Pôžičky online

Pôžičky online cez internet poskytujú u nás najmä nebankové spoločnosti a môže ísť buď o menšie online úvery a pôžičky, ktoré sa dajú získať aj bez dokladovania príjmu a niekedy aj bez registra, prípadne o väčšie spotrebiteľské pôžičky a úvery strednodobého charakteru.

Niektoré banky majú k dispozícii tiež možnosť požičať si, avšak banková online pôžička už nie je bez dokladovania príjmu a nie je určené pre nezamestnaných. Banka totiž vyžaduje, aby mal žiadateľ trvalý príjem.

pozicka-online-formular-230x230-4214861

Pôžička cez internet je veľmi vyhľadávaným úverom a okrem toho, že takáto online pôžička sa dá vybaviť častokrát aj bez dokladovania príjmu alebo bez registra.

Je k dispozícii takmer ihneď, najmä v prípade malých úverov môžete mať peniaze do 10 minút na účte a môžete ich použiť na čokoľvek.

Rýchla pôžička online sa v niektorých prípadoch poskytuje aj pre nezamestnaných alebo bez registra a jeho overovania aj ľuďom s finančnými problémami z minulosti, ale ide skôr o výnimku.

Za pár minút cez internet je ihneď vybavená pre každého napríklad Multipôžička, ale rôzne pôžičky online poskytujú rýchlo aj iné nebankovky.

Pôžičky ihneď schválené do pár minút

Online pôžičky na menšie sumy môžu byť schválené v prípade krátkodobých úverov aj do 10 minút a ihneď po schválení sa peniaze prevádzajú na účet klienta. Viaceré pôžičky sa dajú vybaviť online aj cez SMS správu.

Na tieto dva typy úverov sa zameriavajú aj také nebankové spoločnosti, ktoré sa špecializujú práve na krátkodobé úvery a pôžičky.

V prípade nebankoviek je možné získať u niektorých aj pôžičky nezamestnaným s online vybavením pohodlne cez internet.

Populárne sú aj rýchle online pôžičky bez registra, kedy sa na schválenie úveru neoverujú nebankové registre a nenahliada sa do registra dlžníkov. Peniaze môže získať aj klient s finančnými problémami. Tento typ úverov ale ponúkajú len niektorí poskytovatelia a nie je ich veľa.

Čo sa týka bánk, tu už nie je rýchla online pôžička získateľná ihneď, pretože ide najmä o spotrebné úvery, kde je potrebné dlhšie overovanie klienta a viacero bánk poskytuje takýto úver len svojim klientom cez internet banking.

pozicky-online-640x480-1527223

Bankový úver online

Cez internet sa dá požičať pôžička aj v banke, hoci na rozdiel od nebankových úverov sú možnosti menšie. Len niekoľko bánk umožňuje požičať si priamo online a ešte menej aj pre nových klientov, kde nie je potrebné o úver žiadať priamo cez internet banking.

Ide o klasické spotrebné úvery dostupné na čokoľvek bez dokladovania účelu použitia, avšak banka si overuje klienta z hľadiska bonity, finančnej minulosti a tiež aj registrov dlžníkov, takže úver nie je dostupný úplne pre každého.

mBank pôžička

Ak si chcete požičať spotrebný úver online cez internet, je tu mBank a mPôžička. Ide o bezúčelovú pôžičku na čokoľvek a to aj bez dokladovania príjmu vo väčšine prípadov, pričom úver je bez poplatku za vybavenie, vedenie a tiež aj predčasné splatenie.

Požičať sa dá podľa bonity a finančných možností klienta od 350 € až do 20 000 € a so splatnosťou na 12 až 84 mesiacov. Požiadať o pôžičku je možné online a to aj pre neklientov banky, pre ktorých je k dispozícii špeciálna online žiadosť cez webový formulár na stránke banky.

Zuno úver

Pôžička cez internet je dostupná aj v Zuno banke, konkrétne sa tento produkt volá Online pôžička. Ide o spotrebný bezúčelový úver. Požičať sa dá v tomto prípade od 500 € až do 20 000 € a to na čokoľvek.

Doba splatnosti pôžičky môže byť od 6 do 72 mesiacov a jeden mesiac v roku je možné si zvoliť splátkové prázdniny.

Samozrejme, za poskytnutie banka nepýta žiaden poplatok a aj vedenie úveru a prípadného účtu je bez poplatku. Je možné si individuálne určiť deň splácania a k pôžičke sa dá dojednať aj výhodné poistenie.

VÚB Online pôžička

Špeciálnym produktom, ktorý je dostupný pre klientov Všeobecnej úverovej banky, je VÚB Online pôžička. Ide o úver na čokoľvek získateľný od 490 € až do výšky 10 000 € a bezúčelovo, pričom o pôžičku sa žiada priamo prostredníctvom internet bankingu.

