Poisťovňa Wüstenrot – pobočky, cestovné poistenie, kontakt

poistovna wustenrot

Poisťovňa Wüstenrot, známa aj ako Wüstenrot InHouse Broker je jednou z najstarších a najväčších poisťovní na Slovensku. Jej hlavným poslaním je poskytovať komplexné poisťovacie služby pre jednotlivcov aj podnikateľov, aby im pomohla chrániť a zabezpečiť ich majetok a zároveň im prinášať pokoj a bezpečie do ich života.

Poisťovňa Wüstenrot sa vyznačuje nielen dlhoročným skúsenostiam a spoľahlivosťou, avšak aj inovatívnym prístupom v oblasti poisťovníctva. Svoju činnosť neustále prispôsobuje aktuálnym trendom a potrebám trhu, čo jej umožňuje efektívne riešiť aj najnáročnejšie situácie. Vďaka tomu si získala množstvo spokojných klientov, ktorým poskytuje kvalitné a individuálne riešenia pre ich poistné potreby.

Wüstenrot pobočky

Wüstenrot má na Slovensku viacero pobočiek. V Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Prešove, Poprade, Košiciach a ďalších väčších i menších mestách.

Wüstenrot je finančná inštitúcia, ktorá si vďaka svojmu dlhoročnému pôsobeniu získala dôveru a obľubu medzi obyvateľmi krajiny. Spoločnosť ponúka široké spektrum produktov a služieb v oblasti bankovníctva, poistenia a investícií.

 • Na Slovensku má Wüstenrot viac ako 50 pobočiek, ktoré sú umiestnené na rôznych miestach krajiny. Svoju sieť pobočiek neustále rozširuje, aby bola čo najbližšie ku svojim klientom.
 • Jednou z hlavných výhod Wüstenrotu je, že poskytuje komplexné služby pod jednou strechou. To znamená, že klienti nemusia chodiť do viacerých inštitúcií, avšak nájdu všetko, čo potrebujú, na jednom mieste. To značne zjednodušuje a zrýchľuje spracovanie a vybavenie finančných záležitostí.

Pobočky Wüstenrotu sú moderné a priestranné, s profesionálnym personálom, ktorý je pripravený pomôcť a odpovedať na akékoľvek otázky klientov. Okrem toho, mnoho pobočiek ponúka aj bezplatné poradenstvo v oblasti financií a investícií, aby pomohli klientom urobiť najlepšie rozhodnutia pre ich finančnú budúcnosť.

Cestovné poistenie Wüstenrot

Cestovné poistenie Wüstenrot je komplexné poistenie, ktoré človeka ochráni pred rôznymi rizikami, ktoré sa mu môžu stať počas cesty do zahraničia. Zahŕňa krytie liečebných nákladov, batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a mnoho ďalších.

Základné vlastnosti cestovného poistenia Wüstenrot:

 • krytie liečebných nákladov až do výšky 350 000 €
 • poistenie batožiny a dokladov
 • poistenie úrazu
 • poistenie zodpovednosti za škodu
 • asistenčné služby 24 hodín denne, 7 dní v týždni
 • možnosť pripoistiť si rôzne doplnkové poistenia, ako napríklad poistenie storna cesty, poistenie COVID-19, poistenie pre športovcov a pod.

Cestovné poistenie Wüstenrot je možné uzatvoriť online, telefonicky alebo v jednej z pobočiek spoločnosti.

Kontakt s poisťovňou Wüstenrot

Wüstenrot je poisťovňa s dlhoročnou históriou a skúsenosťami v oblasti poskytovania poisťovacích produktov pre svojich klientov. Táto poisťovňa v súčasnosti ponúka široký výber produktov zo segmentu poistenia majetku, životného poistenia, úrazového poistenia či cestovného poistenia.

Ak záujemca potrebuje kontaktovať Wüstenrot poisťovňu, existuje niekoľko spôsobov, ktorými sa môžete spojiť s touto inštitúciou.

 • Kontaktné údaje na webovej stránke: Najjednoduchšou možnosťou je navštíviť webovú stránku Wüstenrot a kliknúť na sekciu „Kontakt“. V tejto časti sa nachádza zoznam kontaktných údajov ako telefónne číslo na infolinku alebo online formulár, ktorý je možné vyplniť.
 • Kontaktné údaje na sociálnych sieťach: Wüstenrot je tiež prítomný na sociálnych sieťach, ako napríklad na Facebooku a LinkedIn. Ak záujemca preferuje komunikáciu cez tieto platformy, môže sa spojiť s ich zákazníckym servisom alebo si pozrieť najnovšie informácie a novinky o produktoch a službách poisťovne.
 • Fyzická adresa poisťovne: V prípade, že klient preferuje osobný kontakt, môže sa vybrať priamo do sídla poisťovne na fyzickú adresu. Adresu nájde tiež na webovej stránke alebo si ju môže overiť v poistnej zmluve. Taktiež je možné navštíviť niektoré z pobočiek Wüstenrot po celom Slovensku.

Nezáleží na tom, aký spôsob kontaktu s Wüstenrot poisťovňou si klient zvolí, jej zákaznícky servis je pripravený odpovedať na všetky otázky, vyriešiť problémy alebo poskytnúť mu bližšie informácie o svojich produktoch a službách.

Wüstenrot a infolinka

Wüstenrot ponúka svojim klientom pohodlný a rýchly prístup k informáciám a pomoci prostredníctvom infolinky. Či už klient potrebuje poradiť s výberom poistenia, nahlásiť poistnú udalosť alebo len má otázku k zmluve, infolinka je tu pre neho.

