Plastové okná majú svoj význam aj v Trnave

O tom, že Trnava je krásne mesto sa hádať netreba. Iba ak možno s obyvateľmi iných slovenských miest, ktorí si myslia, že to ich je, samozrejme, najkrajšie. Nie, v Trnave je dobre.

Mladý primátor, nový futbalový štadión s fanúšikmi známymi po celom Slovensku a aj mimo neho a vlastný jazyk, lebo trnavské nárečie skutočne možno považovať za celkom osobitý jazyk, ktorý človek buď miluje, alebo nenávidí, sú tými vecami, ktoré robia Trnavu výnimočnou. No a potom aj tie kostoly a vežičky.

Čo však môže trocha strpčovať život obyvateľom tohto krásneho kráľovského mesta, a vlastne aj všetkých iných miest nielen na Slovensku, ale po celom svete, je napríklad aj hluk z ulíc preplnených autami a z toho vyplývajúci smog.

Aj s tým sa však dá aspoň do určitej miery niečo robiť. Riešením môžu byť aj plastové okná z Trnavy.

Je pravda, že len máloktorí oldschooloví nadšenci si ešte stále svoje obydlie skrášľujú starými dobrými drevenými oknami, ale predsa len, verte či nie, aj takí sa stále nájdu. A rovnako, aj plastové okná sa časom opotrebujú a predsa len ich treba meniť.

Drevené okná ešte do “hipster módy” neprišli, a tak nie je už veľmi nad čím váhať a izolovať si svoj domov od vonkajšieho hluku je v súčasnosti z praktického hľadiska celkom logické.

Hoci Trnava má ďaleko od veľkomesta, Hospodárska ulica a sídliská ako Na Hlinách, Družba, či aj také okolie stanice nepatria medzi práve tie najtichšie obytné zóny.

Nejde však iba o hluk z cestnej premávky, ale keďže Trnava je bez pochýb študentským mestom plným ašpirantov na vysokoškolské tituly, ich nočné pochôdzky a návštevy barov a klubov zo sebou v noci tiež prinášajú nepopierateľné decibely. Veď to poznáte.

Ak si teda chcete dopriať pokojný spánok bez tónov ich jemne omámených spevov ozývajúcich sa nadránom takmer po celom meste, netrápte sami seba a vyriešte to plastovými oknami.