Učíme sa celý život

Nie ste spokojní s Vašimi zamestnancami? Vedeli by ste si predstaviť, že by to mohlo byť aj lepšie? Skúste si ich vyškoliť!

Vlastníte firmu či nejaký podnik, ale nedarí sa Vám? Ľudia sa sťažujú na Vašich zamstnancov, že nie sú profesionálni? Spýtali ste sa niekedy svojich zamestancov v čom je problém?

Ak vidíte, že medzi Vašimi zamestnancami vládne napätá atmosféra, treba s tým niečo robiť. Avšak tým, že im dáte výpoveď a následne naberiete nových, nič nevyriešite.

Už ste niekedy počuli o rozvoji zamestnancov? Rozvoj zamestancov zahŕňa rôzne školenia, vzdelávanie, ale aj teambuildingy. S týmito vecami úzko súvisí aj utváranie kolektívu a budovanie firemnej kultúry vo firme či podniku.

Človek sa učí naozaj celý život a v každej oblasti. Najlepšie učenie je sa z vlastných chýb, ktoré ľudia zvyknú robiť napríklad pri PZP – povinnom zmluvnom poistení auta. Najlacnejšie nemusí znamenať najlepšie, no to najvýhodnejšie je možné si vybaviť cez kalkulačku PZP.

Vyškolenie zamestnancov

Takže ak sa Vám Vaši zamestnanci nezdajú, nepristupujte hneď k radikálnemu prepúšťaniu. Vyškolte si svojich zamestnancov a uvidíte že nebudete ľutovať. Jednak si osvoja schopnosti ktoré potrebujú, lebo uvidia ako sa to robí v praxi, a samozrejme sa aj naučia niečo nové.

Takisto sa zlepší nálada vo firme aj na základe toho, že si k sebe zamestnanci nájdu cestu. Ak máte podnik, v ktorom sa pracuje dennodenne s ľuďmi, uvidíte, že po školení sa k Vám budu stále vracať s dobrým pocitom.

Zamestnanci budú tiež spokojní a budú sa usmievať na svojich zákazníkov, pretože budú cítiť, že ich táto práca naozaj baví.

Teambuilding

A čo taký teambuilding? Nie je síce hlavnou formou vzdelávania či rozvoja zamestnancov, no vo veľkej miere sa podiela na utužovaní dobrých vzťahov.

Jedna z dôležitých vecí pri vedení zamestnancov je určenie motivácie. Motivujte svojich zamestnancov na prémie, či odmeny, a uvidíte, s akou radosťou budú svoju prácu vykonávať.

Ak chcete budovať príjemnú atmosféru vo firme, musíte sa zamyslieť nad tým, ako ju riadiť a ako ju rozvíjať. Kedže nik z nás učený z neba nespadol, sa aj vy stále musíte učiť ako na to.