Poisťovňa Axa – ponuka, recenzie, skúsenosti

Od roku 2007 je AXA poisťovňa, súčasť rovnomennej finančnej skupiny, pevnou súčasťou slovenského poisťovníctva. Jej hlavným poslaním je poskytovať finančné zabezpečenie pre ľudí a ich majetok, čo sa odráža aj v širokej škále jej produktových portfólií.

Táto finančná skupina zohráva dôležitú úlohu nielen ako životná a neživotná poisťovňa, ale aj ako doplnková dôchodková a dôchodková správcovská spoločnosť a tiež investičná spoločnosť.

Dobrovoľné poistenie je kľúčovou súčasťou finančnej stability a bezpečnosti každého jednotlivca či podniku. V tomto kontexte zohráva AXA poisťovňa významnú úlohu, poskytujúc širokú škálu produktov a služieb.

Článok odpovedá na tieto otázky

Kedy a ako sa poisťovňa AXA etablovala na slovenskom trhu?

Čo je autoasistencia od AXA a aké služby zahŕňa?

Aké sú balíky havarijného poistenia ponúkaného AXA?

Ako môžu klienti kontaktovať AXA infolinku?

Axa poistenie – aké produkty poisťovňa ponúka?

AXA Assistance je dcérska spoločnosť poisťovne AXA, ktorá sa špecializuje na asistenčné služby. Aj keď AXA Slovensko už od roku 2020 nefunguje ako samostatná poisťovňa, produkty a služby AXA Assistance sú stále dostupné vďaka fúzii s poisťovňou UNIQA.

AXA Assistance ponúka širokú škálu asistenčných služieb pre rôzne oblasti:

Cestovné poistenie 24/7 asistenčná služba v prípade núdze, pomoc pri riešení problémov s batožinou, stratou dokladov, ošetrením v zahraničí a repatriáciou, právna asistencia, tlmočenie
Autopoistenie 24/7 asistenčná služba v prípade poruchy alebo dopravnej nehody, odťahová služba
Zdravotné poistenie 24/7 asistenčná služba v prípade choroby alebo úrazu v zahraničí, pomoc pri vyhľadaní lekára a nemocnice, preplatenie ošetrenia
Ostatné služby Asistenčné služby pre firmy

Produkty a služby AXA Assistance sú dostupné v rámci poistných zmlúv UNIQA.

AXA – recenzie a skúsenosti

AXA je veľká poisťovacia spoločnosť pôsobiaca aj na Slovensku. Ponúka širokú škálu poistných produktov, vrátane životného poistenia, poistenia majetku, cestovného poistenia a poistenia áut.

Recenzie AXA sú zmiešané. Niektorí zákazníci sú spokojní s poistným krytím a službami zákazníkov, zatiaľ čo iní mali negatívne skúsenosti, napríklad s vybavovaním poistných udalostí alebo s komunikáciou so spoločnosťou.

Tu je prehľad skúseností s poisťovňou Axa:

Pozitívne ohlasyRýchle a jednoduché uzatvorenie poistenia online
Konkurencieschopné ceny
Široká škála poistných krytí
Dobré online služby pre zákazníkov
Priateľský a ústretový personál zákazníckych služieb
Negatívne ohlasyŤažkosti s vybavovaním poistných udalostí
Nejasné podmienky poistenia
Zlá komunikácia so spoločnosťou
Zrušenie poistných zmlúv bez udania dôvodu
Vysoké poplatky za zrušenie poistných zmlúv

Je dôležité poznamenať, že toto je len malý výber recenzií a vlastné skúsenosti s AXA sa môžu líšiť. Pred uzatvorením poistenia s akoukoľvek spoločnosťou je dôležité si prečítať recenzie a porovnať ponuky rôznych poisťovní.

Axa.sk – cestovné poistenie

Cestovanie je plné vzrušujúcich dobrodružstiev, nečakaných zvratov a úžasných zážitkov. No každá cesta sa môže stretnúť s nepredvídanými komplikáciami.

Ponuka cestovného poistenia AXA Assistance zahŕňa širokú škálu možností, aby vyhovovala individuálnym potrebám a cestovným plánom klienta. Či už plánuje dovolenku na pláži, dobrodružnú výpravu do prírody alebo obchodnú cestu, AXA Assistance má vhodný produkt – cestovné poistenie. Toto cestovné poistenie ponúka krytie ale aj asistenčné služby. 

 • Lekárska asistencia: Pokrytie liečebných nákladov, hospitalizácie a núdzovej lekárskej starostlivosti v prípade choroby alebo úrazu počas cesty.
 • Záchranná asistencia: Pomoc pri organizácii záchranných operácií, evakuácií a návratu domov v prípade núdzovej situácie.
 • Strata batožiny a neplánované náklady: Náhrada za stratu alebo poškodenie batožiny, ako aj neplánované náklady v prípade oneskorenia alebo zrušenia letu.
 • Zrušenie alebo zmena plánov: Pokrytie nákladov spojených so zrušením alebo zmenou cestovných plánov z dôvodu neočakávaných udalostí.

