Najlepší hráči pokru – Leo Margets

Leo Margets, ktorá sa narodila a vyrástla v Barcelone, patrí medzi najúspešnejšie pokrové hráčky Španielska. Pochváliť sa môže pôsobivým zoznamom turnajových víťazstiev a umiestnením na finálových stoloch v najväčších turnajoch po celom svete.

Od tej doby čo ju priateľ v roku 2007 naučil hrať poker, prešla dlhou cestou. Je to cesta, behom ktorej vyrástla z tvrdo pracujúcej amatérky jedna zo špičkových hráčok pokru.

Jej prvý veľký úspech sa dostavil v najprestížnejšom živom turnaji zo všetkých. V roku 2009 sa prebojovala medzi top 30 v Main Eventu World Series of Poker*, odkiaľ odchádzala bohatšia o 352 832$.

Bol to výsledok, ktorý jej umožnil mať na dosah tie najväčšie výhry vo svete pokru a dodal jej sebavedomie potrebné k tomu, aby svoju hru preniesla na ďalšiu úroveň.

Tento úspech odštartoval celú radu dobrých výsledkov v lokálnych turnajoch naprieč Španielsku, medzi čo patrí aj výhra špeciálneho turnaja pre pozvaných na Full Tilt Masters Series v Lloret de Mar a finálový stôl v sprievodnom turnaji na Aussie Millions 2010.

Potom nasledovalo niekoľko platených miest v rámci PokerStars European Poker Tour (EPT) – skvelé umiestnenie sa jej podarilo na zástavke v Barcelone v roku 2011, kde skončila 40. a 57 priečku obsadila na Grand Final PokerStars and Monte-Carlo®Casino EPT hneď rok potom.

Leo sa stala taktiež víťazkou 1 000€ Ladies Eventu na rovnakom festivale, kde v heads-upe porazila svetoznámu členku Teamu PokerStars Pro Victoriu Coren.

Jej talent však ďaleko presahuje hranice pokrového sveta. V Londýne študovala obchod a neskôr získala magisterský titul v odbore Správnej komunikácie vo svojom rodnom Španielsku. V obľube ma tiež beh na dlhé vzdialenosti a pravidelne sa účastní maratónu.

Šport pre Leo znamená niečo ako „duševnú terapiu,“ ktorá jej pomáha v pokri a verí, že jedného dňa sa stane aj Ironmanom. V neposlednej rade by sme sa mali zmieniť, že Leo je vášnivá spisovateľka a autorka mnohých noviel.

Je jej zámerom, že ich zatiaľ neukázala svetu, ale má ich v pláne všetky raz publikovať.

Leo Margets patrí medzi členov Teamu PokerStars Pro a vy ju môžete vidieť hrať pod screen name ´L.Margets´.