Ako motivovať zamestnancov?

Ak ukážete ľudom, že pracovať viete a ste ochotný im pomôcť, budú vás rešpektovať a nasledovať ako ich vzor.

Manažéri sú ľudia, ktorí tvoria pracovné prostredie a zvyšujú tak produktivitu zamestnancov, pre tie najlepšie výsledky. Dôležitá je správna motivácia a tá záleží už od vás.

Všetko je len o disciplíne

Neviete ako motivovať zamestnancov? Skúste si na túto otázku odpoveď vy sami, čo dokáže vás namotivovať? Ak už ste si odpovedali, skúste vaše motivačné triky a tipy aplikovať aj na vašich zamestnancov. Pravdou je, že na každého však platí niečo iné.

Preto budte zároveň aj poslucháčom, a načúvajte svojim zamestnancom aby ste lepšie vedeli odhadnúť ich povahu a tým aj to, čo ich dokáže do práce nakopnúť.

Výzvou je aj odovzdať pracovné zručnosti zamestnancom a to v každodennom pracovnom kolobehu.

V učení by ste v každom prípade nemali zaostávať

Učíme sa stále, celý život. A týmto heslom by ste mali riadiť nie len seba, ale aj svojich zamestnancov. Ak máte na pracovisku školiace stredisko, alebo oddelenie ľudských zdrojov problém máte vyriešení.

Ak nie, sú aj rôzne externé školiace strediska, k dispozícii vám budú externí konzultanti, školiace spoločnosti alebo vysoké školy a univerzity, ktoré uskutočňujú rôzne vzdelávacie kurzy a školenia. Schopnosť neustále sa učiť je to, čo sa vás posúva v kariére smerom nahor.

Urobte si čas na svojich ľudí

Denne alebo týždenne si vyhradte čas na každú osobu, ktorú manažujete. Je dôležité tráviť čas so svojimi zamestnancami, pretože pozitívne strávený čas zamestnanca s vedúcim, vplýva pozitívne aj na jeho psychiku a emócie v práci.

Zamerajte sa na rozvoj zamestnancov

Prirodzenou vlastnosťou ľudí je učiť sa a rozvíjať svoje schopnosti v práci. Beh ohľadu na ich dôvod, zamestnanci ocenia vašu pomoc. Rozprávajte sa s nimi o zmenách, ktoré by radi uskutočnili smerom k nim alebo smerom ku klientom spoločnosti.

Ak ľudom ukážete, že viete pracovať a ste im nápomocný, budú vás rešpektovať a brať vás za vzor. Manažéri sú tí ľudia, ktorí tvoria pracovné prostredie, v ktorom si ľudia vyberajú motiváciu. Všetko záleží len od vás.