Allexis radí, ako znížiť výdavky v businesse

Najľahšia cesta, ako prísť o peniaze? Podnikanie. Plánujete rozbehnúť svoj vlastný business, alebo už podnikáte a nepáčia sa vám vaše vysoké výdaje? Poradíme vám jednoduché spôsoby, ako ich znížiť bez toho, aby vaše podnikanie utrpelo.

Šetrite peniaze aj prírodu

Zmeňte bežné žiarovky na úsporné, začnite recyklovať, znížte svoje výdaje na energiách kvalitnými oknami a zateplením. Nielenže ušetríte, ale recykláciou a úspornými žiarovkami chránite aj prírodu.

Obmedzte drahé služobné cesty

Zrušte drahé služobné cesty a výlety, ktoré vám neprinášajú žiaden profit. Napríklad také konferencie. Ak už je však služobná cesta naozaj nevyhnutná, vyberajte si lacnejšie hotely, hľadajte zľavy na ubytovanie a ak musíte cestovať letecky, uprednostnite lacnejšie aerolínie.

Nájdite si lacnejší prenájom

Je celkom možné, že míňate zbytočne veľa peňazí na prenájom kancelárskych priestorov. Skúste nájsť niečo lacnejšie, prípadne sa dohodnite s majiteľom na nižšej cene. Nebojte sa opýtať a vyjednávať. Kto sa nepýta, nič nedostane.

Nákupy z druhej ruky nie sú hanbou, ale skvelou možnosťou, ako ušetriť

Množstvo firiem sa rozhodne skončiť podnikanie a jediné, čo po nich zostáva, sú kancelárie plné kancelárskeho nábytku. Kúpte ho! Pomôžete tak aj končiacemu podniku, ktorému sa aspoň čo-to z investovaných peňazí vráti a vy tak získate vybavenie za neporovnateľne nižšiu cenu, akú by vám ponúkli v obchode s nábytkom.

Barter nie je vecou minulosti. Využívajte ho!

Vyskúšajte sa s inými podnikmi či vašimi dodávateľmi dohodnúť na barterovej spolupráci. Namiesto rozhadzovania peňazí si vymieňajte produkty a služby a vaše peňažné výdavky sa značne znížia.

Posledná rada od Allexis?

Hlavne nerozhadzujte. Šetrite a neunáhlite sa so žiadnym nákupom. Všetko si poriadne premyslite. A ak náhodou potrebujete radu, obráťte sa na nás. Existujeme preto, aby sme vám priniesli business riešenia tam, kde ich sami nevidíte.