Čo nové v bratislavských nehnuteľnostiach?

Bratislava je ako hlavné mesto Slovenska vcelku prirodzene ekonomickým a takisto spoločenským centrom celej krajiny. Nie je preto prekvapujúce, že sa tam sťahuje za štúdiom či prácou množstvo ľudí z ďalších regiónov.

Vskutku prirodzene, títo ľudia potrebujú niekde bývať a preto prakticky konštantne rastie záujem o nové byty či domy. S tým súvisí aj ich výstavba, developeri a stavebné spoločnosti momentálne budujú hneď niekoľko zaujímavých projektov v celom hlavnom meste. My sa na niektoré z nich pozrieme podrobnejšie.

Stačí si do internetového vyhľadávača zadať pojem „nehnuteľnosti Bratislava“ a prakticky okamžite sa zobrazí viacero zaujímavých ponúk, ktoré upútajú oči prípadných záujemcov. Bývanie v hlavnom meste Slovenska je skutočne mimoriadne atraktívne, aj keď samozrejme vždy záleží od konkrétnej lokality.

Najdrahšie sú určite byty v Starom meste, ktoré ponúka priam ideálnu polohu v centre, kde sa nachádza väčšina firiem aj inštitúcií.

Nie tak luxusné, ale slušné a pekné štvrte sú aj Nové mesto, Ružinov, Dlhé diely, Rača, či v súčasnosti už aj Petržalka, ktorá urobila veľký posun a z neslávne známych drogových zákutí sa zmenila na miesto, kde môžete v pokoji vychovávať aj svoje deti.

Pokiaľ chcete vyslovene ušetriť aj za cenu horšej polohy a eventuálne aj nižšej bezpečnosti, vyberte si jednu zo štvrtí Vrakuňa, Podunajské Biskupice či Vlčie hrdlo, ceny bytov sú tam skutočne nízke.

Čo sa týka noviniek, tak sa momentálne dokončuje komplex pri novom SND, prebieha aj výstavba bytov v oblasti známej ako „Machnáč“ blízko mostu Lafranconi.

Veríme, že sa v bratislavských nehnuteľnostiach zorientujete a budete bývať kvalitne a na úrovni! Pri hľadaní bytov či domov vám odporúčame využiť internet, kde sa nachádzajú skutočne desiatky zaujímavých inzerátov od realitných kancelárií.