Pôžičky bez ručenia – aj pre nezamestnaných

Pôžičky bez ručenia, ručiteľa a prípadne aj bez dokladovania príjmu sa dajú získať tak v bankách ako aj v nebankových spoločnostiach. V prípade bankového úveru je pre získanie výhodnejšej pôžičky lepšie doložiť potvrdenie o výške príjmu. Ktoré pôžičky sú teda najvýhodnejšie pre žiadateľov bez ručenia?

Najčastejšie sa poskytujú nebankové pôžičky bez ručiteľa vo forme krátkodobých menších pôžičiek a úverov alebo ako spotrebiteľské úvery. Banková pôžička bez ručenia môže byť vo forme kreditnej karty, povoleného prečerpania alebo spotrebného úveru.

Pôžička pre nezamestnaných bez ručenia

Pre ľudí bez trvalého príjmu je možné si tiež požičať za istých okolností. Najčastejšie sa na tento účel využíva mini pôžička pre nezamestnaných bez ručenia. Ide o úver formou online alebo SMS pôžičky na menšiu sumu, ktorý je možné získať zvyčajne na niekoľko týždňov alebo mesiacov.

Ak nie je možné dokázať svoj príjem, existuje možnosť získať pôžičky bez ručenia a dokladovania príjmu. Tieto pôžičky môžu byť poskytnuté aj vo výrazne vyššej sume.

Niekedy sa pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia poskytujú aj ako spotrebiteľské úvery na niekoľko stoviek alebo tisíc eur a na dlhšiu dobu. Problémom ale môže byť, ak si niekto potrebuje požičať aj bez registra, čiže bez overovania a náhľadu do registrov dlžníkov.

V tomto prípade už veľa nebankoviek neponúka podobné úverové produkty, banky už vôbec nie, a tak jedinou možnosťou ostávajú už len pôžičky od súkromnej osoby, ktoré možno nájsť najmä v internetovej inzercii na rôznych webstránkach.

Výhody pôžičiek bez ručenia

Pôžičky bez ručenia majú mnoho výhod:

 • na výber sú bankové úvery vo forme menších kreditných a splátkových úverov
 • výber aj v nebankových spoločnostiach
 • rýchle vybavenie online alebo cez SMS
 • menšie a krátkodobé úvery – dobré riešenie v prípade náhlych finančných problémov
 • často aj bez doloženia príjmu

Tieto výhody pôžičiek sú často dôvodom ich popularity hlavne u nezamestnaných ľudí, ktorí sa nemajú čím zaručiť.

Nevýhody pôžičiek bez ručenia

Ako každá pôžička, aj pôžičky bez ručenia majú svoje nevýhody:

 • zväčša ich poskytujú len nebankové spoločnosti
 • forma krátkodobých úverov s vyšším úrokom
 • mini pôžičky na niekoľko stoviek eur
 • pôžička na viac ako 25 000 € potrebuje ručenie nehnuteľnosťou

Pôžičky bez ručenia pre nezamestnaných sa kvôli svojim nevýhodám hodia skôr len ako krátkodobé riešenie a na menšiu sumu peňazí.

Bankové úvery bez ručenia

Bankové pôžičky je možné získať tak s ručením ako aj bez neho. V prípade menších úverov, ako sú povolené prečerpanie k účtu, kreditka alebo menší spotrebný úver, nie je nutné ručenie. Naopak pri väčších spotrebných pôžičkách, napríklad na kúpu auta, je to pôžička, kde je ručenie nevyhnutné.

Bezúčelovo je možná tiež aj pôžička s ručiteľom v prípade, ak si požičiava klient nad svoje možnosti, najmä vtedy, ak ide o veľký úver a príjem či bonita žiadateľa sú nedostatočné.

Kreditné karty

Kreditná karta je forma bezúčelového úveru, kde nie je potrebný ani ručiteľ ani iné ručenie. Poskytuje sa klientom na základe obratov na bežnom účte alebo na základe doloženia výšky príjmu, obvykle od 200 € do niekoľko tisíc eur, záleží na type karty.

Financie z kreditky je možné použiť na čokoľvek a kreditnou kartou sa dá platiť tak v obchode ako aj cez internet, prípadne si vybrať hotovosť z bankomatu. Každá karta má aj bezúročné obdobie (zvyčajne od 40 do 55 dní), za ktoré sa v prípade splatenia úveru v danej lehote neplatí žiadny úrok.

Kontokorentné úvery

V prípade kontokorentu ide o povolené prečerpanie k účtu, ktoré sa poskytuje vo forme úverového limitu. Je teda možné čerpanie „do mínusu“, či už platením kartou k účtu, alebo výberom v hotovosti. V tomto prípade výška tohto povoleného prečerpania závisí od obratov na účte alebo na príjme klienta a obvykle je do 2- až 3-násobku priemerného mesačného príjmu.

