Nové hliníkové dvere – najspoľahlivejšia voľba pre vás

V prípade, že zvažujete kúpu dverí, jednou z vhodných možností  je zadovážiť si nové hliníkové dvere. Využitie hliníka totiž prináša viacero výhod.

Má vysokú odolnosť voči poškodeniu a jeho sklon opotrebovať sa je minimálny, zároveň je dostatočne stabilný a pevný. To všetko hliník umožňuje aj napriek nízkej hmotnosti, ktorá je však devízou pri servise a montovaní.

Dvere vyrobené z hliníka je možné umiestniť kdekoľvek. Bez akýchkoľvek problémov odolávajú poveternostným vplyvom, sú odolné voči korózii a nie je potrebné ich prakticky vôbec udržiavať.

V praxi to znamená, že životnosť hliníkových dverí je možné počítať v desiatkach rokov. Spolu s tým je dôležité poukázať aj na fakt, že hliník je dizajnovo veľmi elegantný, pričom si svoju vizuálnu úroveň vie takisto udržať veľmi dlhú dobu.

Vďaka svojej konštrukcii a výdrži patria hliníkové dvere k najobľúbenejším aj z hľadiska pasívnej zabezpečenosti. To znamená, že pre zlodejov budú predstavovať mimoriadne náročnú prekážku. Je tovšak pochopiteľne podmienené aj výberom zámky.

Výhodou je aj rozmanitosť modelov, z ktorej si môžete vyberať – existujú totiž hliníkové dvere viacerých typov líšiace sa svojim vzhľadom či konštrukciou.  

Všetky modely hliníkových dverí však spravidla ponúkajú efektívne zabezpečenie z hľadiska  tesnenia a spoľahlivo zabezpečujú vodotesnosť a vzduchotesnosť, v súvislosti s tým dokážu bezpečne predísť úniku tepla a bez problémov tepelne izolovať akýkoľvek interiér.  

Tepelnú izoláciu má na starosti polyamidovaný pásik, ktorý je vystužený sklenými vláknami spolu so žebrovaním alebo komorami.  Spomedzi modelov je možné spomenúť hliníkové dvere typu CS 68, CS 77 HI alebo CS 86 HI.

Ak teda sú pre vás pri kúpe dverí najdôležitejšími atribútmi bezpečnosť a spoľahlivosť, nové hliníkové dvere zaiste dokážu naplniť vaše požiadavky vo všetkých ohľadoch.