Pôžička pred výplatou

Pôžička pred výplatou je taký úver, ktorý sa dá použiť na nečakané výdaje alebo ak človek potrebuje požičať rýchlo a nemá aktuálne dostatočnú hotovosť finančných prostriedkov.

Môže ísť buď o malé pôžičky, alebo o spotrebné a spotrebiteľské nové pôžičky, ktoré sa poskytujú za dostupných podmienok pre každého. Na tento účel sa najčastejšie využívajú nebankové pôžičky, pred výplatou si totiž môže žiadateľ z nebankovky požičať jednoducho a rýchlo aj do 24 hodín.

Vybavenie pôžičky pred výplatou

V prípade menších úverov je vybavenie nenáročné aj na dokladovanie, pretože ide o pôžičky bez dokladovania príjmu a bez ručiteľa, navyše aj bezúčelové, čo znamená, že sú dostupné takmer okamžite.

Niektoré nebankovky ponúkajú tieto úvery aj bez registra, takže ich môže získať naozaj každý. V prípade väčších pôžičiek si už veriteľ klienta viac overí a vyžaduje sa aj mať trvalý príjem a vedieť ho doložiť. Niektoré spoločnosti ponúkajú možnosť mať namiesto toho bonitného ručiteľa.

Online pôžička pred výplatou

Pôžička pred výplatou je finančná pomoc, ktorá je určená pre ľudí, ktorí ju potrebujú okamžite. Je to rýchle a pohodlné riešenie pre tých, ktorí čelia náhlym finančným problémom. Tieto pôžičky sú zvyčajne krátkodobé a ľudia ich môžu získať rýchlo a jednoducho.

Žiadatelia o pôžičky pred výplatou sú obvykle požiadaní o predloženie dokladov o príjme a potvrdenie svojho bankového účtu.

Pôžička do výplaty – ako ju získať

Online pôžička do výplaty sa dá vybaviť aj takmer ihneď alebo za pár minút, navyše okrem toho, že je to rýchla pôžička, sa dá získať aj bez registra u niektorých poskytovateľov.

Často sa poskytuje na dobu od jedného do štyroch týždňov, avšak môže sa poskytnúť aj na kratšie obdobie. Treba si však uvedomiť, že má často vyššie úrokové sadzby ako iné druhy pôžičiek.

Podmienky pre získanie pôžičky do výplaty:

  • slovenské občianstvo
  • vek od 21-70 rokov
  • pravidelný mesačný príjem
  • mobilný telefón

Pri jej vybavení stačí vyplniť žiadosť na stránke nebankovej spoločnosti, ktorej zamestnanec ju následne posúdi a v prípade, že sú všetky podmienky splnené, tak ju aj schváli a žiadané peniaze pošle na účet.

Medzi základné podmienky pre získanie pôžičky do výplaty patrí slovenské občianstvo, mať vek od 21-70 rokov, pravidelný mesačný príjem a k dispozícii mať aj mobilný telefón pre prípadný kontakt.

Rýchla pôžička do výplaty do 24 hodín

Rýchla pôžička pred výplatou je v ponuke nebankových spoločností zameraná na nebankové spotrebiteľské pôžičky. Ide o krátkodobú finančnú službu, ktorá poskytuje okamžitý prístup k finančným prostriedkom v situáciách, keď nie je dostatok financií do ďalšej výplaty.

Tieto pôžičky sú obvykle od 25 do 500 € a musia byť vrátené do 30 dní. Väčšina spoločností poskytujúce takéto rýchle pôžičky pred výplatou nemá pre svojich zákazníkov žiadne skryté poplatky a nevyžaduje žiadne ručenie. Sú navrhnuté tak, aby pomohli ľuďom, ktorí v čase medzi výplatami prežívajú finančné ťažkosti.

Rýchle pôžičky pred výplatou sú ľahko dostupné, avšak je tiež dôležité vedieť, že sú často veľmi drahé.

