Základom plastového okna sú sklo a profil

Už sme si povedali niečo o dôležitosti profilov a rámov pri plastových oknách, poďme sa teraz pozrieť na sklo, ktoré je taktiež nevyhnutnou súčasťou akéhokoľvek typu okien. Nie je tomu inak ani u plastových okien, kde musí sklo tiež spĺňať tie najprísnejšie kritériá.

Najčastejšie sú používané tzv. dvojsklá, čiže dve okenné tabule, medzi ktorými vzdialenosť balansuje od desiatich do dvadsiatich milimetrov. Medzi nimi môže byť ešte napustený rôzny plyn ako napríklad argón, ktorý má za cieľ zabezpečiť lepšiu izoláciu plastových okien.

Veľmi dobré izolačné vlastnosti majú aj tzv. trojsklá, čiže okná s tromi vrstvami skla, tie však už vyžadujú väčšie priestorové nároky a sú aj ťažšie pri manipulácii.

Máte skutočne radšej radi chladnejšie teploty a nevyhovuje Vám silné slnečné žiarenie počas leta?

Aj na túto záležitosť výrobcovia pri sklách myslia, keďže ponúkajú vrstvu zloženú z mikročiastočiek, odrážajúcich slnečné svetlo a zabezpečujúcich tak nižšiu vnútornú teplotu. Na sklá si takisto môžete naniesť rôzne dekorácie a vzory, všetko záleží už len od Vášho vkusu.

Pokiaľ máte hlbšie do peňaženky, tak si môžete dokonca vyberať zo skiel rôznych farieb, ktoré sa využívajú najmä vo väčších stavbách či reštauráciách, kde ja cieľom vytvoriť v priestore tieň určitej zvolenej farby.

Vo všeobecnosti platí, že rovnako ako profily, tak aj sklá sú veľmi kvalitné a aj vďaka nim majú plastové okná na trhu s oknami takú silnú pozíciu. Optimálna kombinácia kvalitného skla i profilu predstavuje ideálne riešenie plastových okien!