Pôžička na dovolenku

Pred tým, ako človek začne rozmýšľať nad tým, čo si zbalí na dovolenku, musí riešiť financie. Pôžička na dovolenku sa poskytuje čoraz častejšie a to buď ako účelový úver, kedy je možná dovolenka na splátky cez splátkovú alebo nebankovú spoločnosť, alebo ako bezúčelová nebanková pôžička.

Nebankové pôžičky na dovolenku nie sú ako samostatný typ úverov, ale ide v podstate o bezúčelové úvery použiteľné na čokoľvek, aj na dovolenku a jej zaplatenie.

Výhodou je, že si môžete vybaviť úver a peniaze potom použiť na hocičo podľa vlastného výberu, vrátane zaplatenia za dovolenku.

Výhodou pri splátkovom úvere je, že v prípade niektorých cestovných kancelárií môže byť dovolenka na splátky aj bez navýšenia.

Samotné splátkové úvery sa vybavujú pritom priamo v cestovnej kancelárii alebo cestovnej agentúre, prípadne online na jej webstránke a ide teda už o účelové pôžičky na dovolenku, kedy financuje splátková spoločnosť konkrétnu dovolenku od konkrétnej cestovnej spoločnosti.

V každom prípade, vybaviť sa dá tak lacná ako aj exotická dovolenka na splátky.

Kde sa dá vybaviť dovolenka na splátky?

Dovolenka na splátky sa dá vybaviť bežne vo viacerých cestovných kanceláriach a agentúrach a to buď priamo osobne na pobočke, alebo aj online cez internet.

Na splátky sa dá kúpiť letná dovolenka pri mori ako aj zimná dovolenka v horách a je jedno, či ide o známe destinácie ako Grécko, Taliansko, Turecko a Chorvátstvo, alebo tie menej vychytené ako napríklad Bulharsko či exotické krajiny.

Taktiež možnosť vybaviť si účelový splátkový úver na dovolenku dnes už ponúka skoro každá cestovka.

Dovolenka na splátky sa v pohode vybaví vo väčších cestovných kanceláriách a agentúrach ako napríklad Satur, Koala, Globtour, ale napríklad aj v menších ako Aeolus, prípadne cez internet ako v prípade Invia.

Väčšinou každá cestovka má zazmluvnenú splátkovú alebo inú nebankovú spoločnosť, ktorá umožňuje vybavenie pôžičky a cestovná kancelária je tak vlastne len sprostredkovateľ vybavenia.

Výhodou je však jednoduchosť, rýchlosť a pohodlnosť získania takejto pôžičky.

pozicka-na-dovolenku-640x400-2871929

Poskytovatelia úverov a pôžičiek na dovolenku – porovnanie a podmienky

Vo forme bezúčelového alebo účelového úveru ponúkajú možnosť prefinancovania dovolenky viaceré banky, nebankovky aj splátkové spoločnosti. V prípade splátkových spoločností sa využíva na tento účel najviac Home Credit, ale ani iné finančné inštitúcie nezaostávajú.

Ak sa nechcete viazať na konkrétnu dovolenku alebo cestovnú agentúru, riešením môže byť bezúčelový spotrebný úver, ktorý má v ponuke každá banka u nás ponúkajúca svoje služby širokej verejnosti. Aby letecká dovolenka nebola zbytočným stresom, je potrebné si overiť, čo môže obsahovať kufor do lietadla.

Home Credit

Ak si chcete požičať na dovolenku, či už je to pobyt pri mori, pobyt v kúpeľoch alebo lyžovačka v zime na horách, môžete získať úver aj od Home Credit. Priamo bezúčelovo a na čokoľvek sa dá vybaviť pôžička aj online pre záujemcov o úver a to už od 400 do 6.000 €.

Ide o spotrebiteľský úver, ktorý je možné využiť na čokoľvek a stačí len doložiť výšku svojho príjmu a môžete mať pôžičku vybavenú veľmi rýchlo. Vyplatenie peňazí je obvykle do 24 hodín od uzavretia úverových zmlúv.

Druhou možnosťou je prefinancovanie dovolenky priamo v cestovnej kancelárii alebo agentúre, kde je Home Credit finančným partnerom. V tomto prípade sa dá požičať od 20 do 4.000 € priamo na konkrétnu dovolenku.

V prvom prípade, čiže pri bezúčelovom spotrebiteľskom úvere, je splatnosť na 36 až 84 mesiacov podľa výšky pôžičky, pri účelovom úvere na dovolenku je to od 6 do 48 mesiacov. Navyše, bez dokladovania o príjme je možné si požičať na dovolenku až do 1.700 €.

Quatro

Quatro je známa nebanková splátková spoločnosť orientovaná tak na nákup tovaru a služieb na splátky, ako aj na poskytovanie bezúčelových pôžičiek. Oba spôsoby sa dajú využiť na prefinancovanie dovolenky.