AXA cestovné poistenie má pre svojich klientov pripravené tri varianty, z ktorých si môžu vybrať podľa svojich potrieb a preferencií.

 • Varianta Excelent

Táto  varianta je navrhnutá pre tých, ktorí chcú cestovať s maximálnou istotou a pokojom. S najvyššími limitmi poistného krytia poskytuje klientom úplnú ochranu a bezstarostnosť počas ich ciest. Okrem toho zahŕňa ďalšie výhody ako poistenie batožiny, zodpovednosť za škodu na majetku, poistenie domácich maznáčikov a poistenie cesty lietadlom.

 • Varianta Komfort

Varianta je ideálna pre tých, ktorí plánujú pokojnú dovolenku v rámci Európy. S primeranými limitmi krytia poskytuje klientom spoľahlivú ochranu a pohodlie počas ich cesty. Okrem toho v cene AXA cestovného poistenia sú zahrnuté aj poistenie batožiny a zodpovednosť za škodu na majetku.

 • Varianta Reference

Je určená pre krátke výlety do susedných krajín, ako sú návštevy rodiny alebo výlety za nákupmi. S limitmi krytia a cenou prispôsobenou potrebám krátkodobých ciest je to ideálna voľba pre rýchle výlety.

AXA cestovné poistenie má pre svojich klientov pripravené tri varianty.

Autopoistenie – Axa poistenie auta

Od porúch vozidla a nehôd až po drobné problémy ako strata kľúčov alebo vybitá batéria je dôležité mať po ruke spoľahlivú pomoc. S poistením autoasistencie od AXA Assistance môžu klienti cestovať s pokojom, nakoľko sú chránení pred rôznymi nepríjemnosťami na cestách.

Čo je autoasistencia od AXA?

Autoasistencia od AXA je komplexný balík služieb navrhnutý tak, aby poskytol vodičom pokoj a pomoc v prípade problémov s ich vozidlami. Autoasistencia zahŕňa:

 • Dopravnú asistenciu: V prípade poruchy vozidla alebo nehody poskytuje Axa okamžitú pomoc na cestách, vrátane odtiahnutia vozidla na najbližší servis, opravy na mieste alebo prevozu do cieľa cesty.
 • Technickú pomoc: Tím kvalifikovaných technikov je k dispozícii na poskytnutie pomoci pri drobných opravách a technických problémoch, ako je vybitá batéria, výmena pneumatík alebo otváranie zablokovaných dverí.
 • Pomoc pri strate alebo poškodení kľúčov: V prípade straty alebo poškodenia kľúčov vozidla poskytuje Axa.sk asistenciu pri zabezpečení náhradného kľúča alebo prevozu vozidla na určené miesto.
 • Assistance služba: Odborníci sú k dispozícii na poskytnutie poradenstva a podpory v súvislosti s všetkými otázkami týkajúcimi sa vozidla a cestovania.

Prečo si vybrať autoasistenciu od AXA?

AXA Assistance je spoľahlivým partnerom pre tisíce vodičov na Slovensku. S viac ako 30 ročnou skúsenosťou v poskytovaní asistenčných služieb je Axa Assistance pripravená poskytnúť rýchlu a efektívnu pomoc v prípade potreby. Autoasistencia je dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni, a klienti sa môžu na ňu spoľahnúť, že ich ochráni pred nečakanými udalosťami na cestách.

S poistením autoasistencie od AXA Assistance môžu klienti cestovať s pokojom.

Axa havarijné poistenie 

Havarijné poistenie od AXA je flexibilné a prispôsobiteľné potrebám každého klienta. Umožňuje uzavretie poistenia pre nové aj ojazdené vozidlá, vrátane osobných aj nákladných vozidiel do hmotnosti 3,5 t a s maximálnym počtom sedadiel 9, s výnimkou obytných vozidiel. Maximálna poistná suma je 120 000 eur.

Poistenie pokrýva rôzne udalosti, ako je poškodenie, zničenie alebo odcudzenie vozidla alebo jeho časti, a je k dispozícii v troch základných balíkoch:

 • GO MINI
 • GO KLASIK
 • GO MAXI

Klienti môžu tiež využiť doplnkové pripoistenia ako poistenie skiel, poistenie úrazu dopravovaných osôb, poistenie batožiny a vecí osobnej potreby, poistenie náhradného vozidla a poistenie rozšírených asistenčných služieb.

Pri riziku havárie sa uplatňuje bonusový systém za bezškodový priebeh a poistné plnenie je založené na hodnote vozidla v čase udalosti. Havarijná poistka má platnosť v celej Európe vrátane ázijskej časti Turecka. 

Preplatenie nákladov je možné požiadať cez e-mailovú adresu claims.travel@axa-assistance.cz.

