Prečo je dobré hrať Poker #1

V tejto sérii článkov sa pozrieme na to, prečo je dobré hrať poker. Hranie pokru môže mať množstvo pozitívnych vplyvov aj pre bežný život. Či už ide o komunikáciu s ľuďmi, správu financií, mentálne zručnosti či logický spôsob myslenia a iné.

Poker rozvíja logické myslenie

Vedecké výskumy tvrdia, že ľudia majú tendenciu robiť rozhodnutia na základe svojej intuície či emócií namiesto toho, aby využívali svoje logické myslenie.

Poker vás naučí rešpektovať a správne aplikovať logické myslenie v bežnom živote, pretože v podstate ide o sériu hádaniek. Nikdy neviete aké karty drží váš súper.

Ak ich chcete odhaliť musíte použiť logické myslenie a následne danú informáciu logicky spracovať a ďalej použiť.

Poker rozvíja koncentráciu

Prvým krokom k riešeniu problémov, či už pokrových alebo iných, je získať správnu informáciu. Bez správnej informácie takmer určite spravíte celkom nákladnú chybu.

Poker rozvíja schopnosti, ktoré vedú k zlepšovaniu schopností, potrebných pre správne vnímania a koncentráciu.

Každému pokrovému hráčovi sa občas stane, že prehliadne nejaký ten signál a urobí tak chybu, ktorú si následne vyčíta. Práve hranie pokru skvelo rozvíja vašu koncentráciu.

Poker rozvíja trpezlivosť

Človek je tvor netrpezlivý, čo sa negatívne prejavuje v mnohých oblastiach jeho života. Práve poker rozvíja vašu trpezlivosť tým najlepším možným spôsobom.

Ak si trpezlivo počkáte na tú správnu príležitosť, tak vás určite neminú lepšie výsledky ako tých, ktorí sú netrpezlivý. Pravdou je, že jedna zo základných pokrových myšlienok znie „buď trpezlivý.“

Poker rozvíja disciplinovanosť

Mnohým z nás chýba jedna vlastnosť, a to je disciplína. Poker túto vlastnosť rozvíja veľmi jednoducho. Všeobecne platí, že ziskoví hráči sú extrémne disciplinovaný.

Ich disciplinovanosť ovplyvňuje všetko čo robia. Zložia karty aj napriek tomu, že majú chuť hrať. Vzdorujú nutkaniu ísť do zbytočných konfrontácií so silnými hráčmi.

Zvyčajne sa nenechajú rozptýliť a sústredia sa iba na hru. Nekritizujú slabých hráčov, ktorí ich náhodne porazili. Vedia kontrolovať svoje emócie. Disponujú sebakontrolou, ktorá je potrebná na to, aby mohli robiť všetky dôležité rozhodnutia, ktoré iní ľudia nedokážu.

zdroj: abcpoker.cz