5 tipov ako sa stať úspešným realitným maklérom

Nie je ťažké získať titul realitného makléra. Ak ste sa čo to naučili a rozumiete tomu, čo robíte, prejdete akýmkoľvek testom. Ak však nemáte v rukáve aj iné esá ako naučené poučky, pravdepodobne sa pripojíte k väčšine priemerných maklérov, ktorí neprerazia, pretože nemajú cieľ a plán do budúcnosti.

Zabezpečte si záložný zdroj príjmov

Profesia realitného makléra často krát znamená nepravidelný zdroj príjmu. Každý nádejný realiťák by preto mal mať ušetrené nejaké peniaze bokom v prípade, že bude nejaký čas bez provízie.

Stať sa realitným maklérom na čiastočný úväzok asi nebude váš prvotný plán, ale zároveň musíte byť schopní platiť účty kým prídu prvé peniaze z predaja nehnuteľnosti.

Ak nemáte známych, ktorý predávajú dom, môže sa ľahko stať, že ostane niekoľko dlhých mesiacov bez príjmu.

Rada od dobrého mentora nikdy nebude zlá

Od starších a skúsenejších kolegov sa rýchlo dozviete, že nie je všetko iba o predaji. Aby ste boli ozaj dobrým maklérom, musíte sa vyznať vo viacerých oblastiach- komunikácia, právo, psychológia a iné.

Vybudujte si svoj vlastný kruh dôvery

Práca realitného makléra je beh na dlhé trate. Ak chcete v práci zotrvať čo najdlhšie, potrebujete okolo seba okruh ľudí, ktorý vám pomôžu budovať renomé.

Spoločne s predávajúcimi, kupujúcimi, investormi, odhadcami, hypotekárnymi maklérmi a ostatnými budete jedna veľká rodina, ktorej úspech závisí od toho, ako sa zladíte a nastavíte.

Nezabudnite byť online

Bez ohľadu na to, čo hovorí babkina suseda, biznis sa dnes robí všade tam, kde je kvalitný internetový obsah. Veľké realitné šelmy sa online svetom nezaoberajú, pretože za nich hovoria referencie a práca, ale niekto, kto je na trhu nový potrebuje aj podporu webových stránok a sociálnych sietí.

Skúsenosti sú zlato

Žiadna učebnica sa nevyrovná praxi. Obchodovanie s nehnuteľnosťami môže byť zábavné, vzrušujúce a veľmi uspokojujúce, ale musíte ho robiť dobre, mať plán a tvrdo pracovať pri hľadaní kľúča k úspechu.