Živnosť si môžete založiť aj na internete

Živnosť predstavuje mimoriadne potrebnú zložku slovenského podnikateľského prostredia a dodáva na trh určitú mieru inovácií a samostatnej snahy.

Práve malí podnikatelia a živnostníci sú nesmierne dôležití pre tvorbu tzv. strednej triedy. Zároveň prinášajú na trh také formy podnikov, ktoré veľké korporácie či reťazce nezaujímajú. Máme na mysli napríklad remeslá, drobné špecializované obchodíky, lahôdky a podobne.

Bohužiaľ však žijeme v dobe, keď to živnostníci nemajú jednoduché, a to hlavne kvôli starostiam so založením a spravovaním živnosti a taktiež pomerne vysokými nákladmi vo forme odvodov pre štát.

S odvodmi vám ako živnostníkom nepomôže nikto, tie sú totiž fixne dané. Ale viete si pomôcť a uľahčiť život pri zakladaní živnosti.

Samotné založenie živnosti nie je ani tak drahé, ako komplikované. Žijeme síce v digitálnej dobe, no napriek tomu na slovenských úradoch musíte veľkú časť vecí vybavovať osobne a nemôžete vyriešiť veci digitálne a elektronicky.

Preto ak povedzme živnostník robí ešte aj niečo iné, alebo povedzme končí v predchádzajúcom zamestnaní, tak len veľmi ťažko si vyhradí toľko času na vybavovanie všetkých možných úradných záležitostí.

Zaberie to tak týždeň, k tomu aj veľa času a slušné množstvo nervov. Ako sa dá tomu vyhnúť? Jednoducho.

Dnes už existuje sprostredkované založenie živnosti na internete. Funguje to tak, že chcete založiť živnosť, čím poveríte špecializovanú spoločnosť, ktorá sa zameriava na zakladanie živností či obchodných spoločností.

Táto spoločnosť vybaví všetky formality za vás a do rúk vám za finančnú odplatu predá plne fungujúcu a spôsobilú živnosť. Vy za ten čas môžete riešiť iné veci a môžete sa venovať iným dôležitým veciam v súvislosti s rozbehom vašej živnosti.

V konečnom dôsledku tak ušetríte nielen čas, ale v podstate aj peniaze, keďže miesto úradných vybavovačiek môžete radšej pripravovať kvalitný podnikateľský plán.