Pôžičky bez ručenia

Pôžičky bez ručenia, ručiteľa a prípadne aj bez dokladovania príjmu sa dajú získať tak v bankách ako aj v nebankových spoločnostiach, aj keď v prípade bankového úveru je lepšie vedieť doložiť potvrdenie o výške príjmu.

Najčastejšie sa poskytujú nebankové pôžičky bez ručiteľa vo forme krátkodobých menších pôžičiek a úverov alebo ako spotrebiteľské úvery. Banková pôžička bez ručenia môže byť vo forme kreditnej karty, povoleného prečerpania alebo spotrebného úveru.

dsc_0085-230x230-1523113

Pôžička bez ručiteľa a s vybavením do 24 hodín je najčastejšie ako mikro pôžička alebo mini pôžička na 100 Eur až 1.000 Eur, podľa konkrétnej ponuky nebankovej spoločnosti.

Výhodou je, že takáto mini pôžička sa dá vybaviť online a takmer ihneď bez väčšieho dokladovania.

Druhou možnosťou sú už spotrebiteľské a spotrebné pôžičky a úvery, bez ručenia nehnuteľnosťou a iného ručenia, kde je ale vo väčšine prípadov potrebné vedieť doložiť príjem a poskytovateľ si žiadateľa viac overuje.

Pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia

Pre ľudí bez trvalého príjmu je možné si tiež požičať za istých okolností a najčastejšie sa na tento účel využíva mini pôžička pre nezamestnaných bez ručenia.

Ide o úver buď formou online alebo SMS pôžičky na menšiu sumu, ktorý je možné získať zvyčajne na niekoľko týždňov alebo mesiacov.

Pokiaľ človek ale má určitý druh príjmu, len ho nevie zdokladovať, riešením môžu byť aj pôžičky bez ručenia a dokladovania príjmu, ktoré sa dajú získať aj vo vyššej sume.

Niekedy sa poskytujú aj ako spotrebiteľské úvery na niekoľko stoviek € alebo niekoľko tisíc € a aj na dlhšiu dobu ako len niekoľko mesiacov. Problémom ale môže byť, ak si chcete požičať aj bez registra, čiže bez overovania a náhľadu do registrov dlžníkov.

V tomto prípade už veľa nebankoviek neponúka podobné úverové produkty, banky už vôbec nie a tak jedinou možnosťou ostávajú už len pôžičky od súkromnej osoby, čiže od súkromného investora, ktoré možno nájsť najmä v internetovej inzercii na rôznych webstránkach.

pozicky-bez-rucenia-600x400-1049985

Bankové úvery bez ručenia

 • Bankové pôžičky je možné získať tak s ručením ako aj bez neho. V prípade menších úverov ako sú povolené prečerpanie k účtu, kreditka alebo menší spotrebný úver nie je nutné ručenie
 • Naopak pri väčších spotrebných pôžičkách, napríklad na kúpu auta, je to pôžička, kde je ručenie autom a automobilom
 • Bezúčelovo je možná tiež aj pôžička s ručiteľom v prípade, ak si požičiava klient nad svoje možnosti, najmä vtedy, ak ide o veľký úver a príjem či bonita žiadateľa sú nedostatočné.

Kreditné karty

Kreditná karta je forma bezúčelového úveru, kde nie je potrebný ani ručiteľ ani iné ručenie. Poskytuje sa klientom na základe obratov na bežnom účte alebo na základe doloženia výšky príjmu, obvykle od 200 € do niekoľko tisíc, čo záleží podľa typu karty.

Financie z kreditky je možné použiť na čokoľvek a kreditnou kartou sa dá platiť tak v obchode ako aj cez internet, prípadne si vybrať hotovosť z bankomatu. Každá karta má aj bezúročné obdobie (zvyčajne od 40 do 55 dní) a ak stihnete počas neho celú požičanú sumu vrátiť, neplatíte žiaden úrok.

Kontokorentné úvery

V prípade kontokorentu ide o povolené prečerpanie k účtu, ktoré sa poskytuje vo forme úverového limitu. Je teda možné čerpanie „do mínusu“ a to či už platením kartou k účtu alebo výberom v hotovosti.

V tomto prípade výška tohto povoleného prečerpania závisí od obratov na účte alebo príjme klienta a obvykle je do 2 až 3 násobku priemerného mesačného príjmu.

Požičať si je možné na čokoľvek a nie je ani pevne ohraničené, dokedy je potrebné kontokorent splatiť V rámci bankových úverov však má tento úver jeden z najvyšších úrokov.

