Pôžička pred výplatou

pozicka-pred-vyplatou-2

Pôžička pred výplatou je taký úver, ktorý sa dá použiť na nečakané výdaje alebo ak potrebujete požičať rýchlo a nemáte aktuálne dostatočnú hotovosť finančných prostriedkov.

Môže ísť buď o malé pôžičky, alebo o spotrebné a spotrebiteľské nové pôžičky, ktoré sa poskytujú za dostupných podmienok pre každého. Na tento účel sa najčastejšie využívajú nebankové pôžičky, pred výplatou si totiž môžete z nebankovky požičať jednoducho a rýchlo aj do 24 hodín.

dsc_0131-230x230-1415148

V prípade menších úverov je vybavenie nenáročné aj na dokladovanie, pretože ide o pôžičky bez dokladovania príjmu a bez ručiteľa, navyše aj bezúčelové, čo znamená, že sú dostupné takmer okamžite.

Niektoré nebankovky ponúkajú tieto úvery aj bez registra, takže ich môže získať naozaj každý. V prípade väčších pôžičiek si už veriteľ klienta viac overí a vyžaduje sa aj mať trvalý príjem a vedieť ho doložiť. Niektoré spoločnosti ponúkajú možnosť mať namiesto toho bonitného ručiteľa.

Pôžičky pred výplatou online

Online úver cez internet síce nie je nová pôžička u nás, ale pred výplatou sa používa zatiaľ kratšiu dobu. Dnes už sa dá takáto pôžička online vybaviť aj takmer ihneď alebo za pár minút, navyše okrem toho, že je to rýchla pôžička pred výplatou, dá sa získať aj bez registra u niektorých poskytovateľov.

Ide typicky o krátkodobý úver na menšie sumy, ktorý je možné použiť bezúčelovo na čokoľvek a spravidla je aj bez ručiteľa, ručenia a bez potvrdenia o výške príjmu, čiže úver je dostupný aj pre menej bonitný klientov.

pozicka-pred-vyplatou-600x400-9742201

Ferratum Bank

Ferrtaum Bank je nebankový poskytovateľ tak online ako aj SMS pôžičiek. V ponuke sú krátkodobé úvery od 30 do 350 €, ktoré sú bezúčelové a dostupné aj bez dokladovania príjmu na čokoľvek, pričom si ich môžu požičať aj dôchodcovia, seniori, živnostníci, SZČO alebo mamičky na materskej dovolenke.

Doba splatnosti je od 7 do 30 dní, je možné ju za poplatok predĺžiť o ďalších 15 alebo 30 dní a vyplatenie úveru môže byť buď priamo na účet v banke alebo poštovou poukážkou na adresu.

Druhou možnosťou je tzv. rýchla pôžička, ktorú poskytuje nebankovka od 200 do 350 e pre nového žiadateľa a do 700 € pre dlhodobého klienta. Tento úver už je klasický splátkový a požičať sa dá na 2 až 12 mesiacov, čo je dlhšia doba.

Tiež je bezúčelový a je možné ho použiť na hocičo, pričom ani tu nie je nutné mať ručiteľa, no nebanková spoločnosť môže vyžadovať doloženie bonity klienta.

Pôžička sa dá vybaviť len online a taktiež sa poskytuje len bezhotovostne na účet.

Credit One

Nebankové rýchle pôžičky online cez internet ponúka aj spoločnosť Credit One. Tá sa zameriava na bezúčelové pôžičky od 5 do 1 000 €, pričom výška prvého úveru pre nového klienta je do 180 €.

Pôžičku je možné využiť na hocičo, dá sa požičať bez ručiteľa alebo iného zabezpečenia a na vybavenie nie je nutné vždy dokladovať príjem. Úver je dostupný priamo s vybavením a odoslaním finančných prostriedkov na bankový účet, takže väčšinou ho má klient k dispozícii do 24 hodín.

Doba splatnosti je najviac do 30 dní, pričom za poplatok je možné túto lehotu predĺžiť o ďalších 30 dní. Pôžička je možná aj formou SMS úveru, ktorý sa ale v tomto prípade dá vybaviť najviac do 350 €.

Na získanie pôžičky stačí len OP a klient musí mať vek od 18 do 75 rokov, takže úver je dostupný napríklad aj pre seniorov a dôchodcov. Ide o ideálnu pôžičku v prípade neplánovaných výdavkov, ktorá je známa aj pod názvom fínska pôžička a vybavuje sa priamo online cez internet.

Pôžičkomat

Na nečakané výdaje alebo keď potrebujete hotovosť na čokoľvek, si môžete požičať aj online úver od nebankovej spoločnosti Pôžičkomat.

