Najlepší hráči pokru – Bertrand „ElkY“ Grospellier

Francúz Bertrand „ElkY“ Grospellier bol hviezdou na online ešte predtým, než sa stal pokrovým hráčom. Po presťahovaní sa do Kórei v roku 2001, bol ElkY pravidelným účastníkom World Cyber Games a Korean Pro Gaming ligy, kde využíval svoje skúsenosti z počítačových strategických hier.

Jeho špecialitou bol Star Craft, v ktorom je stále jedným z top hráčov. V pokri si našiel spôsob ako zarobiť kopu peňazí vďaka svojmu talentu.

Keď mu kamarát ukázal PokerStars, ElkY zistil, že veľa jeho progamingových skúseností je možné využiť aj v pokri. Netrvalo dlho a začal pravidelne vyhrávať. Od vtedy sa ElkY stal jedným z najväčších výhercov na PokerStars a bol prvým hráčom, ktorý získal titul Supernova Elite v PokerStars VIP klube.

ElkY vie vyhrávať nie len na online. Umiestnil sa na druhom mieste v PokerStars EPT turnaji v Kodani v roku 2007 a odniesol si domov takmer 400 tisíc USD. Neskôr v tom istom roku sa poprvýkrát dostal na finálový stôl vo World series, kde skončil na 9. mieste a odniesol si takmer 30 tisíc USD.

Jeho najväčší úspech prišiel začiatkom roka 2008, kedy na turnaji PokerStars Caribbean Adventure (PCA) porazil 1013 hráčov a vyhral 2 milióny USD. Takisto sa mu darilo aj na PokerStars World Championship of Online Poker (WCOOP) v roku 2008, kde si za viaceré podujatia dokopy odniesol cez 400 tisíc USD.

Jeho úspešná šnúra pokračovala v októbri toho istého roku, keď vyhral World Poker Tour Festa al Lago turnaj a vyhral viac ako 1,4 milióna USD.

ElkY odštartoval rok 2009 triumfálnym návratom na PCA, kedy si v High Roller turnaji odniesol cez 400 tisíc USD. Tretie miesto v turnaji NBC National Heads-up Poker Championship mu do rozpočtu prinieslo 125 tisíc USD v marci 2009.

Ďalšia veľká výhra prišla s WPT World Championship v Bellagiu v Las Vegas, kde skončil tretí s výhrou takmer 800 tisíc USD. Potom prišiel nie jeden, ale hneď dva WCOOP tituly.  V oboch si odniesol cez 200 tisíc USD. Ďalší úspech prišiel v roku 2011, s víťazstvom dvoch High Roller turnajov v Madride, s celkovou cez 1 milión USD.

Hneď na to vyhral svoj prvý Spring Championship of Online Poker (SCOOP) titul s výhrou 112500 USD. O mesiac potom si ElkY zaistil nepolapiteľnú Triple Crown, keď vyhral prvý World Series náramok v Seven Card Stud turnaji za viac ako 300 tisíc USD. Celkovo doteraz vyhral viac než 10 a pol milióna dolárov.

ElkY má neuveriteľný zápal pre živé turnaje čo znamená, že nemá moc voľného času. Ak má voľno, tak rád trávi čas hraním online hier. Je členom PokerStars Pro tímu a používa prezývku ElkY na medzinárodnej stránke PokerStars a ElkY PS.FR na francúzskej licenčnej stránke.