Ako si vybrať pracovný odev

Nech už pracujete kdekoľvek, tak každá práca si vyžaduje istý pracovný dres kód alebo štandardné pracovné oblečenie. Zo zákona je zamestnávateľ povinný vám bezplatne poskytnúť pracovný odev v takých prípadoch, keď pracujete v prostredí, ktoré podlieha mimoriadnemu opotrebovaniu alebo znečisteniu.

Takže nie vždy oblečenie dostanete, preto si v dnešnom článku povieme ako si vybrať pracovný odev.

Veľkosť pracovného odevu

Každý výrobca má iný strih a veľkosť svojho odevu, takže tabuľky veľkostí sú len orientačné. Najlepším variantom je zájsť do predajne a pracovný odev si vyskúšať. V pracovnom oblečení by ste mali byť schopní sa ohnúť, drepnúť, ale aj dokázať načiahnuť sa.

Materiál pracovného odevu

Pred samotným výberom si najprv ujasnite čo a aké činnosti budete vykonávať v pracovnom odeve. Podľa toho potom vyberajte materiál, zároveň aj farby. Napríklad, ak budete manipulovať s olejmi či vazelínou, tak taká žltá asi nebude veľmi dobrá.

Strih pracovného odevu

Výrobcov a predajní, ktoré poskytujú pracovné odevy existuje na trhu veľké množstvo. No pri výbere je dôležité sa cítiť v pracovnom oblečení dobre, mať dostatok pohybu, dobre umiestnené vrecká a podobne.

belts-2160265_1280-1024x682-5178557

Vzhľad pracovného odevu

Pre domácich kutilov je pracovné oblečenie len ďalším kúskom do šatníka. Ak však vlastníte firmu, mali by ste svojim zamestnancom poskytnúť pracovný odev, v ktorom vás budú dôstojne reprezentovať a nebudete sa za nich hanbiť.

Ak v pracovnom odeve jednáte so zákazníkmi, tak by ste mali pôsobiť v danom pracovnom oblečení reprezentatívne a nie ako nejaký otrhanec. Pracovný odev totiž môže byť vašou ďalšou vizitkou a možnosťou reklamy pre budúcu spoluprácu.

Aj keď zamestnávatelia nie sú povinní vám za každých okolností poskytnúť pracovný odev, tak v dobrých firmách to je samozrejmosťou.

Na vás je už potom vybrať si také oblečenie, v ktorom sa vám bude robiť dobre a budete sa v ňom cítiť príjemne. Samozrejme vybrať si z toho a v takých farbách, v akých vám dá na výber zamestnávateľ.