Konsolidácia pôžičiek

Ak sa strácate v dlhoch a neviete, ktorý zaplatiť skôr, nezúfajte. V tomto článku sa dozviete, ako je možné Vaše pôžičky zlúčiť do jednej a splácať ich tak jeden krát mesačne. Zjednodušenie splácania nie je jediná výhoda. Konsolidáciou Vašich pôžičiek ušetríte aj na celkových zaplatených úrokoch. Ak Vás táto možnosť zaujala, v nasledujúcej časti článku si môžete prečítať, aké bankové i nebankové produkty sú v súčasnosti na trhu.

Banková konsolidácia úverov

Bankové produkty sú určené skôr pre bonitnejších kliektov. V prípade záujmu o tento produkt musíte preukázať svoj príjem. Nie je nutné však zháňať ručiteľa a prostriedok zástavy. Spravidla je možné konsolidovať pôžičky do celkovej výšky až 20 000 eur, predĺžiť dobu splácania a znížiť tak mesačnú splátku a vyznačujú sa nízkym úrokom.

Nebanková konsolidácia úverov

V prípade, že nemôžete doložiť svoj príjem, nenájdete na trhu u banky to, čo potrebujete. V tomto prípade je nutné siahnuť na nejaký z nebankových produktov. Nemožnosť doloženia príjmu je väčšinou nahradená nájdením ručiteľa alebo častejšie zástavou nehnuteľnosti, v prípade ktorej je možné získať aj výhodnejší úrok.

Pri zástave nehnuteľnosti sa dočkajú konsolidácie aj ľudia so zápisom v registri, prípadne bez príjmu. Pri konsolidácii úverov si zároveň môžete ku novému úveru vziať aj ďalšiu sumu v rámci tejto pôžičky, ak potrebujete aktuálne financie a odľahčenie splátok Vám nepomôže dostatočne.

Dôležité informácie

Ak sa Vám podarilo nájsť bankový alebo nebankový produkt, s ktorým ste spokojní, nezabudnite si pozorne prečítať novú úverovú zmluvu pred tým, ako ju podpíšete. Znenie zmluvy, aj obchodné podmienky, pokiaľ Vám nie sú poskytnuté hneď písomne, si je možné dohľadať na webových stránkach daných inštitúcií.

Opäť platí, že ak ste rizikový klient, ani konsolidačná pôžička pre Vás nebude mať nízky úrok. A ak nebudete splácať, sankcie sú rovnaké ako pri iných pôžičkách a môžete sa aj s jednou pôžičkou dostať do exekúcie.