvodnú registáciu, najčastejšie online cez internet, prípadne krátkou textovou správou.

Ide v drvivej forme o nebankové úvery a hoci napríklad Poštová banka kedysi takéto pôžičky mala, dnes sa už SMS pôžička od Poštovej banky získať nedá.

SMS pôžička pre nezamestnaných

SMS pôžičky pre nezamestnaných sú špeciálna forma úverov, pričom takáto pôžička je bez dokladovania príjmu a jeho overovania zo strany nebankovej spoločnosti. Takéto rýchle SMS pôžičky poskytuje len zopár nebankových spoločností.

Výhodou je, že sú pre každého vzhľadom na jednoduché podmienky získania a v niektorých prípadoch ide aj o SMS pôžičky bez registra, čiže poskytovateľ úveru nenahliada do bankových registrov a registrov dlžníkov.

Podobne ako iné pôžičky, aj tieto sú dostupné aj cez víkend a ide o rýchle pôžičky cez SMS s vybavením takmer hneď a s vyplatením na účet v banke v bezhotovostnej forme.

Úver je samozrejme bezúčelový, takže je možné ho použiť na čokoľvek a na hocičo a to bez dokladovania použitia poskytovateľovi pôžičky.

Pôžička ako taká sa poskytuje najčastejšie na 30 dní, ale viacero nebankových spoločností umožňuje za poplatok predĺženie lehoty splatnoti aj na dlhšiu dobu.

sms-pozicka-600x400-9381653

SMS úvery a ich porovnanie

Úver cez SMS ponúkajú zväčša nebankové spoločnosti úzko zamerané na tento druh finančných pôžičiek, prípadne ponúkajú pôžičku ako SMS úver aj online úver.

Pôžička cez SMS patrí u nás síce medzi nové formy úverovania, ale v zahraničí ide o bežné pôžičky a vďaka vybaveniu hneď alebo takmer ihneď a aj cez víkend je táto rýchla pôžička ideálna napríklad do výplaty alebo v prípade nečakaných udalostí.

Skúsenosti ukazujú, že každý poskytovateľ môže mať mierne odlišné podmienky a tak je dôležité ich vzájomné porovnanie.

Ferratum Bank

SMS pôžička sa dá získať napríklad v nebankovej spoločnosti Ferratum Bank. Tá má v portfóliu aj online úvery cez internet, pričom pôžička cez SMS má zhodné podmienky a parametre.

Ide tiež o rýchlu pôžičku, ktorá sa dá vybaviť bez dokladovania príjmu, bez preukazovania účelu použitia finančných prostriedkov a doba splatnosti je typická pre krátkodobé úvery, čiže od 7 do 30 dní.

Čo sa týka výšky pôžičky, získať sa dá od 30 do 350 €. Splatnosť je možné predĺžiť za dodatočný poplatok a to o 15 alebo 30 dní.

Vďaka tomu, že nie je nutné dokladovať príjem a pôžička môže byť vybavená už za pár minút, je úver vhodný aj pre menej bonitných klientov, ako sú napríklad dôchodcovia, ženy na materskej dovolenke, živnostníci, SZČO alebo zamestnanci s nižším príjmom.

Nie je nutné ani ručenie alebo ručiteľ a na vybavenie je nutné byť občanom SR s trvalým pobytom na území SR a s vekom nad 18 rokov. Bežne je možné získať tento SMS úver už do 72 hodín priamo na bankový účet.

Nebankovka má v ponuke ale aj väčší úver a to ako tzv. Rýchlu pôžičku, ktorú vie poskytnúť záujemcom o dlhodobejšie úvery. V tomto prípade sa dá požičať najmenej 200 €, pre nových žiadateľov prvý úver do 350 €, pre dlhodobých klientov až do 700 €.

Výhodou je tiež dlhšia doba splatnosti, konkrétne od 2 do 12 mesiacov a taktiež to, že peniaze je možné použiť na čokoľvek, pretože sa dajú získať bezúčelovo.

