Ako si vybrať pracovný odev

belts-2160265_1280-1024x682-5178557

Nech už pracujete kdekoľvek, tak každá práca si vyžaduje istý pracovný dres kód alebo štandardné pracovné oblečenie. Zo zákona je zamestnávateľ povinný vám bezplatne poskytnúť pracovný odev v takých prípadoch, keď pracujete v prostredí, ktoré podlieha mimoriadnemu opotrebovaniu alebo znečisteniu.

Takže nie vždy oblečenie dostanete, preto si v dnešnom článku povieme ako si vybrať pracovný odev.

Veľkosť pracovného odevu

Každý výrobca má iný strih a veľkosť svojho odevu, takže tabuľky veľkostí sú len orientačné. Najlepším variantom je zájsť do predajne a pracovný odev si vyskúšať. V pracovnom oblečení by ste mali byť schopní sa ohnúť, drepnúť, ale aj dokázať načiahnuť sa.

Materiál pracovného odevu

Pred samotným výberom si najprv ujasnite čo a aké činnosti budete vykonávať v pracovnom odeve. Podľa toho potom vyberajte materiál, zároveň aj farby. Napríklad, ak budete manipulovať s olejmi či vazelínou, tak taká žltá asi nebude veľmi dobrá.

Strih pracovného odevu

Výrobcov a predajní, ktoré poskytujú pracovné odevy existuje na trhu veľké množstvo. No pri výbere je dôležité sa cítiť v pracovnom oblečení dobre, mať dostatok pohybu, dobre umiestnené vrecká a podobne.

Vzhľad pracovného odevu

Pre domácich kutilov je pracovné oblečenie len ďalším kúskom do šatníka. Ak však vlastníte firmu, mali by ste svojim zamestnancom poskytnúť pracovný odev, v ktorom vás budú dôstojne reprezentovať a nebudete sa za nich hanbiť.

Ak v pracovnom odeve jednáte so zákazníkmi, tak by ste mali pôsobiť v danom pracovnom oblečení reprezentatívne a nie ako nejaký otrhanec. Pracovný odev totiž môže byť vašou ďalšou vizitkou a možnosťou reklamy pre budúcu spoluprácu.

Aj keď zamestnávatelia nie sú povinní vám za každých okolností poskytnúť pracovný odev, tak v dobrých firmách to je samozrejmosťou.

Na vás je už potom vybrať si také oblečenie, v ktorom sa vám bude robiť dobre a budete sa v ňom cítiť príjemne. Samozrejme vybrať si z toho a v takých farbách, v akých vám dá na výber zamestnávateľ.