Spotrebné úvery

Na väčšie sumy a to od 500 až do 30.000 € ponúkajú banky spotrebné úvery. Tie môžu byť bezúčelové na hocičo, alebo účelové, napríklad na kúpu auta alebo na bývanie či rekonštrukciu.

Spotrebné úvery bez ručenia sa dajú získať bezproblémovo najmä na menšie sumy, obvykle do 15.000 € a to v prípade, že žiadateľ je dostatočne bonitný a má dostatočnú výšku príjmu.

V opačnom prípade sa vyžaduje spoludlžník alebo ručiteľ. Ide o klasické splátkové úvery s jednorázovým čerpaním a mesačným splácaním, niekedy až na 9 rokov.

Nebankové a rýchle pôžičky bez ručenia

 • Nebankové spoločnosti majú v ponuke širokú ponuku rôznych finančných produktov od malých po väčšie úvery
 • Môže ísť napríklad aj o nebankové pôžičky bez registra a bez ručenia nehnuteľnosťou, ktoré sú dostupné aj pre ľudí napríklad s nesplatenými záväzkami a vedia teda riešiť aj splatenie starých pôžičiek a úverov
 • Niektoré nebankovky sa zameriavajú len na krátkodobé mini úôžičky (aj pre nezamestnaných) na niekoľko desiatok až stoviek €, iné poskytujú pôžičky aj na niekoľko tisíc € a to na rôzne účely

SMS Credits

Rýchla mini pôžička je aj od SMS Credits a to cez SMS, čiže musíte poznať kontakt a telefónne číslo, kam poslať krátku textovú správu v špeciálnom tvare, ktorou sa vlastne žiada o úver.

Vopred je potrebná online registrácia, ale tento úver je možné získať bezúčelovo prakticky na hocičo a bez dokladovania príjmu.

Neplatia sa ani poplatky vopred a na prvý krát je možné si požičať od 20 do 100 € a postupom času po viacerých riadne splatených pôžičkách až do 350 €. Doba splatnosti je 5, 10 alebo 15 dní.

Trila

Minipôžička cez SMS ale aj online cez počítač sa dá vybaviť aj od nebankovej spoločnosti Trila. Požičať sa dá od 50 do 500 € a so splatnosťou na 15 až 25 dní, ale ak má záujem o úver bez ručenia živnostník alebo podnikateľ, je možné získať až do 1.000 € a na 30 dní.

Pôžičky sú bezúčelové, ale je nutné doloženie príjmu a bonity, najčastejšie cez výpis z účtu. Jednoducho a rýchlo sa dá úver vybaviť bez zbytočného dokladovania a bez ručiteľa či ručenia prakticky na čokoľvek.

Pôžičkomat

Pôžička na materskú bez ručiteľa ale aj pre dôchodcov alebo študentov je dostupná ako online krátkodobý úver od Pôžičkomatu. Výška prvého úveru môže byť od 25 € do 95 € a postupom riadne splatených pôžičiek je možné získať pre dlhodobého klienta bezúčelovo a na čokoľvek až do 900 €.

Na vybavenie úveru nie je treba ručiteľ ani iné ručenie, nemusíte ani dokladovať výšku príjmu, no je potrebné nejaký príjem mať, aby ste vedeli pôžičku splatiť. Doba splatnosti je zvoliteľná na 5 až 31 dní.

Credit One

Vybavenie nebankovej pôžičky od Credit One je možné tiež bez ručiteľa, ručenia a iného zabezpečenia a to buď cez SMS alebo online cez internet z pohodlia domova.

Požičať sa dá pre nového žiadateľa do výšky 180 €, pre dlhodobých klientov až do 1.000 € a doba splatnosti je štandardne od 1 do 30 dní. Za poplatok je možné ale lehotu splatnosti predĺžiť o ďalších 30 dní.

Pôžičky sú bezúčelové, nemusíte ani dokladovať výšku príjmu a sú dostupné pre klientov bez omeškania splácania iných úverov a vo veku od 18 až do 75 rokov.

Ferratum Bank

Mini úver ale aj väčší úver sa dá bez ručiteľa a ručenia požičať aj od nebankovej spoločnosti Ferratum Bank. Tá ponúka buď cez SMS a online krátkodobú pôžičku na 30 až 350 € so splatnosťou od 7 do 30 dní, alebo tzv. rýchlu pôžičku, ktorá je dostupná na vybavenie len online a to od 200 do 700 €.

V tomto prípade je aj doba splatnosti dlhšia a to na 2 až 12 mesiacov. Úvery sú dostupné aj bez dokladovania príjmu a je možné ich použiť na hocičo, pretože sú bez viazania účelu použitia.