Tento úver je dostupný nielen pre bežných zamestnancov, ale vďaka svojim podmienkam sa hodí aj pre seniorov na starobnom alebo výsluhovom dôchodku a vybaviť si ho môžu aj ženy na MD, živnostníci, SZČO alebo študenti.

Prvá pôžička sa poskytuje od 25 do 95 € a postupne s pribúdajúcimi úvermi môže limit vzrásť až na 900 €.

Keďže ide o krátkodobú pôžičku, doba splatnosti je od 5 do 31 dní a úver sa vracia jednorázovo v posledný deň splatnosti.

S pôžičkou nie sú spojené žiadne skryté poplatky, na vybavenie nepotrebujete ručiteľa a nemusíte ani dokladovať výšku príjmu, hoci ten je potrebné mať na splatenie pôžičky.

Aby ste si mohli požičať, musíte mať vek nad 18 rokov, byť občanmi SR s trvalým pobytom v SR, mať účet vedený v SR a nesmiete byť v omeškaní so splácaním iných úverov.

SMS pôžičky pred výplatou

Malá SMS pôžička pred výplatou sa hodí vtedy, ak si potrebujete požičať doslova hneď a do pár minút.

Výhodou týchto úverov je podobne ako pri pôžičkách cez internet to, že sa dá získať úver na čokoľvek, bez zbytočného dokladovania a overovania a prakticky ešte hneď v ten istý deň máte peniaze aj na účte. Nie je treba žiadne ručenie ani ručiteľ a môžete si požičať prakticky na čokoľvek.

Požiadanie o úver je jednoduché prostredníctvom zaslania krátkej textovej správy v špecifickom tvare na telefónne číslo nebankovky.

SMS Credits

SMS úvery aj s možnosťou vybavenia online poskytuje a ponúka pre verejnosť tiež nebanková spoločnosť SMS Credits.

Ide o krátkodobé pôžičky dostupné pre každého, pretože nie je nutné mať ručiteľa alebo ručenie a úvery sú bez dokladovania príjmu, takže ich môžu získať aj menej bonitní klienti ako napríklad mamičky na materskej, dôchodcovia alebo ľudia s nižším príjmom.

Požičať sa dá od 20 do 350 €, avšak výška prvej pôžičky pre nového žiadateľa je obmedzená do 100 €.

Postupom času a s pribúdajúcim počtom riadne splatených úverov je možné získať aj maximálny úverový limit. Doba splatnosti je 5, 10 alebo 15 dní s možnosťou predĺženia v prípade potreby, avšak za poplatok.

O úver sa žiada zaslaním jednoduchej SMS správy, ale je potrebné byť predtým registrovaný. Výhodou je, že vybavenie je automatizované a tak obvykle do pár minút je pôžička schválená.

Finančné prostriedky sa posielajú bezhotovostne priamo na bankový účet.

Trila

Prostredníctvom SMS ale aj online cez internet sa dajú vybaviť tiež nebankové pôžičky Trila. Ide o rýchle úvery bez obmedzenia účelu využitia finančných prostriedkov, ktoré sa hodia ak potrebujete finančnú hotovosť do výplaty alebo máte nečakané výdavky.

Jednoduché vybavenie s minimom dokladovania je ideálne, ak potrebujete peniaze okamžite, obvykle do 24 hodín je možné ich už mať na bankovom účte. Typovo ide o klasické krátkodobé úvery na menšie sumy.

Výška úveru môže byť od 50 do 500 €, pre živnostníkov sa dá požičať až do 1 000 €. Splatnosť je od 15 do 25 dní (pre SZČO do 30 dní), ale je možné ju za poplatok predĺžiť o 15, 30 alebo 45 dní a to celkovo až 5-krát.

Jednoduché je aj vybavenie, avšak je potrebné doložiť príjem, no nemusíte mať ručiteľa ani iné zabezpečenie úveru. Pre dlhodobých klientov ponúka nebankovka lepšie podmienky na úrokoch za úver, avšak treba mať dlhšiu úverovú históriu riadne splatených pôžičiek.

Rýchle pôžičky do výplaty do 24 hodín

Rýchle pôžičky pred výplatou ponúkajú nebankové spoločnosti zamerané na nebankové spotrebiteľské pôžičky. Tie sa poskytujú na dobu aj niekoľko mesiacov alebo rokov v závislosti od výšky úveru a ide už o klasické splátkové pôžičky s pravidelným splácaním.

Výhodou je možnosť požičať si vyššiu sumu, naopak nevýhodou, že treba dokladovať aj príjem a nebankovka klienta posudzuje prísnejšie. Napriek tomu sú tieto úvery pomerne dostupné a hodia sa, ak potrebujete viac peňazí na nečakané výdavky.

Profi Credit

Na riešenie nečakaných situácií sa dá získať aj väčší spotrebiteľský nebankový úver, napríklad taký, aké poskytuje aj nebankový poskytovateľ pôžičiek Profi Credit.