Požičať si je možné na čokoľvek a nie je ani pevne ohraničené, dokedy je potrebné kontokorent splatiť. V rámci bankových úverov má však tento úver jeden z najvyšších úrokov.

Spotrebné úvery

Na väčšie sumy od 500 € až do 30 000 € ponúkajú banky spotrebné úvery. Tie môžu byť bezúčelové na hocičo, alebo účelové, napríklad na kúpu auta, na bývanie či rekonštrukciu.

Spotrebné úvery bez ručenia sa dajú získať bezproblémovo najmä na menšie sumy, obvykle do 15 000 €, a to v prípade, že žiadateľ je dostatočne bonitný a má dostatočnú výšku príjmu. V opačnom prípade sa vyžaduje spoludlžník alebo ručiteľ. Ide o klasické splátkové úvery s jednorázovým čerpaním a mesačným splácaním, niekedy až na 9 rokov.

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných

Pôžička do 24 hodín bez ručiteľa sa najčastejšie poskytuje ako mikro alebo mini pôžička na 100 € až 1 000 €, podľa konkrétnej ponuky nebankovej spoločnosti. Výhodou je, že takáto mini pôžička sa dá vybaviť online a takmer ihneď bez väčšieho dokladovania.

Nebankové spoločnosti majú širokú ponuku rôznych finančných produktov, od malých po väčšie úvery. Môže ísť napríklad o nebankové pôžičky bez registra a bez ručenia nehnuteľnosťou, ktoré sú dostupné aj pre nezamestnaných ľudí. Sú vhodné aj pre ľudí s nesplatenými záväzkami, ktorí takto vedia riešiť splatenie starých pôžičiek a úverov.

Niektoré nebankovky sa zameriavajú len na krátkodobé mini pôžičky (aj pre nezamestnaných) na niekoľko desiatok až stoviek eur, iné poskytujú pôžičky aj na niekoľko tisíc eur, a to na rôzne účely. Nebankové pôžičky pre nezamestnaných sú však dostupné.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Creditsod 20 €do 350 €5 dní15 dní
Trilaod 50 €do 500 €15 dní25 dní
Ferratum Bankod 25 €do 250 €15 dní30 dní
Pôžičkomatod 50 €do 900 €5 dní31 dní
Credit Oneod 5 €do 1 000 €1 dní30 dní
Cetelemod 500 €do 25 000 €6 mesiacov96 mesiacov
Home Creditod 400 €do 10 000 €3 roky7 rokov
Profi Creditod 500 €do 5 000 €3 mesiacov60 mesiacov
Tabuľka: Prehľad nebankových pôžičiek bez ručenia

SMS Credits – pôžička pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu

Rýchla pôžička bez dokladovania príjmu pre nezamestnaných je od spoločnosti SMS Credits, a to cez SMS v špeciálnom tvare, ktorou sa žiada o úver.

Charakteristiky pôžičky SMS Credits:

 • pôžička od 20 € do 350 €
 • doba splatnosti od 5 do 15 dní
 • možnosť predĺženia splatnosti za poplatok
 • rýchla pôžička pre každého občana SR nad 18 rokov

Na vybavenie pôžičky nie je nutné dokladovať výšku príjmu, nebankovka nevyžaduje ani ručiteľa alebo iné ručenie za úver a nie sú tu ani žiadne skryté poplatky vopred. Vopred je však potrebná online registrácia.

Túto pôžičku je možné získať bezúčelovo prakticky na hocičo a je vhodná aj pre nezamestnaných, keďže je bez dokladovania príjmu.

Trila

Minipôžička cez SMS ale aj online a bez ručenia pre nezamestnaných sa dá vybaviť aj od nebankovej spoločnosti Trila.

Charakteristiky pôžičky Trila:

Pôžičky sa vybavujú veľmi rýchlo, obvykle sa posielajú finančné prostriedky na účet už do 24 hodín. V prípade záujmu je možné peniaze poslať aj poštovou poukážkou.

Pôžičky sú bezúčelové, ale je nutné doloženie príjmu a bonity, najčastejšie cez výpis z účtu. Jednoducho a rýchlo sa dá úver vybaviť bez zbytočného dokladovania a bez ručiteľa či ručenia prakticky na čokoľvek.

Pôžičkomat

Pôžička na materskú bez ručiteľa, pre dôchodcov alebo nezamestnaných je dostupná ako online krátkodobý úver od Pôžičkomatu.