Doba splácania môže byť od 13 do 108 mesiacov, takže aj pri väčšej sume úveru je možné mať mesačné splátky na prijateľnej úrovni.

Ide o klasický splátkový úver, pričom peniaze môže mať klient v prípade schválenia na účte do 24 hodín a banka poskytuje na úver aj predschválený limit podľa obratov na účte.

Nebanková pôžička online

Internetové nebankové pôžičky a úvery sú veľmi populárne nielen preto, že online si vybaviť úver je pohodlné a jednoduché, ale najmä pre svoju širokú ponuku a dostupnosť, pretože každý klient si tu môže nájsť svojho poskytovateľa.

Kto má záujem o vybavenie bez dokladovania a administratívy, môže získať krátkodobé mini pôžičky a úvery na niekoľko desiatok až stoviek €, kto si chce požičať viac a na dlhšiu dobu, pre toho sú určené väčšie nebankové spotrebné a postrebiteľské pôžičky.

Credit One

Medzi poskytovateľov ponúkajúcich kratšie pôžičky online patrí napríklad Credit One. Tieto pôžičky cez internet sú dostupné pre klientov vo veku od 18 do 75 rokov a to aj bez dokladovania príjmu, Požičať sa dá na čokoľvek bezúčelovo a bez ručiteľa alebo iného ručenia.

Výška prvej pôžičky je do 180 € pre nového žiadateľa, ten kto už má v nebankovke určitú úverovú históriu a riadne splácal predošlé pôžičky, môže získať až do 1 000 €.

Doba splatnosti je štandardne od 1 do 30 dní, za poplatok je možné lehotu o 30 dní predĺžiť.

Ferratum Bank

Nebankové pôžičky online ale aj SMS ponúka tiež nebanková spoločnosť Ferratum Bank. V tomto prípade ide tiež o krátkodobé úvery a to od 30 do 350 € ponúkané so splatnosťou na 7 až 30 dní. V prípade potreby je možné splatnosť posunúť o 15 alebo 30 dní za poplatok.

O úver môžu požiadať žiadatelia zo Slovenskej republiky s trvalým pobytom a občianstvom v SR, ktorí majú nad 18 rokov.

Vybavenie je možné aj bez dokladovania príjmu, samozrejme bez dokladovania účelu použitia financií a už do 24 hodín môžete mať peniaze na účte, prípadne do 4 dní doma formou poštovej poukážky.

V prípade, ak chcete viac peňazí, nebankovka ponúka ako pomerne nový produkt aj Rýchlu pôžičku do 24 hodín, kde je možné si požičať od 200 až do 700 €.

V tomto prípade už nejde o typický krátkodobý úver na pár týždňov, ale o riadny úver so splatnosťou od 2 do 12 mesiacov, ktorý je možné vybaviť len online a v prípade schválenia sa finančné prostriedky vyplácajú priamo bezhotovostne na bankový účet.

Výhodou je, že aj tu je možné si požičať bezúčelovo na čokoľvek, aj bez ručiteľa a väčšinou netreba dokladovať výšku príjmu.

Pôžičkomat

Typickým predstaviteľom pôžičiek online a úverov s vybavením jednoducho a rýchlo cez internet je aj Pôžičkomat. Ten poskytuje nebankové úvery od 25 do 900 €, pre nových klientov ale len do 95 €.

Doba splatnosti je od 5 do 31 dní a požičať sa dá na čokoľvek a to aj bez dokladovania príjmu, avšak tento príjem je potrebné mať.

Úver môžu získať aj mamičky a ženy na materskej, študenti, dôchodcovia a živnostníci a nebankovka odosiela peniaze na účet ihneď po schválení, obvykle do 10 minút.

CG Pôžička

Bez dokladovania príjmu a zároveň bez náhľadu do registra dlžníkov, čiže bez registrov, je možné získať online pôžičky aj cez nebankového poskytovateľa CG Pôžička.

V tomto prípade ide tiež o krátkodobé malé pôžičky od 25 do 350 € s dobou splatnosti na 5 až 31 dní, ktorú je možné za poplatok trikrát posunúť v prípade potreby o ďalších 15 dní.

Na vybavenie nie je potrebné dokladovanie príjmu ani účelu a tak sa dá pôžička schváliť už do 5 minút a peniaze môžete mať na účte už v ten istý deň, ako ste požiadali o úver.

Cetelem

Expres pôžička je online úver od nebankovej spoločnosti Cetelem, ktorá sa poskytuje bezúčelovo a na čokoľvek s minimom dokladovania a overovania.

