Najlepší hráči pokru – Andre Coimbra

Andre Coimbra patrí medzi najlepších online hráčov vo svojom rodnom Portugalsku. Pre štúdium na vysokej škole si vybral výpočtovú techniku a pridal k tomu aj matematiku.

Tak ako aj mnoho iných pokrových profesionálov hrával aj Andre hru Magic: The Gathering. V roku 2005 sa zúčastnil svetového šampionátu Magic World Championship, kde získal 8. miesto. Za tento úspech si pripísal 7 500$. V rovnakom roku ho zaujal aj poker. Začal študovať a hrať Limit Hold’em.

Pod prezývkou „acoimbra“ v roku 2007 začal hrávať multi-table turnaje u PokerStars. Vyhral turnaj 11$ rebuy, čo mu nie len zvýšilo bankroll ale i posilnilo odhodlanie zaoberať sa pokrovým svetom.

Významný sa stal rok 2009, v ktorom Andre vyhral Magic World Championship kde získal 45 000$.  Získal titul Supernova Elite a zaradil sa medzi členov Team PokerStars Online. Tento titul je medzi online pokrovými hráčmi vysoko cenený.

Je známy ako multi-table hráč stredých a vysokých stávok Sit and Go. Zvládne aj 20 stolov naraz. Ako prvému Portugalčanovi sa mu podarilo dosiahnuť úroveň Supernova Elite VIP.

Andre si taktiež pripisuje platené umiestnenia v živých turnajoch na World SeriesEuropen Poker Tour.