Montované haly rastú ako huby po daždi

door-932342_1920-1024x768-8840676

Ak váš podnikateľský zámer vyžaduje zastrešenie čohokoľvek, určite uvažujte o montovaných halách. Sú lacnejšie, rýchlejšie, šetrnejšie k životnému prostrediu a flexibilnejšie. Dajú sa využiť ako športové haly, sklady, hangáre alebo stajne.

Čo sú montované haly?

S trochou nadsázky si možno montované haly predstaviť ako stavebnicu. Predpripravené oceľové konštrukcie vhodného tvaru a rámy sa vezmú a spoja.

Následne sa konštrukcia oplášti, pribudnú doplnkové prvky ako elektroinštalácie, osvetlenie, vykurovanie, šatne, toalety, tribúny, odvetrávanie, dvere a mnoho ďalšieho, podľa využitia haly.

Výsledkom je napríklad multifunkčná športová hala, krytá jazdiareň pre kone, poľnohospodársky objekt, hangár a významnou skupinou sú montované skladovacie haly. Na svete je budova, ktorá vznikla minimálne o polovicu rýchlejšie ako keby sa stavala z iných materiálov.

Prečo firmy siahajú po montovaných halách?

Financie: Tým, že je hala rýchlejšie hotová, ju môžu začať skôr využívať. Tým pádom sa im skôr vrátia investované náklady. Celá stavba je navyše lacnejšia, pretože sa používa menej materiálov a je nutné zaplatiť menej pracovnej sily.

Plánovanie: Všetko časovo sedí tak, ako sa dopredu naplánuje. Kým je vyrábaná konštrukcia haly, môže byť súčasne pripravovaná plocha, kde sa hala umiestni.

Flexibilita: Montované haly sa dajú kedykoľvek prestavať, rozšíriť alebo premiestniť. Konštrukciu možno ľahko rozobrať a postaviť inde alebo pridať jeden či dva rámy, aby bola hala väčšia.

Montované haly sa v dnešnej dobe využívajú takmer všade kvôli spomínaným výhodám. Ak sa pre stavbu montovanej haly rozhodnete aj vy, vyberte si firmu, ktorá je osvedčená a má len tie najlepšie referencie.