Pohotovosť

Dostupné pôžičky aj bez ručenia a ručiteľa ponúka tiež nebanková spoločnosť Pohotovosť. Pre fyzické osoby aj živnostníkov je Najrýchlejšia pôžička, ktorú je možné získať už od 99 €, horná hranica úveru je do 1.000 € pre nového žiadateľa a až do 4.500 € pre overených a dlhodobých klientov.

Na vybavenie pôžičky nie je potrebné preukazovanie účelu použitia finančných prostriedkov, ale je nutné doloženie príjmu. Splatnosť je možná od 2 do 12 mesiacov a o úver sa dá požiadať osobne, online aj telefonicky.

Provident

Nebanková spoločnosť Provident má v ponuke tiež úvery a pôžičky bez ručenia a ručiteľa a to od 60 € až do 2.300 € v závislosti od bonity a finančných možností žiadateľa. Pôžička sa dá splácať buď v týždňových splátkach na 60 alebo 100 týždňov, prípadne v mesačných splátkach na 3, 15 alebo 22 mesiacov.

Výhodou je, že je použiteľná na čokoľvek, nie sú s ňou spojené žiadne poplatky vopred a dá sa poskytnúť buď bezhotovostne prevodom na účet alebo vo forme platobnej karty.

Cetelem

Nebankové úvery bez ručenia ponúka aj známa nebanková spoločnosť Cetelem. Na čokoľvek a aj do 24 hodín sa dá vybaviť napríklad Expresná pôžička, ktorá sa poskytuje od 500 do 2.000 € a na 6 až 48 mesiacov.

Kto si chce požičať viac, je tu spotrebiteľská pôžička na čokoľvek od 2.000 € do 25.000 € a so splatnosťou až do 120 mesiacov. Nebankovka má v ponuke aj rôzne iné úvery, napríklad na bývanie, kúpu auta alebo refinancovanie pôžičiek a tie je možné získať až do 34.000 €, samozrejme bez ručiteľa a ručenia.

Profi Credit

Spotrebiteľský úver od Profi Credit sa dá vybaviť tiež bez ručenia, ale v prípade menej bonitných klientov (napríklad ženy na MD alebo dôchodcovia) niekedy je potrebné mať ručiteľa alebo spoludlžníka.

Nebanková spoločnosť poskytuje tieto pôžičky od 300 € do 3.000 € podľa finančných možností klienta a splatnosť úverov je od 18 do 42 mesiacov. Na vybavenie je nutné dokladovať príjem, ale pôžička je bezúčelová a v prípade riadneho splácania je aj možnosť revolvingu, čiže čerpania ďalších úverov v priebehu splácania.

Home Credit

Hotovostná pôžička je najčastejšie využívaný bezúčelový úver od Home Credit a aj v tomto prípade si vystačí žiadateľ pri vybavovaní úveru sám a nepotrebuje žiadneho ručiteľa alebo ručenie.

Požičať sa dá od 400 € do 6.000 € na čokoľvek, splatnosť úveru môže byť 36 mesiacov ale aj 84 mesiacov a to v závislosti od výšky pôžičky a vybavenie ako aj prípadné predčasné splatenie sú bez poplatkov. K úveru je možné dojednať aj poistenie a do 30 dní sa dá zadarmo vrátiť.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Trila2550015 dní25 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Credit One53501 dní30 dní
Cetelem500340006 mesiacov120 mesiacov
Home Credit40060003 roky7 rokov
Pohotovosť9945002 mesiace12 mesiacov
Provident6023003 mesiace100 týždňov
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

 • Pôžička bez ručenia nehnuteľnosťou, ručiteľa a dokladovania príjmu sa dá vybaviť v nebankových spoločnostiach a tak si vyberú aj klienti so záujmom o tieto úvery
 • Pôžičky na materskej bez ručiteľa sa dajú vybaviť v nebankových spoločnostiach zameraných na menšie a krátkodobé úvery a to aj bez doloženia príjmu
 • V banke je možné tiež získať napríklad úver bez ručenia nehnuteľnosťou alebo iného ručenia a to vo forme menších kreditných ako aj splátkových úverov

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

 • Pôžičky bez dokladovania príjmu a bez ručenia nehnuteľnosťou ponúkajú zväčša len nebankové spoločnosti vo forme krátkodobých úverov s vyšším úrokom
 • Pôžička bez registra a bez ručenia je v ponuke len niektorých nebankoviek, ktoré ponúkajú mini pôžičky online alebo ihneď cez SMS, avšak len na niekoľko stoviek €
 • Pôžička na viac ako 20.000 € bez ručenia a dokladovania príjmu nie je v ponuke žiadneho poskytovateľa, pretože na takéto sumy je nutné pre úver ručenie nehnuteľnosťou