Aké služby infolinka Wüstenrot ponúka?

 • Informácie o poistných produktoch: Operátori infolinky radi poradia s výberom poistenia, ktoré bude zodpovedať potrebám a požiadavkám klienta.
 • Nahlásenie poistnej udalosti: V prípade poistnej udalosti je možné jej vznik nahlásiť telefonicky cez infolinku.
 • Zmeny v zmluve: Ak klient potrebuje vykonať zmeny v zmluve, napríklad zmenu adresy alebo výšky poistného, môže to urobiť telefonicky cez infolinku.
 • Odpovede na otázky: Operátori infolinky zodpovedia všetky otázky týkajúce sa poistných zmlúv a produktov Wüstenrot.

Ako kontaktovať infolinku Wüstenrot?

Infolinku Wüstenrot je možné kontaktovať na nasledujúcom čísle:

 • 0850 60 60 60

Infolinka je k dispozícii v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Wüstenrot PZP

Wüstenrot je poisťovňa pôsobiaca na Slovensku, ktorá ponúka širokú škálu poisťovacích produktov vrátane PZP. PZP je povinné zmluvné poistenie, ktoré si musia uzatvoriť všetci majitelia motorových vozidiel na Slovensku. Kryje škody na zdraví a majetku, ktoré môže spôsobiť prevádzka motorového vozidla.

Wüstenrot ponúka dve úrovne krytia PZP:

 • Základné krytie: Toto krytie spĺňa minimálne zákonné požiadavky na PZP. Kryje škody na zdraví a škody na majetku.
 • Rozšírené krytie: Toto krytie ponúka vyššiu úroveň ochrany ako základné krytie. Kryje škody na zdraví a škody na majetku.

Wüstenrot tiež ponúka viacero pripoistení k PZP, vrátane:

 • Pripoistenie úrazu v aute: Toto pripoistenie kryje liečebné náklady, trvalé následky a úmrtie v dôsledku úrazu, ktorý sa stal pri dopravnej nehode.
 • Pripoistenie právnej ochrany: Toto pripoistenie kryje náklady na právne zastúpenie v prípade sporu súvisiaceho s prevádzkou motorového vozidla.
 • Pripoistenie stretu so zverou: Toto pripoistenie kryje škody na motorovom vozidle, ktoré boli spôsobené stretom so zverou.
 • Pripoistenie proti živelnej udalosti: Toto pripoistenie kryje škody na motorovom vozidle, ktoré boli spôsobené živelnou udalosťou, ako je napríklad povodeň, víchrica alebo krupobitie.
 • Pripoistenie skiel motorových vozidiel: Toto pripoistenie kryje škody na skle motorového vozidla.

Cena PZP vo Wüstenrot závisí od viacerých faktorov, ako sú napríklad typ a značka motorového vozidla, vek a bydlisko vodiča, počet najazdených kilometrov a úroveň krytia.

Wüstenrot stavebné sporenie

V roku 2023 Wüstenrot oznámil, že utlmí akvizíciu nových klientov v oblasti stavebného sporenia. To znamená, že Wüstenrot už nebude propagovať stavebné sporenie a uzatvárať nové zmluvy s klientmi. Avšak, existujúce zmluvy o stavebnom sporení ostávajú v platnosti a klienti ich môžu naďalej využívať.

Wüstenrot sa v súčasnosti zameriava na rozvoj iných oblastí, ako sú napríklad poistenia a úvery.

Ak človek uvažuje o uzatvorení zmluvy o stavebnom sporení, má k dispozícii viacero iných stavebných sporiteľní na Slovensku. Odporúča sa porovnať ich ponuky a vybrať si tú, ktorá najlepšie vyhovuje daným potrebám.

Stavebná sporiteľňa. Čo ponúka svojim klientom?

Stavebná sporiteľňa ponúka svojim klientom širokú škálu produktov a služieb, ktoré im umožňujú nasporiť si na vlastné bývanie. Medzi najdôležitejšie produkty patria:

 • Stavebné sporenie: Je to forma sporenia, ktorá je určená na financovanie bývania. Vďaka štátnej podpore je stavebné sporenie jedným z najvýhodnejších spôsobov, ako si nasporiť na vlastné bývanie.
 • Stavebný úver: Po nasporení dostatočnej sumy je možné si zobrať úver na financovanie bývania. Stavebné úvery ponúkajú nízke úrokové sadzby a dlhú dobu splatnosti.
 • Poistenia: Stavebná sporiteľňa ponúka rôzne typy poistení, ktoré pomôžu ochrániť nielen bývanie pred neočakávanými udalosťami.

Pri výbere stavebnej sporiteľne by sa mali zvážiť nasledovné faktory:

 • Úroková sadzba: Úroková sadzba je dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje výšku klientovho výnosu.
 • Štátna prémia: Štátna prémia môže zvýšiť výnos až o 2 %.
 • Poplatky: Stavebné sporiteľne si účtujú rôzne poplatky, ako napríklad poplatok za uzatvorenie zmluvy, za vedenie účtu a za čerpanie úveru.
 • Viazanosť: Vklady na stavebnom sporení sú viazané na určitú dobu.
 • Možnosť čerpania úveru: Po nasporení dostatočnej sumy je možné si požičať úver na financovanie bývania.

Stavebná sporiteľňa je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú komplexné riešenie pre financovanie ich bývania.