V prvom prípade je možné vybaviť si dovolenku na splátky cez Quatro priamo v cestovnej kancelárii alebo agentúre, pričom nebankovka obvykle vie prefinancovať dovolenku až do 5.000 € pre svojich klientov, pre držiteľov Striebornej karty je možné požičať na dovolenku bez potvrdení a dokladovania príjmu.

Druhou možnosťou je požičať si bezúčelovú pôžičku na čokoľvek a z nej si zaplatiť dovolenku podľa svojho uváženia bez nutnosti dokladovať použitie finančných prostriedkov.

Jednoducho sa dá o úver požiadať aj online z pohodlia domova, pôžička môže byť schválená už do 24 hodín a získať sa dá od 600 € až do 5.000 € na 12 až 60 mesiacov. Vybavenie je možné aj priamo osobne na pobočkách a vďaka jednoduchosti sú tieto úvery aj všeobecne dosť obľúbené.

Ako každá iná nebanková pôžička však aj tieto majú vyšší úrok ako bežné bankové úvery.

Cetelem

Cetelem ponúka dve možnosti ako prefinancovať dovolenku. Prvou cestou je účelový úver, ktorý sa poskytuje na základe partnerstva medzi cestovnou agentúrou a nebankovou spoločnosťou.

Prefinancovať je tak možné konkrétnu dovolenku, pričom obvykle pri sume do 1.700 € si klient si vystačí len s občianskym preukazom, takže vybavenie je jednoduché a rýchle.

Druhou možnosťou je klasický bezúčelový úver, ktorý si vybavuje klient sám, bez cestovnej kancelárie.

V tomto prípade nie je viazaný použitím peňazí na žiaden konkrétny účel a výber je z dvoch úverov. Prvým je expresná pôžička od 500 do 2.000 €, ktorá sa dá splácať 6 až 48 mesiacov.

Druhým úverom je klasická spotrebiteľská pôžička na čokoľvek, ktorú poskytuje nebanková spoločnosť od 2.000 € do 25.000 € a kde je možné splácania aj dlhšiu dobu, od 6 až do 120 mesiacov.

Oba úvery sú bez poplatku za vybavenie a je možné o ne požiadať aj online z pohodlia domova.

Bankové spotrebné úvery

V prípade bánk je možné získať spotrebný úver na čokoľvek, ktorý sa dá použiť bez dokladovania účelu a teda je možné z neho vyplatiť aj dovolenku.

Banky sú na rozdiel od nebankoviek ale prísnejšie pri posudzovaní klientov a to tak na výšku príjmu, ako aj na finančnú históriu a celkovú bonitu klienta.

Najčastejšie sa dá požičať spotrebný úver od 500 až 1.000 €, horná hranica nie je problém aj 20 až 30 tisíc €. Doba splatnosti býva najčastejšie od 1 do 7 rokov.

Úver je možné v prípade potreby aj predčasne splatiť alebo pravidelne vkladať mimoriadne zvýšené splátky. Spotrebné úvery nájdete v ponukách nielen väčších bánk ako je Slovenská sporiteľňa, Všeobecná úverová banka alebo Tatra Banka, ale aj v menších bankách ako OTP, Prima Banka alebo Sberbank.

Populárne sú aj pôžičky, ktoré sa dajú vybaviť online a to aj pre neklientov banky, pričom ide o klasické spotrebné úvery aj na väčšie sumy a s dlhšou dobou splatnosti. Poskytujú ich napríklad mBank alebo Zuno.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
Home Credit40060003 roky7 rokov
Home Credit účelový úver12040006 mesiacov48 mesiacov
Cetelem500250006 mesiacov120 mesiacov
Quatro60050001 rok5 rokov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Úvery, ktorými sa dá zaplatiť dovolenka, sú pomerne rozšírené a je možné si požičať bezúčelové nebankové spotrebiteľské pôžičky, z ktorých sa dovolenka prefinancuje jednoducho
  • V prípade ak ide o dovolenku na splátky, vybaviť si môžete takýto úver priamo v cestovnej agentúre, kde stačí len vyplniť žiadosť a agentúra sa postará o všetko ostatné
  • Najlacnejšia je last minute dovolenka na splátky, kde je možné si vybaviť nielen zaujímavý úver, ale aj cena samotnej dovolenky býva v zľave či akcii

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Na tento úver sa dá požičať najjednoduchšie v nebankovej spoločnosti, kde býva ale obvykle úrok vyšší ako pri bežných bankových pôžičkách
  • Ak si požičiavate z banky, obvykle je doba splácania dlhšia a vyššia je aj minimálna výška úveru, ktorá môže byť niekedy viac, ako je potrebné
  • V prípade prefinancovania dovolenky na splátky cez splátkové spoločnosti treba rátať s tým, že takáto možnosť je zväčša priamo pre konkrétnu dovolenku od konkrétnej cestovnej agentúry