Najlepší hráči pokru – Ivan Demidov

Rovnako ako veľa iných multi-miliónových hráčov pred ním, aj ruský profesionál Ivan Demidov začínal s počítačovou hrou StarCraft. Pravdaže v roku 2004, kedy promoval na Moskovskej štátnej univerzite v matematike, sa presunul do oveľa výnosnejšieho sveta pokru.

Tento posun v kariére mu mal o štyri roky neskôr navždy zmeniť život.

V roku 2008 sa Ivan niekoľkokrát umiestnil na platených pozíciách v turnajoch usporiadaných v domovskej Moskve.

Prebojoval sa taktiež k finálovému stolu jednej zo sprievodných udalostí na Doyle Brunson Five Diamond World Poker Classic v roku 2007, kde si za tretie miesto pripísal 21.710$. Na World Series of Poker* 2008 mu najprv patrilo 39.000$, keď mu len tesne ušiel finálový stôl v turnaji 1.000$ No Limit Hold´em.

Tu nakoniec skončil 11. I keď jeho sebavedomie narástlo, Ivan si pravdepodobne nerobil veľké nádeje, keď prišiel čas Hlavnej udalosti. Je to síce najväčší pokrový titul, ale s viac než šiestimi tisíckami záujemcov je to neskutočne ťažký ciel k dosiahnutiu.

Niekomu sa to ale podarí. Po dlhých deviatich dňoch a 6.835 vyrazených súperov sa Ivan ocitol medzi finálovou deviatkou, s reálnou nádejou na zisk titulu. Pred jeho štartom prišla prestávka dlhá 117 dní, v ktorej si Ivan mohol užiť zaslúžený odpočinok.

To ale nie je jeho štýl. Miesto toho sa vydal do Londýna na Hlavnú udalosť World Series of Poker* Europe. Aj tu sa mu podarilo dostať až k finálovému stolu a za tretie miesto si pomohol k 608.995$. Vôbec ako prvý hráč v histórií sa posadil k obom finálovým stolom na Hlavných turnajoch World Series.

Keď prišiel čas novembrového finále, využil Ivan svoj agresívny štýl a prebil sa až do záverečného duelu proti Peteru Eastgatovi. To bol jediný hráč, na ktorého nestačil a druhé miesto malo úžasnú hodnotu 5.809.595$.

Možno mu práve ušiel najväčší sen každého pokrového hráča, ale na Demidova nepochybne čakajú ešte skvelé úspechy. Už teraz je pohodlne na vrchole rebríčkov odmien ruských pokrových hráčov a všetci máme pocit, že Ivanova cesta ešte len začína. Ako člen Teamu PokerStars Pro hrá online pod menom ´Ivan Demidov´.