Pôžičky online – ihned, pre dlžníkov, bez dokladovania príjmu

Požičať si peniaze v dnešnej dobe nepredstavuje náročný ani zdĺhavý proces. K takej pôžičke online stačí len niekoľko kliknutí na internete a človek sa dostane k peniazom ihneď. Rôzne druhy pôžičiek a úverov poskytujú ako banky, tak aj nebankové spoločnosti.

Kým požičanie od banky predsa len vyžaduje nejakú finančnú stabilitu a bonitu klienta, nebankové spoločnosti často ponúkajú produkty takmer pre každého.

V množstve ponúk možno nájsť aj pôžičku pre dlžníkov či rýchlu pôžičku bez dokladovania príjmu. Ničím výnimočným už nie aj získať pôžičku ihneď do 10 minút.

Netreba sa však zlákať hneď prvou ponukou, ktorá sľubuje pôžičku online ihneď na účet. Poskytovateľov si treba vždy dobre preveriť, zvážiť vlastné možnosti splácania, dobré je si tiež overiť recenzie poskytovateľov.

Pôžička online z banky i nebankovej spoločnosti

Pôžičky online cez internet poskytujú najmä nebankové spoločnosti a môže ísť buď o menšie online úvery a pôžičky bez dokladovania príjmu a niekedy aj bez registra. Môže ísť aj o väčšie spotrebiteľské pôžičky a úvery strednodobého charakteru.

Niektoré banky majú k dispozícii tiež možnosť požičať si, avšak banková online pôžička už nie je bez dokladovania príjmu a nie je určené pre nezamestnaných. Banka totiž vyžaduje, aby mal žiadateľ trvalý príjem.

Pôžička cez internet je veľmi vyhľadávaným typom úveru. Výhodou je, že pôžička online sa dáva vybaviť v istých prípadoch aj bez dokladovania príjmu alebo bez registra.

Zvyčajne je takáto pôžička ihneď k dispozícii. Malé pôžičky zvyčajne bývajú rýchlo vybavené, možno očakávať schválenie pôžičky ihneď, aj do 10 minút.

Rýchla pôžička bez overovania online sa v niektorých prípadoch poskytuje aj pre nezamestnaných alebo bez registra aj ľuďom s finančnými problémami z minulosti, ale ide skôr o výnimku.

Za pár minút cez internet je ihneď vybavená pre každého napríklad Multipôžička, rôzne pôžičky online poskytujú rýchlo aj iné nebankové spoločnosti. Schválenie žiadosti zvyčajne netrvá dlho, odobrená môže byť pôžička ihneď do 10 minút.

Pôžičky ihneď schválené do pár minút

Online pôžičky na menšie sumy môžu byť schválené v prípade krátkodobých úverov aj do 10 minút a po schválení sú peniaze ihneď prevedené na účet klienta. Viaceré pôžičky sa dajú vybaviť online aj cez SMS správu.

Na tieto dva typy úverov sa zameriavajú aj také nebankové spoločnosti, ktoré sa špecializujú práve na krátkodobé úvery a pôžičky na čokoľvek.

V prípade nebankových spoločností je možné získať u niektorých aj pôžičky nezamestnaným s online vybavením pohodlne cez internet.

Populárne sú aj rýchle online nebankové pôžičky bez registra, kedy sa na schválenie úveru neoverujú nebankové registre a nenahliada sa do registra dlžníkov. Peniaze môže získať aj klient s finančnými problémami. Pôžičku pre dlžníkov však ponúkajú len niektorí poskytovatelia a nie je ich veľa.

Kým nebankové spoločnosti vedia poskytnúť pôžičku ihneď, v bankách nie je také jednoduché získať rýchle peniaze. V bankách ide najmä o spotrebné úvery, kde je potrebné dlhšie overovanie klienta a viacero bánk poskytuje takýto úver len svojim klientom cez internet banking.

Bankový úver online

Cez internet sa dá požičať pôžička aj v banke, hoci na rozdiel od nebankových úverov sú možnosti menšie. Banky už síce poskytujú pôžičky online, avšak zvyčajne len svojim klientom.

Ide o klasické spotrebné úvery dostupné na čokoľvek, bez dokladovania účelu použitia. Avšak banka si overuje klienta z hľadiska bonity, finančnej minulosti a tiež aj registrov dlžníkov, takže pôžičku pre dlžníkov či pôžičku bez dokladovania príjmu v banke nemožno získať.

mBank pôžička

Spotrebný úver online cez internet možno získať napríklad v mBank ako mPôžičku. Ide o bezúčelovú pôžičku na čokoľvek, vo väčšine prípadov ide o pôžičku bez dokladovania príjmu. Úver je bez poplatku za vybavenie, vedenie a tiež aj predčasné splatenie. Ide o pôžičku online ihneď na účet.

