Tipli.sk – ako nakupovať, skúsenosti, ako funguje

Pri nakupovaní je vždy najvyššou prioritou nájsť najlepšie ponuky a ušetriť peniaze. S nárastom online nakupovania sa platformy cashback stávajú čoraz obľúbenejším spôsobom, ako môžu spotrebitelia získať peniaze späť za svoje nákupy. Jednou takou platformou, ktorá si získala významnú pozornosť, je Tipli. Čo je cashback? Ako Tipli funguje?

Tipli je platforma cashback, ktorá používateľom ponúka možnosť zarobiť peniaze späť na svojich online nákupoch. Spolupracuje so širokou škálou maloobchodníkov a značiek vrátane domácich mien,aby používateľom poskytovala ponuky a zľavy na vrátenie peňazí. S Tipli môžu používatelia jednoducho ušetriť peniaze za každodenné nákupy a získať cashback na rôzne produkty a služby.

Čo je Tipli 

Tipli je cashbackový portál, ktorý bol založený len nedávno, a to v roku 2016. Za jeho vznik je zodpovedná investičná spoločnosť Wasa Group a podnikateľ Michal Hardyn, ktorý je odborníkom vo sfére digitálneho podnikania. Michal Hardyn má na konte aj ďalšie úspešné projekty.

Tipli.sk predstavuje pomerne maldú platformu, no hrdí sa vysokou popularitou a to nielen na slovenskom trhu. Za túto popularitu vďačí hlavne vysokým cashback odmenám, ktoré možno na tomto internetovom portáli získať a to až do výšky 33% a širokej ponuky spolupracujúcich e-shopov.

Na Slovensku patrí Tipli.sk medzi najväčšie, najpoužívanejšie a najobľúbenejšie cashbackové platformy, no svoju popularitu a klientov si získala aj v zahraničí. Platforma rozšírila svoje pôsobenie do:

Rozšírenie svojho pôsobenia do európskych Tipli umožnilo mať dnes viac ako 1,5 milióna užívateľov.

Len slovenská doména www.tipli.sk ponúka svojim uživateľom cashback z nákupov vo viac ako 800 e-shopov. Nejde len o slovenské značky, ale aj o zahraničné. Okrem toho Tipli ponúka na svojich stránkach akciové letáky z rôznych obchodov, zliav a výpredajov a to všetko na jednom mieste. Taktiež organizuje mnohé rôzne atraktívne súťaže pre svojich registrovaných používateľov.

Aj keď sa zdá, že túto platformu môžu využívať len ľudia, ktorí preferujú nákup na rôznych e-shopoch, nie je to tak. Práve veľké množstvo akciových letákov z obľúbených obchodov ako napríklad Tesco, Lidl, Kaufland, ktoré je možné dohľadať na webovej stránke môže byť atraktívne pre ľudí, ktorí preferujú nákup v kamenných predajniach.

Čo je cashback 

Tipli funguje na princípe cashbacku, zjednodušene povedané – zákazník za každý nákup dostane určitý percentuálny podiel peňazí zo svojho nákupu. Čo je to však ten cashback?

Cashback je program finančnej odmeny, ktorý ponúkajú mnohé spoločnosti vydávajúce kreditné karty, banky a online predajcovia ako stimul pre zákazníkov k nákupom. Cashback ponuky sa zvyčajne pohybujú od 1 % do 5 % z hodnoty nákupu, ale niektoré programy môžu ponúkať vyššie percentá pre určité kategórie alebo časovo obmedzené akcie.

Proces cashbacku je vcelku jednoduchý. Zákazník sa zaregistruje na danej cashback platforme, prezrie si ich zoznam partnerských obchodov a uskutoční nákup cez ich platformu. Výška cashbacku sa líši v závislosti od obchodu a kategórie produktov. Po dobe spracovania sa ušetrená suma peňazí pošle zákazníkovi na jeho zákaznícky účet. Prostriedky z nákupov je potom možno následne nechať si vyplatiť na bankový účet.

Cashback ponúka obojstranne výhodnú situáciu pre zákazníkov aj pre zúčastnené spoločnosti. Zákazníci profitujú z toho, že dostanú časť svojich peňazí späť, čím v podstate ušetria na svojich nákupoch. To môže byť obzvlášť príťažlivé pre tých, ktorí často nakupujú online alebo robia významné nákupy.

Na druhej strane firmy, napríklad Muziker, profitujú zo zvýšenej lojality zákazníkov a vyšších tržieb. Ponuka cashbacku povzbudzuje zákazníkov, aby si vybrali svoju platformu pred konkurenciou, pretože môžu ušetriť peniaze na svojich nákupoch. Spoločnostiam tiež poskytuje spôsob, ako sledovať a analyzovať nákupné správanie a preferencie zákazníkov, čo im umožňuje optimalizovať ich marketingové stratégie.

Ako funguje Tipli.sk

Tipli.sk funguje na princípe získavania odmien z nákupov, no okrem toho ponúka aj celú radu zľavových kupónov, ktoré možno využiť aj bez registrácie na samotnom portáli. Zľavy sú k dispozícii pre užívateľa v sekcii “Zľavové kupóny a zľavy”, umiestnené a dobre viditeľné na hlavnej stránke. Pre výber požadovanej zľavy musí užívateľ kliknúť na tlačítko oranžovej farby, ktoré následne presmeruje klienta priamo na produkt alebo k predajcovi.

Pre pravidelné akcie a už spomínaný cashback je potrebné zaregistrovať sa na webe. Registrácia je k dispozícii v hornej časti webu. Tipli.sk je vskutku skvelou možnosťou pre online nakupovanie, vďaka nemu je možné ušetriť až niekoľko tisíc eur ročne.