Pôžička sa však poskytuje len s vyplatením priamo na bankový účet a niekedy nebankvoka môže vyžadovať aj dokladovanie výšky príjmu.

SMS Credits

Pôžička cez SMS je základným produktom nebankovej spoločnosti SMS Credits, ktorá je známa po celom Slovensku a poskytuje úvery každému, či už sa nachádza vo väčšom meste ako Bratislava, alebo menšom ako napríklad Poprad.

Požičať sa dá aj v tomto prípade krátkodobý úver od 20 do 350 €, pričom na vybavenie nie je nutná predošlá registrácia cez internet, ale stačí zaslanie SMS správy. Vzápätí príde naspäť info SMS správa a pôžička sa vybavuje ďalej stále prostredníctvom SMS.

Doba splatnosti pôžičky je na 5, 10 alebo na 15 dní a výhodou je, že na vybavenie nemusíte dokladovať príjem ani účel použitia peňazí. Podmienkou je však nebyť evidovaný v registroch dlžníkov, samozrejme je nutné mať nad 18 rokov a tiež aj mať bankový účet.

V prípade schválenia pôžičky sa totiž finančné prostriedky posielajú priamo tam. Prvý úver je možný do výšky 100 €, po riadnom splatení viac pôžičiek je možné si požičať postupne aj viac.

Skúsenosti klientov s touto nebankovkou sú pozitívne a viac info o úveroch nájdete na jej webstránke.

Trila

Nebankové pôžičky cez SMS ale napríklad aj online ponúka tiež Trila.

Ide o rýchle bezúčelové úvery poskytované prostredníctvom webstránky a online žiadosti, ale aj prostredníctvom krátkej textovej SMS správy.

Požičať sa dajú menšie sumy, už od 50 €, ale aj väčšie, pre dlhodobých klientov až do 500 €, pričom dobou splatnosti ide o typické krátkodobé pôžičky na 15 až 25 dní.

Vybavenie je možné už do pár minút a peniaze na účte môžete mať už do 24 hodín.

Ak klient nestíha pôvodný termín splatnosti, je možné za poplatok aj jeho predlženie a to o 15, 30 alebo 45 dní a predĺženie môže byť najviac 5 krát.

Na vybavenie je potrebné dokladovať výpis z bankového účtu, potvrdenie o príjme a doklad o platení nákladov za energie.

Pri samotnej žiadosti cez SMS stačí napísať osobné údaje ako meno, priezvisko, rodné číslo, adresa a číslo občianskeho preukazu v správnom tvare cez SMS správu a odoslať na určené číslo nebankovky.

CG Pôžička

Peniaze za pár minút jednoducho a bez zbytočného dokladovania ponúka aj CG Pôžička. Ide o nebankové krátkodobé úvery na menšie sumy od 25 do 350 €, ktoré sa poskytujú na 5 až 31 dní.

Tieto pôžičky je možné vybaviť požiadaním či už cez SMS alebo online cez webovú žiadosť a formulár priamo na webstránke nebankovej spoločnosti a výhodou je, že na získanie pôžičky stačia len osobné údaje a občiansky preukaz a nie je potrebné ani dokladovanie príjmu ani dokladovanie účelu.

Tieto úvery sú totiž bezúčelové a poskytovateľ si neoveruje bonitu klienta. Navyše je možné získať pôžičku naozaj takmer pre každého, pretože sa nenahliada ani do registra dlžníkov a úvery sú dostupné aj pre klientov s nižšou bonitou.

Požičať si tak môžu aj ženy a mamičky na MD, dôchodcovia alebo iní menej bonitní klienti vo veku nad 18 rokov. V prípade potreby je možné predĺženie doby splatnosti úveru o 15 dní a to za poplatok, najviac však len trikrát.

Finančné prostriedky sa zasielajú na účet alebo poštovou poukážkou.

Credit One

SMS pôžička sa dá získať aj od nebankovej spoločnosti Credit One, ktorá sa špecializuje aj na online úvery a pôžičky cez internet.