Požičať sa dá podľa bonity a finančných možností klienta od 350 až do 40 000 eur a so splatnosťou na 12 až 96 mesiacov. Požiadať o mBank pôžičku je možné online a to aj pre neklientov banky, pre ktorých je k dispozícii špeciálna online žiadosť cez webový formulár na stránke banky.

VÚB Online pôžička

Špeciálnym produktom, ktorý je dostupný pre klientov Všeobecnej úverovej banky, je VÚB Online pôžička. Ide o úver na čokoľvek od 500 eur do 35 000 eur. Ide o bezúčelovú pôžičku, ktorú po schválení a podpise zmluvy posiela banka ihneď za účet.

Doba splácania môže byť od 13 do 96 mesiacov, takže aj pri väčšej sume úveru je možné mať mesačné splátky na prijateľnej úrovni. Pôžička je pre každého, požiadať o ňu môžu aj noví klienti banky.

Peniaze ihneď z nebankovej spoločnosti

Internetové nebankové pôžičky a úvery sú veľmi populárne nielen preto, že vybaviť pôžičku online je pohodlné a jednoduché, ale najmä pre svoju širokú ponuku a dostupnosť, pretože každý klient si tu môže nájsť svojho poskytovateľa.

Kto má záujem o vybavenie bez dokladovania a administratívy, môže získať krátkodobé mini pôžičky a úvery na niekoľko desiatok až stoviek eur. Kto si chce požičať viac a na dlhšiu dobu, pre toho sú určené väčšie nebankové spotrebné a spotrebiteľské pôžičky.

Niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú aj pôžičku pre dlžníkov či rýchlu pôžičku bez dokladovania príjmu. Spoločným menovateľom býva, že žiadať možno o pôžičku ihneď a bez zdĺhavého papierovania. Ponuka nebankových spoločností býva zvyčajne zaujímavá pre tých, ktorí potrebujú rýchle peniaze.

Niektoré nebankové spoločnosti ukončili alebo postupne ukončujú aktivity na Slovensku. Napríklad spoločnosti Cetelem oznámila, že od apríla 2023 prestáva poskytovať osobné pôžičky a ukončuje aktivity na Slovensku.

Podobne je to aj s Quatro pôžičkami, ktorých predaj bol už v minulosti ukončený. Quatro pôžičky prešli pod VÚB banku, v ktorej si možno vybrať z ponuky VÚB pôžičiek. Spoločnosť Quatro v súčasnosti ponúka nákup tovaru na splátky.

Credit One

Medzi poskytovateľov, ktorí ponúkajú krátkodobé pôžičky online patrí napríklad Credit One. Tieto pôžičky cez internet sú dostupné pre klientov vo veku od 18 do 75 rokov.

Požičať sa dá na čokoľvek bezúčelovo a bez ručiteľa alebo iného ručenia, získať možno aj pôžičku bez dokladovania príjmu.

Výška prvej pôžičky je do 100 eur pre nového žiadateľa, ten kto už má v nebankovke určitú úverovú históriu a riadne splácal predošlé pôžičky, môže získať pôžičku až do 800 eur.

Parametre pôžičky:

 • prvá pôžička do 100 eur, opakovane možno získať do 800 eur
 • vek od 18 do 75 rokov
 • bezúčelová
 • bez ručenia
 • pôžička bez dokladovania príjmu

Doba splatnosti je štandardne od 1 do 30 dní, za poplatok je možné lehotu o 30 dní predĺžiť.

Ferratum Bank

Nebankové pôžičky online aj SMS ponúka tiež nebanková spoločnosť Ferratum Bank. V tomto prípade ide tiež o krátkodobé úvery, a to od 30 do 350 eur ponúkané so splatnosťou na 7 až 30 dní. V prípade potreby je možné splatnosť za poplatok posunúť.

O úver môžu požiadať žiadatelia zo Slovenskej republiky s trvalým pobytom a občianstvom v SR, ktorí majú nad 18 rokov.

Vybaviť možno aj pôžičku bez dokladovania príjmu, samozrejme bez dokladovania účelu použitia financií a už do 24 hodín možno mať peniaze na účte, prípadne do 4 dní doma formou poštovej poukážky.

Pôžičkomat

Typickým predstaviteľom pôžičiek online a úverov s vybavením jednoducho a rýchlo cez internet je aj Pôžičkomat. Ten poskytuje nebankové úvery od 50 do 500 eur.

Doba splatnosti je od 5 do 31 dní a požičať sa dá na čokoľvek, a to aj bez dokladovania príjmu, avšak tento príjem je potrebné mať. Nebanková spoločnosť sľubuje vybavenie vybavenie pôžičky online s odoslaním peňazí ihneď na účet.

Úver môžu získať aj mamičky a ženy na materskej, študenti, dôchodcovia a živnostníci a nebanková spoločnosť odosiela peniaze na účet ihneď po schválení.