Platforma Tipli garantuje svojim užívateľom vyplatenie odmeny už do dvoch dní od podania žiadosti o vyplatenie. Suma, ktorú je možné nechať si vyplatiť začína už na 0,01 €.

Registrácia na Portáli Tipli.sk

Registrovať sa môžu noví užívatelia prostredníctvom svojho Facebook účtu, Google účtu alebo prostredníctvom svojej e-mailovej adresy, ktorú napíše do políčka “zadajte váš e-mail”. Po zvolení si možnosť prístupu sa zákazníkovi vytvorí jeho zákaznícky účet s názvom Moje Tipli, a to prináša výhody.

Aby bola registrácia a využívanie výhod Tipli úplné, je potrebné vyplniť požadované informácie. Stačí prejsť do sekcie “Nastavenia účtu” (pod prihlasovacou ikonou) a vyplniť v tejto sekcii svoje osobné údaje, kontaktné údaje a údaje spojené s bankovým účtom, na ktorý sa odmeny budú vyplácať. V ďalšom kroku registrácie si môže zákazník vybrať či chce dostávať emaily alebo SMS s upozorneniami na rôzne akcie, výhody, články, typy a novinky. Zákazník tieto zmeny uloží a registrácia je hotová.

Moje Tipli

Po zaregistrovaní na portáli Tipli.sk môže zákazník využívať všetky zľavy, akcie a cashback program. Zákaznícky účet poskytuje užívateľom prehľad o získaných odmenách, ktoré si môžu nechať následne vyplatiť.V prípade, že užívateľ narazí pri používaní Tipli.sk na nejaké problémy, môže kontaktovať zákaznícku podporu, ktorá je na stránke pod názvom “Garancia spokojnosti”.

Tipli.sk umožňuje svoju platformu odporúčať ďalej a užívateľ za to môže získať odmenu. Zákazník len musí zdieľať odkaz na sociálnych sieťach a za každého priateľa, ktorý na odkaz klikne, dostane odmenu 5 €.

Tipli bonusy

Využívanie Tipli.sk taktiež prináša mnoho bonusov, ktoré stoja za spomenutie. Napríklad vstupný bonus pre každého nového užívateľa, ktorý si založí zákaznícky účet je 10 €. Alebo je taktiež možné získať 0,50 € za pridanie Tipli.sk do svojho internetového prehliadača, tak zákazníkom neujdú už žiadne výhodné akcie.

Ponúkaný je aj zlatý účet, ktorý funguje na báze Tipli vernostného programu.

Nakupovanie s Tipli.sk 

Nákup cez cashbackový portál Tipli.sk prebieha ako normálny nákup na e-shope. Po prihlásení zákazník klikne na požadovanú zľavu – napríklad 10 % zľava na vybranú módnu značku alebo e-shop s oblečením. Následne je zákazník presmerovaný na vybraný e-shop, kde môže dokončiť svoj nákup tak ako obvykle. Či to takto funguje aj s obchodom Fruugo určite napovedia aj fruugo recenzie

Nákup cez Tipli.sk sa potom od normálneho online nakupovania ničím neodlišuje takže používanie Tipli.sk je naozaj pre každého. Ide o jednoduchý a pomerne rýchly proces nákupu a následne získania odmeny. Peňažná odmena je zákazníkovi pripísaná na zákaznícky účet Moje Tipli už v priebehu niekoľkých minút.

Cena pre odmenu v podobe cashbacku je vypočítaná bez DPH a dopravy. Viac informácii si môžu prečítať zákazníci na webovej stránke Tipli.sk v sekcii s názvom Ako získať odmeny s Tipli.

Obchody na Tipli.sk

S platformou Tipli.sk spolupracuje veľké množstvo slovenských, ale aj zahraničných e-shopov. Tipli.sk ponúka zľavy a akcie napríklad aj pre tieto internetové obchody:

  • obchody s módou – About You, Answear.sk, Sinsay, Bonprix, Factcool.sk
  • obchody s obuvou – Eobuv.sk, CCC, Humanic
  • drogérie a parfumérie – Notino, Dermacol, Yves Rocher
  • lekárne – Pilulka, Dr. Max, BENU lekáreň, Mojalekáreň.sk
  • zahraničné obchody – Wish, AliExpress, eBay, Temu

A ďalšie nespočetné množstvo obchodov z rôznych kategórii. Zákazník si môže vybrať presne to čo hľadá a to v sekcii “Obchody”, kde sa mu po rozkliknutí ukáže celá ponuka obchodov, s ktorými Tipli.sk spolupracuje.

Zákazníci si môžu vybrať z 800 a viac e-shopov.

Tipli.sk recenzie, skúsenosti

Ako už bolo vyššie uvedené, Tipli.sk je pomerne mladou cashbackovou platformou, no svojou spoľahlivosťou si získala už milióny ľudí. Skúsenosti s Tipli.sk sú rozoberané na mnohých fórach a tešia sa veľkej pozitivite. Medzi časté recenzie Tipli patrí chvála zo strany zákazníkov na možnosť vyplácať odmeny už od 0,01 € a možnosť ušetriť až 33 % na odmenách.

Ďalej si v recenziách Tipli zákazníci chvália zákaznícku podporu, ktorá je vždy ochotná rýchlo poradiť, prípadne pomôcť vyriešiť problém.

Ďalšou pozitívnou stránkou Tipli.sk je už spomínané pridanie si platformy do svojho prehliadača alebo možnosť mobilnej aplikácie.