Porovnanie cien poistenia zníži vaše náklady

money-926631_640-8140886

Kupujete si nový automobil a premýšľate nad tým, aké pridružené náklady vám z toho vzniknú? Vedzte, že investícia do nového vozidla je vždy významná a prináša so sebou aj ďalšie výdavky.

Jedným z nich je napríklad finančný náklad určený na povinné zmluvné poistenie, ktoré tvorí neoddeliteľnú položku nákladov motoristu. Je totiž všeobecne známe, že jazda s neuzavretým PZP je vážnym priestupkom a pokuta je pomerne vysoká.

V každom prípade je fajn mať uzavreté toto poistenie, nakoľko riskovať pokutu sa jednak neoplatí, a takisto je lepšie jazdiť s vedomím, že máte uzavreté aspoň určité minimálne poistné krytie.

V rámci PZP momentálne významne úraduje nový trend. Tým je on-line porovnávanie cien poistného. Oproti klasickému spôsobu „prieskumu trhu“ a zisťovania cien má porovnávanie na internete množstvo veľkých výhod.

Predstavte si, že chcete skutočne podrobne spoznať jednotlivé ponuky poisťovní, a prelistujete si teda ich katalógy. Je vysoko pravdepodobné, že by ste pri tom strávili desiatky hodín a niekoľko dní.

Ide však o strašne zle využitý a doslova „zabitý čas,“ ktorý ste mohli využiť aj oveľa lepšie a vhodnejšie. Tak napríklad ste mohli v tom čase pracovať, venovať sa rodine, blízkym, a podobne.

Pokiaľ si však kliknete na webovú stránku, ktorá realizuje porovnania cien poistného, tak je všetko zrazu oveľa jednoduchšie. Stačí si zadať parametre vášho vozidla, vašu vodičskú minulosť, a razom máte k dispozícii ponuku, ktorá je pre vás doslova ako šitá.

Predstavme si modelovú situáciu, že máte záujem o PZP v poisťovni Kooperativa, nie ste si však istí a popri tom chcete sledovať aj ponuky konkurencie.

Je to potom jednoduché – zadáte si do internetového vyhľadávača pojem „PZP Kooperativa,“ a razom sa vám zobrazí viacero zaujímavých porovnaní a ponúk PZP.