Pôžička Home Credit

Pôžičku online možno vybaviť aj od nebankovej spoločnosti Home Credit. Spoločnosť má v ponuke Flexibilnú pôžičku na kartu. Ide o revolvingový úver až do 10 000 eur, ktorý možno využiť opakovane na čokoľvek.

Parametre:

 • suma od 400 do 10 000 eur
 • bezúčelová
 • flexibilné splácanie
 • vyžaduje dokladovanie príjmu

Úver je bezúčelový a bez poplatkov za vybavenie, vedenie či predčasné splatenie. Peniaze obvykle nebanková spoločnosť vyplatí na účet do druhého dňa od uzavretia zmluvy.

O úver je možné požiadať aj cez telefón.

Quatro pôžička

Quatro je nebanková spoločnosť, ktorá sa zameriava na splátkový predaj. V minulosti ponúkala aj pôžičky, avšak predaj Quatro pôžičiek bol už ukončený a ponuka prešla pod VÚB banku.

V súčasnosti spoločnosť Quatro ponúka nákup tovaru na splátky. Na splátky možno nakúpiť v partnerských predajniach a e-shopoch od 100 do 10 000 eur. Vybavenie je jednoduché prostredníctvom online žiadosti, výšku splátku a dobu splácania si tiež možno ľahko overiť v online kalkulačke.

K nákupu na splátky cez Quatro je potrebný občiansky preukaz a doklad o príjme.

Tesco pôžička

Donedávna ponúkala online pôžičky aj firma Tesco pod názvom Tesco finančné služby. Avšak Tesco poskytovanie finančných služieb ukončilo, všetky produkty aj komunikácia prešli od apríla 2023 pod Home Credit.

Pôžičku online či Tesco pôžičku bez dokladovania príjmu tak už od firmy Tesco vybaviť nie je možno.

Prehľad poskytovateľov pôžičiek online

Na finančnom trhu možno nájsť nespočetné množstvo bankových či nebankových inštitúcií s ponukou pôžičiek online či pôžičiek ihneď. Niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú aj pôžičky pre dlžníkov či pôžičky bez dokladovania príjmu.

PoskytovateľSuma od (€)Suma do (€)Splatnosť odSplatnosť do
Pôžičkomat505005 dní31 dní
Ferratum Bank303507 dní30 dní
Credit One51001 dní30 dní
Home Credit40010 0003 roky7 rokov
Quatro – splátkový predaj10010 000
mBank35040 00012 mesiacov96 mesiacov
VÚB50035 00013 mesiacov96 mesiacov
Prehľad poskytovateľov pôžičiek online

Bankové a nebankové inštitúcie a spoločnosti majú rôzne podmienky pre získanie úveru. Banky poskytujú pôžičky najmä svojim klientom. Získať však rýchlu pôžičky bez dokladovania príjmu či pôžičku pre dlžníkov je skôr raritou, podmienky získania úveru v banke sú totiž skôr prísnejšie.

Rýchle peniaze či pôžičku ihneď do 10 minút možno skôr získať v nebankových spoločnostiach, podmienky pre získanie úveru bývajú voľnejšie. Avšak treba počítať s vyšším úrokom či vysokými sankciami pri nedodržaní splátkového kalendára.

Výhody a nevýhody pôžičiek ihneď

Požičanie peňazí, či už od banky, alebo nebankovej spoločnosti treba vždy dobre zvážiť. Na misku váh si treba dať aj výhody či nevýhody takejto formy požičania rýchlych peňazí.

Výhody

 • Pôžičky online majú výhodu najmä v rýchlom vybavení, pretože ide o rýchle pôžičky cez internet, ktoré môžu byť vybavené už do 10 minút, prípadne najviac do 24 hodín.
 • Malé a mini pôžičky online je možné vybaviť aj bez potvrdenia o príjme a bez registra, niektoré sú dostupné aj pre nezamestnaných alebo sa hodia aj pred výplatou.
 • Väčšinou je najväčšou výhodou rýchlosť vyplatenia peňazí, ktoré môžu byť takmer ihneď vyplatené na účet bezhotovostným spôsobom a do pár minúť je pôžička na účte.

Nevýhody

 • Malá online pôžička sa poskytuje zvyčajne len na 30 dní a takéto krátkodobé pôžičky online sa tak hodia skôr na menšie sumy.
 • Pôžičky online cez internet môžu byť aj bez dokladovania príjmu, ale v tomto prípade sa dajú požičať len menšie sumy a na kratšie doby splatnosti, čo nevyhovuje každému.
 • V prípade záujmu o pôžičky od súkromných osôb, neexistuje zoznam overených poskytovateľov a preto si treba dávať pozor na vysoké úroky a nevýhodné podmienky.

Každý, kto si chce požičať peniaze, či už od banky, alebo nebankovej spoločnosti, by si mal v úvode urobiť porovnanie ponuke pôžičiek online ihneď na účet na trhu. Zvážiť tiež treba riziká spojené s požičiavaním peňazí.