ČSOB banka – ponuka úverov

csob banka ponuka uverov

Československá obchodná banka prináša veľké množstvo úverových produktov. Zorientovať sa v nich nie je príliš jednoduché a tak sme sa rozhodli bližšie predstaviť hlavné úvery od ČSOB.

Na slovenskom trhu Československá obchodná banka pôsobí už od roku 2008, kedy vznikla rozdelením Československej obchodnej banky v Prahe. Odvtedy sa nachádza na popredných miestach na slovenskom bankovom trhu a v súčasnosti má banka 116 pobočiek a 260 bankomatov, z ktorých mnohé fungujú aj ako vkladomaty, po celom Slovensku.

Banka ponúka veľké množstvo finančných produktov od bežných účtov, ČSOB termínovaných vkladov, spotrebných a hypotekárnych úverov, sporiacich produktov a podobne. Banka taktiež ponúka aj možnosti poistenia, stavebné sporenie, investovanie do podielových fondov a možnosti lízingov.

Najmä v ponuke úverov a hypoték majú klienti možnosť výberu zo širokého spektra produktov.

Úverové produkty od ČSOB

Toto sú hlavné úverové produkty od ČSOB:

 • Hypotekárny úver
 • Hypotéka pre mladých
 • Hypotéka pre splatenie úverov
 • Spotrebný úver
 • Spotrebný úver na splatenie úverov
 • Stavebný úver
 • Medziúver stavebného sporenia
 • Stavebný úver na refinancovanie úverov
 • Kreditná karta Mastercard Credit Basic
 • Kreditná karta Mastercard Credit Standard
 • Kreditná karta Mastercard Credit Gold

Ponuka produktov je bohatá. Je možné si preto zodpovedne vybrať.

Hypotekárny úver

Hypotekárny úver v ČSOB banke je možné získať už od úroku 1,95 % a schválený ho môžete mať už do 24 hodín. Účel využitia úveru môže byť kúpa, stavba alebo rekonštrukcia nehnuteľnosti.

Úrok hypotéky je možné fixovať na 1, 3, 5, 10 a viac rokov a splatnosť úveru je do 30 rokov. Takisto je tu možnosť získania úveru až na 100% hodnoty nehnuteľnosti.

Banka ponúka mimoriadne splátky bez poplatku. Pri účelovej hypotéke je potrebné dokladovať zámer financovania, pri bezúčelovej hypotéke je maximálna možná výška úveru 165 000 EUR.

Hypotéka pre mladých

Pri odpočítaní príspevku pre mladých je možné získať tento úver aj s 0% úrokom. Parametre hypotéky sú prakticky tie isté ako pri klasickom hypotekárnom úvere.

Jediným rozdielom je maximálna výška úveru, ktorej výška je pri štátom dotovanej hypotéke určená štátom. Štátom určená výška úveru sa každoročne mení. Pre tento rok bola stanovená na 50 000 EUR.

Hypotéka na splatenie úverov

ČSOB banka ponúka tiež hypotéku, ktorou máte možnosť splatiť vaše existujúce nevýhodné úvery. Tento druh hypotéky je dostanete už od 2% úroku  a možno ho využiť na splatenie úverov z iných bánk, stavebných sporiteľní, prípadne leasingových a nebankových spoločností.

Získať úver je možné bez poplatkov a schválený ho môžete mať už do 24 hodín. Fixácia úveru je podobná ako u bežného hypotekárneho úveru 1, 3, 5, 10 a viac rokov, a splatnosť je maximálne 30 rokov.

Výhodou je, že k úveru nemusíte zabezpečovať znalecký posudok na založenú nehnuteľnosť. Odhad hodnoty nehnuteľnosti si banka vypracuje samostatne a bez poplatku.

Hypotekárny úverÚrok od 1,95 %
Hypotéka pre mladýchÚrok od 0,0 %
Hypotéka pre splatenie úverovÚrok od 2,0 %

Okrem hypotekárnych úverov majú záujemcovia v ČSOB banke možnosť získať aj spotrebný úver.

Spotrebný úver

Spotrebný úver si v ČSOB banke vybavíte aj bez zbytočného dokladovania, bez poplatku a bez založenia nehnuteľnosti.

Klienti banky môžu dokonca úver získať aj bez návštevy pobočky banky. Túto možnosť majú vďaka online produktom ako sú ČSOB SmartBanking, alebo klientska zóna Moja ČSOB.

