Bezúročné obdobie

Bezúročné obdobie predstavuje časový úsek, na ktorý je poskytovaný úver čerpaný prostredníctvom kreditnej karty. U jednotlivých bankových inštitúcií ide o obdobie zhruba 20 až 60 dní. Jedná sa teda o dobu, kedy je možné na kreditnej karte mať úver, teda čerpať peniaze a nakupovať bez obmedzenia.

Je však veľmi dôležité pred uplynutím tohto bezúročného obdobia úver na kreditnej karte splatiť, inak si poskytujúca banka účtuje relatívne vysoké úroky, ktoré sú v porovnaní s inými úvermi veľmi výrazné.

Princíp bezúročného obdobia

Za dobu bezúročného obdobia je možné ľubovoľne nakupovať, platiť kreditnou kartou v obchodoch či na internete. Jediným obmedzením je vyššie limitu, ktorý kreditná karta má.

Na konci mesiaca (alebo pred koncom bezúročného obdobia) pošle vydavateľ kreditnej karty majiteľovi výpis s transakciami, ktoré boli kreditnou kartou vykonané.

Za toto obdobie a čerpanie úvery nie sú účtované žiadne úroky. Ak majiteľ kreditnej karty riadne úver splatí, je možné od daného dátumu opäť čerpať nový úver a započať nové bezúročné obdobie.