Najlepší hráči pokru – Vanessa Rousso

Vanessa Rousso, známa aj pod prezývkou Lady Maverick, je profesionálna pokrová hráčka a bývala členka tímu PokerStars Pro v rokoch 2006 – 2015. Narodila sa v New Yorku, ale už ak 3- ročná sa spolu s rodinou presťahovali do Francúzska. Neskôr sa vrátili späť do Ameriky, tentokrát však zakotvili na Floride.

Vanessa bola vynikajúca študentka. Vyštudovala politológiu a ekonómiou a jej snom bolo stať sa burzovou právničkou. To sa však všetko zmenilo potom ako spoznala hru s názvom poker.

Počas štúdia sa Vanessa začala zaujímať o teóriu hier, ktorá sa venuje aplikácii komplexných matematických znalostí a stratégií v bežnom živote, čo jej v konečnom dôsledku pomohlo stať sa úspešnou pokrovou hráčkou.

Prvé väčšie úspechy na živých turnajoch Vanessa zaznamenala v roku 2005, a to hneď niekoľkými skvelými výsledkami. Jeden z jej najväčších úspechov sa odohral v roku 2006, kedy sa jej podarilo dostať na finálový stôl WPT s buy-in 25 000$ a skončila na 7. priečke.

Rovnako sa stala aj najmladšou hráčkou v histórií, ktorá sa dostala až na finálový stôl WSOP v 5 000$ Shorthanded Holdem turnaji, kde skončila ôsma v poradí. To však nebolo všetko. Na WPT Borgata Open v turnaji 5 000$ No Limit Holdem porazila všetkých 173 protihráčov a za 1. miesto si odniesla viac ako 250 000$.

O rok neskôr sa jej podarilo získať druhé miesto na Ultimate Poker Challenge Championship a rovnako skončila druhá v turnaji Poker Stars WCOOP – World Championship of Online Poker, za čo si polepšila o viac ako 700 000$.

V roku 2008 získala titul v Poker After Dark a 120 000$. V tom istom roku na EPT v Monte Carle obsadila 4.pozíciu a ďalším jej úspechom bol v online turnaji PokerStars WCOOP kde skončila tretia v poradí.

O rok na to Vanessa zožala ďalšie skvelé úspechy. Prvý sa jej podaril, keď skončila na 7.mieste na WPT Southern Poker Championship. Zisk druhého miesta v heads-upe v hviezdnom obsadení NBC National Heads-Up Poker Championship zdolala 64 najlepších hráčov sveta a prišla ku krásnemu štvrť miliónu dolárov.

O pár mesiacov neskôr sa jej podaril najväčší úspech v jej doterajšej kariére. Zvíťazila na turnaji EPT 25 000€ High Roller Event a odniesla si výhru cez 750 000$.

Ku dnešnému dňu jej celkové výhry predstavujú viac ako 3,5 milióna dolárov, vďaka čomu patrí k najlepším piatim ženám v histórii pokru, čo sa týka peňažných výhier.