Predaj reality Bratislava

Ponuka na predaj realít je v meste Bratislava jednou za najpestrejších a najširších z celého Slovenska. Ponuku predaja realít v Bratislave predstavujú rôzne útulné garsónky, dvojgarsónky, jednoizbové, dvojizbové či viacizbové priestranné byty. 

V ponuke sú tu aj lukratívne krásne a veľmi moderné mezonety a lofty. Ceny jednotlivých bytov závisia najmä od toho, v ktorej bratislavskej mestskej časti sa realita nachádza.

Taktiež v jednotlivých mestských častiach je možné rozdeliť výšku cien bytov, podľa toho, či sa jedná o novostavby alebo o staršie byty v pôvodnom stave.

Na začiatku predaj reality resp. nehnuteľnosti je najdôležitejšie dohodnúť podmienky a spôsob predaja, to znamená stanoviť správnu cenu predávanej nehnuteľnosti.

Keďže realitný trh sa neustále vyvíja je dôležité s predávanou realitou neustále pracovať. V prípade, ak sa záujemcovi daná nehnuteľnosť páči a je presvedčený o tom, že je to tá správna voľby, je potrebné ju zarezervovať.

Takáto rezervácia sa uskutočňuje podpísaním depozitnej zmluvy, ktorá obsahuje všetky údaje o danej nehnuteľnosti, takisto predajnú cenu ako aj neskorší dátum podpisu kúpno-predajnej zmluvy. Súčasťou rezervácie je aj zaplatenie rezervačného poplatku.

Na základe tohto poplatku sa daná nehnuteľnosť prestáva predávať je rezervovaná pre daného záujemcu. Nasleduje podpis exkluzívnej zmluvy, aby mal kupujúci istotu, že predávajúci zmluvu nepredá inému záujemcovi. Kupujúci si v tom čase môže napríklad vybaviť hypotéku.

V prípade, že kupujúci disponuje hotovosťou, obe platby idú do notárskej úschovy pred podpisom kúpno-predajnej zmluvy. Po podpise danej zmluvy sa kupujúcemu doručí zmluva a podá sa návrh na vklad do katastra nehnuteľností.

Posledným bodom je odovzdanie nehnuteľnosti a začiatok vášho života v jednej z mestských častí Bratislava.