Najlepší hráči pokru – Annette Obrestad

Hráčka s nórskymi koreňmi, ktorá sa narodila v roku 1988. Cestu k pokru si našla už ako 15 ročná. Svoju zbesilú kariéru však odštartovala až po dosiahnutí plnoletosti.

V rokoch 2006 a 2007 zbierala stotisícové výhry na stoloch takých známych mien herní ako sú PokerStars, Full Tilt alebo UltimateBet.

Anette sa v minulosti vypracovala aj na prvé miesto v celosvetovom rebríčku on-line hry na stránke PocketFives. Bez toho, aby sa pozrela na svoje karty vyhrala 180-man Sit & Go s buy-inom 4$ v roku 2007.

Okrem on-line pokru ju očaril aj živý poker, kde svoj úspech len spečatila. Krátko pred svojimi  19-tymi narodeninami odišla do Londýna, kde sa zúčastnila WSOP Europe.

Podarilo sa jej zvíťaziť na £10k World Championship a tak sa môže dodnes pýšiť titulom najmladšej hráčky, ktorá získala zlatý náramok z prestížnej turnajovej série sveta.

Na svoj účet si pripísala 2 013 733$. Takmer o dva mesiace neskôr mohla získať titul aj z European Poker Tour. V Main Evente skončila ako runner-up s 297 800€.

Nie všetko však trvá večne. Anette sa v roku 2012 upísala herne Lock Poker, čo sa neskôr ukazálo ako veľká chyba. Krach herne sa negatívne podpísal aj na reputácii norskej hráčky.

Hviezda sa zrejme nepoučila a tento rok sa stala tvárou a ambasadórkou herne Ventian Poker, ktorú vlastní známy miliardár Sheldon Adelson.

Ten sa postavil do cesty návratu online pokru na americkej pôde. Svojim rozhodnutím sa tak z milej a obdivovanej hráčky stala osoba, na ktorú se celá pokrová komunita pozerá cez prsty…