Na úvod je potrebné sa zaregistrovať online cez webstránku, ale následne je už možné prostredníctvom SMS správy požiadať o úver kedykoľvek neskôr a to aj bez pripojenia na internet.

Parametrami a podmienkami ide o podobné úvery ako sú tie cez internet, čiže krátkodobé bezúčelové pôžičky ideálne v prípade, že potrebujete peniaze rýchlo a jednoducho.

Požičať sa dá od 5 do 350 €, v prípade prvej pôžičky pre nového klienta je možný úver do výšky 100 €. Po splatení prvej pôžičky včas a bez problémov je už možné získať aj väčší úver.

Čo sa týka doby splatnosti, ide o úvery do 30 dní a splatnosť je možné si zvoliť flexibilne s presnosťou na jeden deň. Úvery sú získateľné bez dokladovania príjmu, bez ručiteľa alebo iného ručenia a samozrejme bezúčelovo na čokoľvek.

Požičať si môžu klienti od 18 do 75 rokov.

Moment pôžička

Cez SMS je možné si požičať aj Moment pôžičku, ktorá patrí medzi krátkodobé a rýchle nebankové úvery. Výška pôžičky je možná už od 25 € až do 300 €, pričom splatnosť je od 7 do 28 dní.

Peniaze sa posielajú v prípade schválenia bezhotovostne priamo na účet, obvykle do 24 hodín tak môže klient už s nimi voľne manipulovať.

Úvery sú bezúčelové, nie je nutné ručenie ani ručiteľ, ale nebankovka si overuje registre a o úver môžu požiadať klienti vo veku až nad 21 rokov.

Nový klient si môže požičať prvý úver do 100 € a až po 7 splatených pôžičkách včas a bez problémov je možné získať úver na plný úverový limit.

MM Pôžička

Rýchlu SMS pôžičku ale aj online úver poskytuje tiež MM Pôžička. Ide o nebankové úvery od 25 do 200 € a to už od prvej žiadosti o úver, pričom dlhodobý klient si môže požičať aj 700 €.

Splatnosť je na 5 až 31 dní, takže ide o klasické krátkodobé pôžičky. Nie je potrebné dokladovanie príjmu a ani dokladovanie účelu použitia pôžičky a veľkou výhodou je, že úver vybavíte nielen bez ručiteľa, ale aj bez registrov a ich overovania.

Schválenie je obvykle za pár minút a pôžička patrí medzi najrýchlejšie úvery spomedzi podobných finančných produktov.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
CG Pôžička253505 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One51 0001 dní30 dní
SMS Credits203505 dní15 dní
Trila5050015 dní25 dní
Moment pôžička253007 dní28 dní
MM Pôžička257005 dní31 dní

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Spolu s online úverom je rýchla pôžička cez SMS veľmi dobrou finančnou rezervou, ak potrebujete peniaze na čokoľvek ihneď, pretože vybavená môže byť aj do 10 min
  • Táto rýchla SMS pôžička je dostupná aj cez víkend a vybavenie je možné v podstate nonstop, pričom vyplatenie je rovnako rýchle a väčšinou po schválení idú peniaze ihneď na účet
  • Viacero úverov sa dá získať aj online formou, prípade s online registráciou a vzhľadom na parametre sú SMS pôžičky ideálne ak Vám chýbajú peniaze pred výplatou alebo máte nečakané výdavky

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Nie vždy je najrýchlejšia SMS pôžička aj najvýhodnejšia a preto je dôležité porovnanie tak finančných ako aj nefinančných podmienok a parametrov úverov
  • V prípade niektorých úverov môže byť táto pôžička dostupná aj bez registra pre problémových klientov, tu ale potom na vysoký úrok a viacnásobné preplatenie
  • Obmedzením je to, že pôžička tohto typu sa najčastejšie poskytuje najviac na 1.000 €, pre nových klientov obvykle na menej a ide o krátkodobé úvery len na pár týždňov