Porovnanie cien poistenia zníži vaše náklady

Kupujete si nový automobil a premýšľate nad tým, aké pridružené náklady vám z toho vzniknú? Vedzte, že investícia do nového vozidla je vždy významná a prináša so sebou aj ďalšie výdavky.

Pre najlepšie porovnanie cien povinného zmluvného poistenia využite našu online kalkulačku PZP. Vďaka tejto kalkulačke ušetríte desiatky percent, nakoľko kalkulačka za Vás porovná tie najvýhodnejšie ponuky na trhu.

Vybaviť najlacnejšie PZP >

Jedným z nich je napríklad finančný náklad určený na povinné zmluvné poistenie, ktoré tvorí neoddeliteľnú položku nákladov motoristu. Je totiž všeobecne známe, že jazda s neuzavretým PZP je vážnym priestupkom a pokuta je pomerne vysoká.

V každom prípade je fajn mať uzavreté toto poistenie, nakoľko riskovať pokutu sa jednak neoplatí, a takisto je lepšie jazdiť s vedomím, že máte uzavreté aspoň určité minimálne poistné krytie. Výhodné je vybaviť si taktiež havarijné poistenie, ktoré dokáže kryť nečakané škody na aute.

V rámci PZP momentálne významne úraduje nový trend. Tým je on-line porovnávanie cien poistného. Oproti klasickému spôsobu „prieskumu trhu“ a zisťovania cien má porovnávanie na internete množstvo veľkých výhod.

Predstavte si, že chcete skutočne podrobne spoznať jednotlivé ponuky poisťovní, a prelistujete si teda ich katalógy. Je vysoko pravdepodobné, že by ste pri tom strávili desiatky hodín a niekoľko dní.

Ide však o strašne zle využitý a doslova „zabitý čas,“ ktorý ste mohli využiť aj oveľa lepšie a vhodnejšie. Tak napríklad ste mohli v tom čase pracovať, venovať sa rodine, blízkym, a podobne.

Pokiaľ si však kliknete na webovú stránku, ktorá realizuje porovnania cien poistného, tak je všetko zrazu oveľa jednoduchšie. Stačí si zadať parametre vášho vozidla, vašu vodičskú minulosť, a razom máte k dispozícii ponuku, ktorá je pre vás doslova ako šitá.

Predstavme si modelovú situáciu, že máte záujem o PZP v poisťovni Kooperativa, nie ste si však istí a popri tom chcete sledovať aj ponuky konkurencie.

Je to potom jednoduché – zadáte si do internetového vyhľadávača pojem „PZP Kooperativa,“ a razom sa vám zobrazí viacero zaujímavých porovnaní a ponúk PZP.