Charakteristiky pôžičky od Pôžičkomatu:

 • pôžička od 50 € do 900 €
 • doba splatnosti od 5 do 31 dní
 • nevyžaduje dokladovanie príjmu
 • kompletné vybavenie pôžičky do 20 minút

Pôžičkomat ponúka pôžičky pre živnostníkov, samostatne zárobkovo činné osoby, študentov, dôchodcov a ženy na materskej dovolenke. Poskytuje pôžičky bez skrytých poplatkov vopred.

Credit One

Vybavenie nebankovej pôžičky od Credit One je možné tiež bez ručiteľa, ručenia a iného zabezpečenia, a to buď cez SMS, alebo online cez internet z pohodlia domova.

Charakteristiky pôžičky Credit One:

 • pôžička od 5 € do 1 000 €
 • doba splatnosti do 30 dní
 • bez potreby ručenia
 • bez potvrdenia o príjme
 • pôžička pre všetkých
 • transparentnosť a prehľadné podmienky
 • celková rýchlosť vybavenia pôžičky

Samotné vybavenie pôžičky Credit One je bez poplatkov. Nie je potrebné ani dokladovať príjem, žiadateľ nepotrebuje mať ručiteľa alebo iné zabezpečenie a pôžička je bez viazania účelu, čiže je možné si požičať naozaj na čokoľvek.

Ferratum Bank – pôžička pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu

Mini pôžička pre nezamestnaných sa dá bez ručiteľa a ručenia a bez dokladovania príjmu požičať aj od spoločnosti Ferratum Bank.

Charakteristiky pôžičky od Ferratum Bank:

 • rychlá online pôžička od 25 € do 250 €
 • doba splatnosti od 15 do 30 dní
 • pôžička bez skrytých poplatkov vopred
 • pôžička bez ručiteľa
 • nevyžaduje doloženie príjmu
 • iba pre žiadateľa bez záznamu v registroch

Vyplatenie schváleného úveru je buď do 24 hodín na bankový účet, prípadne do 4 dní poštou cez poukážku, ktorá sa dá vyplatiť hotovostne na pošte.

Cetelem

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných a bez ručenia ponúka aj známa nebanková spoločnosť Cetelem. Na čokoľvek a aj do 24 hodín sa dá vybaviť napríklad expresná pôžička:

 • pôžička od 500 € do 2 000 €
 • splatnosť od 6 do 48 mesiacov
 • rýchle vybavenie
 • veľká flexibilita

Kto si chce požičať viac, je tu spotrebiteľská pôžička na čokoľvek:

 • pôžička od 2 000 € do 25 000 €
 • splatnosť od 6 do 96 mesiacov
 • bez poplatku za poskytnutie úveru
 • bez ručiteľa
 • bezúčelová pôžička

Nebankovka má v ponuke aj rôzne iné úvery, napríklad na bývanie, kúpu auta alebo refinancovanie pôžičiek, a tie je možné získať až do 34 000 €, samozrejme bez ručiteľa a ručenia.

Profi Credit – nebanková pôžička bez ručenia

Spotrebiteľský úver od Profi Credit sa dá vybaviť tiež bez ručenia, ale v prípade menej bonitných klientov (napríklad nezamestnaných alebo dôchodcov) je niekedy potrebné mať ručiteľa alebo spoludlžníka.

Charakteristiky spotrebného úveru od Profi Credit:

 • pôžička od 500 € do 5 000 €
 • doba splatnosti od 3 do 60 mesiacov
 • bezúčelová pôžička (na čokoľvek)
 • rýchla online pôžička

Výška každej pôžičky závisí na individuálnom posúdení bonity a úverových možností klienta. Na vybavenie je nutné dokladovať príjem, ale pôžička je bezúčelová a v prípade riadneho splácania je aj možnosť revolvingu, čiže čerpania ďalších úverov v priebehu splácania.

Home Credit

Flexibilnú pôžičku na kartu ponúka nebanková spoločnosť Home Credit a aj v tomto prípade si vystačí žiadateľ pri vybavovaní úveru sám a nepotrebuje žiadneho ručiteľa alebo ručenie. Požičanie peňazí je v tomto prípade jednoduchšie.

Charakteristiky flexibilnej pôžičky na kartu od Home Credit:

 • pôžička od 400 € do 10 000 €
 • prispôsobiteľná výška splátky
 • predĺženie doby splácania bez zmeny úroku
 • bezúčelová pôžička (na čokoľvek)
 • rýchla online pôžička do 15 minút

Splatnosť úveru závisí od výšky pôžičky a vybavenie ako aj prípadné predčasné splatenie sú bez poplatkov.