V tomto prípade je možné si požičať od 300 €, ale napríklad aj väčšiu sumu, až do 3 000 € podľa bonity klienta. Finančné prostriedky sú priamo poskytované odoslaním na bankový účet, kde je možné ich použiť bezúčelovo a na čokoľvek.

Vybavenie je veľmi rýchle prostredníctvom online žiadosti cez webstránku nebankovky.

Požičať sa dá so splatnosťou na 18 až 42 mesiacov a na vybavenie úveru treba mať nad 18 rokov a trvalý príjem. V prípade menej bonitných klientov, ako sú napríklad mamičky a ženy na MD, dôchodcovia alebo ľudia s nižším príjmom je možné získať pôžičku aj na základe bonitného ručiteľa.

Každý úver je posudzovaný individuálne, čím sa zvyšuje dostupnosť aj pre menej bonitné a menej zaujímavé skupiny klientov. V prípade riadne splácania má každý klient nárok aj na revolving.

Pohotovosť

Nebanková spoločnosť Pohotovosť je známa po celom Slovensku ako poskytovateľ rýchlych úverov na rôzne sumy a tak je možné pôžičky tohto typu použiť tiež v prípade, ak Vám chýbajú finančné prostriedky pred výplatou alebo máte nečakané výdaje.

Požičať sa dá už od 99 €, horná hranica pre nového žiadateľa je do 1 000 €, pre dlhodobého klienta až do 4 500 € a spoločnosť nijako neobmedzuje účel poskytovaných finančných prostriedkov, takže je možné úver použiť ľubovoľne.

Doba splatnosti je od 2 do 12 mesiacov, čo znamená, že požičať sa dá aj na kratšiu dobu a menej tak úver preplatíte, ale aj na dlhší počet splátok, čo sa hodín najmä pri väčších úveroch, kedy si chcete znížiť výšku mesačnej splátky.

Na vybavenie nie je potrebné mať ručiteľa ani ručenie a o pôžičku sa dá žiadať osobne alebo aj online či telefonicky. Pre aktuálnych klientov má nebankovka aj tzv. Pohotovku, čo je expresný úver do 350 € na čokoľvek.

Provident

Rýchle a dostupné nebankové úvery ponúka aj Provident. Táto nebanková spoločnosť sa zameriava na bezúčelové pôžičky bez skrytých poplatkov vopred a so získaním jednoducho bez ručenia, ručiteľa alebo iného zabezpečenia.

Požičať sa dajú aj menšie sumy, ale aj väčší úver. Výška úveru podľa finančných možností klienta a jeho bonity môže byť od 60 do 2 300 € a o úver je možné požiadať online, telefonicky alebo osobne prostredníctvom jedného z 1500 regionálnych zástupcov.

Doba splatnosti úveru môže byť buď 60 alebo 100 týždňov, prípadne 3, 15 alebo 22 mesiacov. Podľa tejto doby je aj spôsob splatnosti v týždňových alebo mesačných splátkach.

Pôžičku je možné použiť na čokoľvek, pretože je bezúčelová a poskytuje sa buď vo forme úveru na platobnej karte alebo vo forme bezhotovostnej pôžičky s odoslaním priamo na bankových účet.

Na získanie pôžičky je ale nutné dokladovať príjem a nebankovka si overuje aj klienta z hľadiska jeho bonity a finančnej histórie.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One51 0001 dní30 dní
Trila5050015 dní25 dní
Profi Credit3003 00018 mesiacov42 mesiacov
Pohotovosť994 5002 mesiace12 mesiacov
Provident602 3003 mesiace100 týždňov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Rýchla pôžička do výplaty sa dá získať vo viacerých nebankových spoločnostiach s krátkodobými aj spotrebiteľskými úvermi a výber je pomerne široký
  • Požičať si môžete aj bez overovania a skúmania registrov, hoci len v niektorých nebankovkách, ale dá sa to aj pre klientov s problémovou minulosťou
  • Väčšie úvery si síce vyžadujú dokladovanie príjmu, ale niekedy je to možné nahradiť bonitným ručiteľom a požičať si tak môžu aj dôchodcovia alebo ženy na MD

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Väčšina pôžičiek bez dokladovania príjmu je len na menšie sumy, najviac do 1 000 € a doba splatnosti je obvykle len pár týždňov až mesiacov
  • Vzhľadom na to, že ide o nebankové pôžičky a úvery, je úročenie oveľa vyššie a preplatíte viac ako napríklad v banke
  • Tieto úvery sú síce bezúčelové, ale vzhľadom na ich výšku sa nehodia na väčšie investície a tak ide len o tzv. preklenovacie pôžičky na kratšiu dobu a menšiu sumu