Najlepší hráči pokru – Barry Greenstein

Po promóciách na univerzite v Illinois hrával Barry Greenstein poker vo voľných chvíľach behom doktorského štúdia matematiky. Mohol to dotiahnuť na vysoké miesto v počítačovom odvetví, ale zistil, že šťastie na neho čaká úplne inde.

V roku 1991, Barry vďaka pokru zarábal toľko, že mohol opustiť svoje zamestnanie a stať sa pokrovým profesionálom na plný úväzok. Bol to správny krok a rozhodnutie, ktoré sa určite vyplatilo.

Nenájdeme veľa hráčov, ktorí majú tak dlhý zoznam úspechov ako práve Barry, obzvlášť na World Series of PokerWorld Poker Tour.

V turnajoch World Series of Poker sa Barry desaťkrát prebojoval k finálovému stolu a pripísal si na účet cez tridsať významných peňažných výhier. Tie zahrňujú aj víťaztvá náramkov v roku 2004 v turnaji 5000$ No Limit 2-7 Draw, v roku 2005 za 1 500$ Pot Limit Omaha a turnaj 1 500$ Seven Card Razz roku 2008.

V rámci World Poker Tour si zasadol Barry k finálovému stolu šesťkrát a hneď získal dva tituly. Prvý vybojoval v roku 2004 na World Poker Open, kde si zarobil 1 278 370$. Jeho druhé víťazstvo prišlo v roku 2006 v turnaji L.A. Poker Classic za ďalších 100 000$.

Jeho úspechy na World Poker Tour mu vyniesli 2 000 000$ a prispeli tak k dosiahnutiu takmer 7 500 000$ za turnajové víťazstvá v jeho kariére. Barry patrí medzi najúspešnejších svetových hráčov cash hier, či sa jedná o účasť v High Stakes Pokeru alebo Big Game at Bobby´s Room a väčšinou z nich odišiel ako víťaz.

Okrem pokrovej ambície je Barry autorom knihy o stratégii s názvom „Ace on the River“. Taktiež ho môžete často vidieť ako rozdáva autorské výtlačky tomu, kto ho vyradí z veľkého turnaja.

Ale najdôležitejšou stránkou Barryho kariéry je fakt, že veľkú časť svojich turnajových výhier venoval na charitu, najviac nadácií Children Incorporated.

Mnoho hráčov sa pýši titulom „legenda“ ale väčšina si ho nezaslúži. Barry áno. Je to človek, ktorý toho vo svete pokru totiž už mnoho dokázal.