Internet do notebooku vám poskytne potrebnú mobilitu

Ste pracovne vyťažení, neustále sa presúvate a to aj v dopravných prostriedkoch, kde nie je vždy garantované pripojenie na internet?

Je pravda, že v moderných dopravných prostriedkoch už bývajú tieto pripojenia niekedy zabezpečené, nie je to však pravidlom. A ak sa potrebujete urgentne pripojiť na internet pre riešenie nejakej pracovnej veci, tak vám absencia on-line pripojenia určite neprospeje.

Preto už dnes telefónni operátori (napr. aj 4ka) ponúkajú výhodný a prenosný internet do notebooku, ktorý predstavuje ideálne riešenie pre všetkých, ktorí potrebujú byť mobilní a pripojiť sa takmer na akomkoľvek mieste.

To je prvá obrovská výhoda takéhoto internetu. Pri presune a cestovaní nie ste závislí na wi-fi pripojení či klasickom káblovom pripojení, ako DSL alebo optický internet. Ste však mimoriadne flexibilní vďaka jednoduchému USB kľúču so SIM-kartou, ktorý dostanete od vášho telefónneho operátora.

Takýto USB kľúč slúži ako prenosný internet, stačí ho zapojiť do určeného portu a okamžite budete môcť surfovať po internete, komunikovať s priateľmi či posielať maily cez elektronickú poštu.

Samozrejme, musíte dbať aj na to, či je na danom území k dispozícii mobilný signál a či sa tak na internet môžete pripojiť. Toto je rizikom, resp. problémom pri cestách vlakom vo vysokých rýchlostiach či v oblastiach, kde sú v okolí hory a signál tak prirodzene vypadáva a slabne.

Flexibilita je skutočne obrovskou výhodou prenosného internetu, pričom ani cena nie je vysoká a počet prenesených dát nebýva vo väčšine prípadov obmedzený.

Tieto služby si už dnes môžete zaobstarať aj on-line, stačí si kliknúť na stránku mobilného operátora a priamo odtiaľ si spomínaný produkt objednať. 

Naopak, ako káblový internet je populárny rýchly a spoľahlivý optický internet. Môže výborne poslúžiť v pohodlí domova. Pred jeho zavedením sa však treba uistiť, že je v oblasti dostupný a dá sa k domu natiahnuť. Má mnohé výhody, no nájde sa aj zopár nevýhod.