Axa.sk – hlásenie poistnej udalosti online

V prípade nečakanej udalosti počas cesty v zahraničí AXA Assistance ponúka rýchlu a efektívnu možnosť online hlásenia poistnej udalosti prostredníctvom online systému Saxana. Jednoduché a intuitívne rozhranie umožňuje okamžité nahlásenie škodovej udalosti, čím sa zjednodušuje riešenie situácie.

Pre tých, ktorí preferujú osobný kontakt, je k dispozícii asistenčná služba AXA Assistance na telefónnom čísle +421 220 664 229.

Uplatnenie nákladov alebo poistného plnenia je jednoduché. Stačí zaslať všetky potrebné dokumenty na email claims.travel@axa-assistance.cz.

V prípade nesúhlasu s vyjadrením AXA Assistance k danej udalosti má klient  právo požiadať o jej preskúmanie. Žiadosť spolu s potrebnými dokladmi je môžné zaslať na uvedený email alebo na poštovú adresu AXA Assistance: Zámocká 30, 811 07 Bratislava. Spoločnosť AXA Assistance kladie veľký dôraz na spokojnosť a dôveru svojich klientov. 

Poisťovňa AXA – história

Vznik poisťovne AXA bol výsledkom postupného zlučovania menších francúzskych poisťovní v druhej polovici 20. storočia. Za svoj základ považuje francúzsku poisťovňu Ancienne Mutuelle, ktorá bola založená v roku 1816. 

Neskôr sa k nej pridala kanadská Provinces-Unies a Compagnie Parisienne de Garantie, čím vznikla skupina Ancienne Mutuelle Group. V roku 1985 táto skupina premenovala svoju značku na AXA a začala svoju expanziu na medzinárodné trhy prostredníctvom úspešných akvizícií.

Spoločnosť AXA Assistance kladie veľký dôraz na spokojnosť a dôveru svojich klientov. 

Poisťovňa Axa – etablovanie na slovenskom trhu

Vstupom na stredoeurópsky trh prostredníctvom akvizície Winterthur Group v decembri 2006 sa finančná skupina AXA etablovala v regióne. Po nadviazaní činnosti v Českej republike a na Slovensku v roku 2007, postupne rozšírila svoje portfólio o doplnkové dôchodkové spoločnosti a dôchodkové správcovské spoločnosti, čo bolo získané od Winterthur. 

V novembri 2008 sa AXA poisťovňa presunula na trh neživotného poistenia so širokou ponukou produktov, ako bolo povinné zmluvné poistenie automobilov (PZP), havarijné poistenie automobilov a poistenie domácnosti

Axa SK – zlúčenie s poisťovňou UNIQA

Dňa 31. augusta 2021 schválili Česká národná banka a Národná banka Slovenska fúziu poisťovní AXA životní pojišťovna a.s., AXA pojišťovna a.s. a UNIQA poisťovňa, a.s. so sídlom v Bratislave. V dôsledku tohto zlúčenia AXA životní pojišťovna a.s., AXA pojišťovna a.s. a UNIQA poisťovňa, a.s. prestávajú existovať ako samostatné spoločnosti a UNIQA pojišťovna, a.s. sa stáva ich nástupníckou spoločnosťou.

Všetci poistenci poisťovne Axa prešli do UNIQA poisťovne. Aj napriek tejto zmene zostáva značka Axa na slovenskom trhu prostredníctvom Axa asistenčných služieb.

Axa.sk – Axa prihlásenie

AXA poisťovňa umožňuje svojim klientom spravovať svoje poistné zmluvy a služby online prostredníctvom klientskeho portálu. Pre prihlásenie do portálu bude klient potrebovať svoje prihlasovacie údaje, ktoré si vytvoril pri uzatvorení poistnej zmluvy.

Postup prihlásenia:

 • Navštíviť webovú stránku AXA poisťovne
 • Zadať prihlasovacie údaje: číslo zmluvy, heslo/ PIN
 • Kliknúť na tlačidlo „Prihlásiť sa“.

Ak má človek problémy s prihlásením, mal by sa obrátiť na zákaznícky servis UNIQA na telefónnom čísle +421 2 3260 0100. 

Prihlásenie do Axa Assistance je veľmi jednoduché a rýchle.

Axa kontakt – Axa infolinka

V prípade akýchkoľvek otázok alebo potreby poistenca je dôležité, aby sa obrátil na AXA infolinku. Profesionálna asistenčná služba je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Je možné ich kontaktovať prostredníctvom telefónu na čísle +421 220 664 229 alebo e-mailom na adrese info@axa-assistance.cz

AXA infolinka je tu, aby poskytla rýchlu a efektívnu pomoc vo všetkých otázkach týkajúcich sa poisťovacích produktov a služieb. Okrem toho, ak  človek preferuje komunikáciu cez online chat, môže sa spojiť s Axa aj prostredníctvom webovej stránky axa.sk.