Pri žiadaní o úver v pobočke banky vám bude k získaniu úveru stačiť iba občiansky preukaz. Úrok spotrebného úveru je možné získať už od 5,5 %.

Spotrebný úver na splatenie úverov

V prípade, že splácate viacero úverov z iných bánk, leasingov, pôžičiek z nebankových spoločností, kreditné karty a prečerpania účtov, ČSOB vám ponúka možnosť zlúčiť si všetky úvery do jedného. Takto môžete získať väčší prehľad vo svojich pôžičkách a nižšiu úrokovú sadzbu.

S touto výhodou je samozrejme spojená aj nižšia pravidelná splátka. Tento úver v banke získate takisto bez poplatkov a takisto z úrokom od 5,5 %.

Spotrebný úverÚrok od 5,5 %
Spotrebný úver na splatenie úverovÚrok od 5,5 %

Súčasťou ČSOB banky je aj ČSOB stavebná sporiteľňa, v ktorej ponuke sa okrem stavebného sporenia nachádza aj niekoľko úverových produktov.

Stavebný úver

Stavebný úver je možné získať s úrokom už od 2,9 %. Úver je poskytovaný bez poplatkov, bez poplatku za mimoriadne splátky alebo predčasné splatenie.

K získaniu úveru je však potrebné mať minimálne dva roky založené stavebné sporenie. Úver môžete získať už pri nasporení iba 20 % cieľovej sumy. Do výšky 25 000 EUR sa dá úver získať bez založenia nehnuteľnosti a bez dokladovania príjmu.

Doba splácania úveru však musí byť nižšia ako 17 rokov. Úver v stavebnej sporiteľni je podobne ako aj iné úvery možné poistiť.

Medziúver stavebného sporenia

V prípade, že zatiaľ nemáte založené stavebné sporenie, stále ešte máte možnosť získania medziúveru. Takýto úver je možné využiť na kúpu, výstavbu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Medziúver musí byť zabezpečený nehnuteľnosťou. Výška úveru začína už od 5 000 EUR. Úver je možné získať bez poplatkov.

Stavebný úver na refinancovanie úverov

ČSOB stavebná sporiteľňa ponúka aj možnosť refinancovať nevýhodné pôžičky z iných bánk a spojiť si ich do jedného úveru. Podmienkou pre získanie úveru je mať založené stavebné sporenie, no nemusí na ňom byť doposiaľ žiadna nasporená suma.

Stavebný úverÚrok od 2,9 %
Medziúver stavebného sporeniaÚrok od 2,0 %
Stavebný úver na refinancovanie úverovÚrok od 5,5 %

Bez založenia nehnuteľnosti je úver možné získať do 25 000 EUR. Podmienkou je, že aspoň jeden z úverov, ktoré sa refinancujú, bol splácaný minimálne 12 mesiacov.

Kreditné karty

Tak ako u väčšiny bánk aj ČSOB banka ponúka svojim klientom rôzne kreditné karty.

 • MasterCard Credit Basic
 • MasterCard Credit Standard
 • MasterCard Credit Gold
Úverový limitMesačný poplatokÚroková sadzbaBezúročné obdobie
MasterCard Credit Basicod 150 do 3000 EUR1 EUR19,9%55 dní
MasterCard Credit Standardod 450 do 7400 EUR2 EUR19,9%55 dní
MasterCard Credit Goldod 3000 do 14 800 EUR9 EUR13,9%55 dní

Klienti ČSOB banky, ktorí majú záujem o kreditnú kartu ju môžu získať jednoducho, vyplnením žiadosti v internetbankingu. Ostatní musia v prípade záujmu navštíviť pobočku ČSOB banky. Viac informácii o kreditných kartách nájdete priamo na stránke ČSOB banky.

Záverečné zhrnutie

Výber úverových produktov ČSOB banky je skutočne široký. Každý klient, ktorý sa zaujíma o hypotéku, spotrebný úver, stavebný úver, alebo kreditnú kartu si určite vyberie to, čo mu bude najviac vyhovovať.

Podmienky, ktoré banka ponúka sú takisto na dobrej úrovni a sú rovnaké, v niektorých prípadoch aj lepšie, ako v iných bankách na Slovensku. Vzhľadom na dlhú tradíciu banky sa klienti môžu spoľahnúť na serióznosť banky.