Prečo je dobré hrať Poker #10

Poker vás učí, ako si dávať veci do kontextu a vyhodnocovať všetky premenné

Ľudia sa pokrových expertov často pýtajú: „Ako som mal túto ruku zahrať?“ S odpoveďou, ktorú dostanú, nie sú väčšinou spokojní. Profesionál totiž odpovie: „To záleží na situácií,“ a sám sa opýta na to, ako sa správali ostatní hráči pri stole, na akej pozícií sa nachádzal náš súper, akú veľkosť mal pot, akú máme energiu pri stole a veľa ďalších podrobností.

Väčšina ľudí nechce počuť „to záleží na situácií“ a skúsení hráči rozhodne nechcú odpovedať na otázky.

Skutočnosť ako taká je, že odpoveď na to nepoznajú. Ak si hráči nepočítajú veľkosť potu, nepremýšľajú o ostatných hráčoch tak, ako by mali a nerobia väčšinu tých vecí, ktoré už majú profesionáli zažité.

Chcú počuť dve alebo tri jednoduché a rýchle pravidlá, ako zahrať pár esí, full house alebo flush draw, ale dobrí hráči im ich neprezradia. Jednoducho preto, lebo žiadne jednoduché pravidlá neexistujú.

Postupom času sa naučíte, že žiadne zjednodušovanie vo svete pokru neexistuje. A hlavne tiež to, že to isté platí aj pre reálny život a rozhodnutia, ktorým budete čeliť. Ľudia skrátka chcú veriť, že život je jednoduchší, ako v skutočnosti je.

Poker vás naučí klásť si otázky. Nech už ide o investovanie, kariérne rozhodnutia a ďalšie oblasti ľudského života. Rovnako ako v pokri, tak aj mimo neho budete potom robiť oveľa lepšie rozhodnutia.