Tento úver je dostupný od 500 do 2.000 € a na 6 až 48 mesiacov, pričom výsledok posúdenia vďaka online automatizovanému systému je dostupný takmer okamžite.

Nebankovka ponúka aj možnosť cez internet získať väčšie spotrebiteľské úvery na čokoľvek alebo na kúpu auta či rekonštrukciu nehnuteľnosti a bývanie, ktoré sú až do 34.000 € a so splatnosťou do 10 rokov.

Pôžička Home Credit

Online cez internet sa dá vybaviť aj bezúčelová spotrebiteľská pôžička od nebankovej spoločnosti Home Credit.

Hotovostná pôžička, ako sa úver nazýva, je dostupná už od 400 € až do 6.000 €. Podľa výšky úveru je možná doba splatnosti na 36 až 84 mesiacov.

Úver je bezúčelový a bez poplatkov za vybavenie, vedenie či predčasné splatenie, pričom je možné ho do 30 dní zadarmo vrátiť. Peniaze obvykle nebankovka vyplatí na účet do druhého dňa od uzavretia zmluvy.

O úver je možné požiadať aj cez telefón.

Quatro pôžička

Online sa dá požičať aj nebankový úver od spoločnosti Quatro. Pôžičky sa poskytujú síce bezúčelovo, ale ak finančné prostriedky z úveru použijete na nákup, môžete získať zľavu 5 alebo 10 % z ceny nákupu. Ide o veľmi výhodné nákupné pôžičky.

Cez internet sa dá požiadať o úver od 600 do 5.000 € a so splatnosťou od 1 do 5 rokov. Vybavenie je rýchle a s minimom dokladovania, peniaze získate už do 24 hodín a všetko si zariadite priamo z pohodlia domova.

Slovenská požičovňa

Slovenská požičovňa nie je typickým poskytovateľom online úverov, ale je možné o pôžičku požiadať aj cez internet a priamo cez jej webstránku.

V ponuke má viacero úverov, pričom podľa všeobecných skúseností si najviac ľudí požičiava Najľahšiu pôžičku a to od 600 do 5 000 €, ktorá je na čokoľvek a s možnosťou mať peniaze už do 24 hodín na svojom bankovom účte.

O úver sa dá požiadať aj telefonicky a splatnosť je individuálna, od 1 do 10 rokov.

Tesco pôžička

Online sa dajú vybaviť aj viaceré väčšie spotrebiteľské a bezúčelové pôžičky, pričom možnosť požiadať o úver alebo si vyhľadať pobočku ponúka aj Tesco pôžička, ktorú poskytujú Tesco Finančné služby.

Ide o úver dostupný aj cez telefón a osobne a to od 800 € až do 16 000 € v prípade dlhodobých klientov a pri splnení všetkých podmienok, ktorý má dobu splatnosti na 1 až 7 rokov.

Pôžička môže byť vyplatená priamo na účet alebo poštovou poukážkou na adresu.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
CG Pôžička253505 dní31 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One51 0001 dní30 dní
Cetelem50025 0006 mesiacov120 mesiacov
Home Credit4006 0003 roky7 rokov
Quatro6005 0001 rok5 rokov
Tesco pôžička80016 0001 rok7 rokov
Slovenská požičovňa600100 0001 rok30 rokov
mBank35020 0001 rok7 rokov
Zuno50020 0006 mesiacov72 mesiacov
VÚB49010 00013 mesiacov108 mesiacov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Úvery online majú výhodu najmä v rýchlom vybavení, pretože ide o rýchle pôžičky cez internet, ktoré môžu byť vybavené už do 10 minút, prípadne najviac do 24 hodín
  • Malé a mini pôžičky online je možné vybaviť aj bez potvrdenia o príjme a bez registra, niektoré sú dostupné aj pre nezamestnaných alebo sa hodia aj pred výplatou
  • Väčšinou je najväčšou výhodou rýchlosť vyplatenia peňazí, ktoré môžu byť takmer ihneď vyplatené na účet bezhotovostným spôsobom a do pár minúť je pôžička na účte

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Malá online pôžička sa poskytuje zvyčajne len na 30 dní a takéto krátkodobé pôžičky online sa tak hodia skôr na menšie sumy, napríklad ak Vám chýba len 100 Eur
  • Pôžičky online cez internet môžu byť aj bez dokladovania príjmu, ale v tomto prípade sa dajú požičať len menšie sumy a na kratšie doby splatnosti, čo nevyhovuje každému
  • Ak máte záujem o pôžičky od súkromných osôb, neexistuje zoznam overených poskytovateľov a preto si treba dávať pozor na vysoké úroky a nevýhodné podmienky