Nové pôžičky

Nové pôžičky sú skvelou možnosťou, ako získať finančné prostriedky na realizáciu svojich cieľov. Sú dostupné pre všetkých, ktorí potrebujú peniaze naviac. V súčasnosti je veľa spôsobov, ako získať novú pôžičku. Jednou z možností je vybavenie pôžičky v banke.

Banky poskytujú úvery rôznym ľuďom, a to na základe ich schopnosti splácať. Takéto pôžičky sú obvykle dlhodobé a majú pevne stanovené obdobia splácania. Pokiaľ ide o rýchlejšie a jednoduchšie pôžičky, existujú aj alternatívne spôsoby získania peňazí.

Jednou z nich je využitie online pôžičiek. Sú k dispozícii priamo cez internet. Výhodou je, že sú rýchle a ľahko dostupné. Obvykle sa splácajú v kratšom časovom rámci a majú často nižšie úroky.

Pri takomto prístupe je dôležité, aby žiadatelia zvážili, či sú schopní splácať všetky svoje nové pôžičky včas. To je veľmi dôležité, pretože zmeškané splátky môžu mať za následok vysoké poplatky a dokonca aj stratu majetku.

Nové pôžičky sú skvelým spôsobom, ako získať finančné prostriedky na realizáciu svojich cieľov. Sú dostupné pre všetkých, ktorí potrebujú peniaze naviac. Je však dôležité, aby ľudia pochopili, že pôžičky sú finančným záväzkom a musia byť splácané načas.

Online pôžička ihneď na účet

Online pôžička ihneď na účet je skvelým riešením pre ľudí, ktorí potrebujú peniaze rýchlo. Táto pôžička je pohodlná, jednoduchá a poskytuje okamžitý prístup k financiám. Nezáleží pritom na tom, či žiadateľ potrebuje peniaze na nákup nového auta, alebo na splatenie naliehavého dlhu.

Online pôžičky ihneď na účet je pomerne jednoduché získať. Najprv je potrebné vyplniť žiadosť o pôžičku na stránke poskytovateľa. Je potrebné uviesť osobné údaje a informácie o jeho príjmoch.

Osobné údaje zahŕňajú meno žiadateľa, adresu, telefónne číslo a číslo účtu. Informácie o príjme zahŕňajú príjmy za posledné štyri mesiace a informácie o všetkých existujúcich úveroch, ktoré žiadateľ má.

Keď poskytovateľ schváli žiadosť, peniaze sú ihneď prevedené na účet žiadateľa. Ak má klient účet v tej istej banke ako poskytovateľ úveru, môže očakávať, že peniaze budú na jeho účte do 15 minút. V prípade, že má účet v inej banke, môže to trvať až 24 hodín.

Online pôžička ihneď na účet je výbornou alternatívou, ak potrebuje človek rýchlo získať peniaze. Avšak, mal by byť opatrný pri získavaní tejto pôžičky. Uistiť sa, že číta všetky podmienky poskytovateľa. Takisto sa ubezpečiť, že bude schopný splatiť pôžičku včas.

Čo je spotrebný úver

Spotrebný úver je forma úveru určená na uspokojenie spotrebných potrieb. Môže byť použitý na nákup tovarov a služieb, napríklad nábytok, oblečenie alebo dovolenky. Tento typ úveru je väčšinou poskytovaný bankami a finančnými inštitúciami a má splatnosť od jedného do piatich rokov.

Spotrebný úver môže mať nízky úrok a krátku dobu splácania. To znamená, že povinnosť splatiť úver môže byť za krátky čas, to však závisí od konkrétneho poskytovateľa. Väčšina bánk a finančných inštitúcií bude požadovať, aby mal klient stály príjem na to, aby si mohol vziať tento typ úveru.

Ak sa žiadateľ zamýšľa vziať si spotrebný úver, mal by zvážiť všetky možnosti, ktoré sú mu k dispozícii. Mal by sa pozrieť na úrokové sadzby, počet splátok a časový harmonogram.

Ak si klient vezme spotrebný úver, mal by mať na pamäti, že ak nebude platiť svoje splátky včas, môžu mu byť uvalené sankcie vo forme poplatkov a vyšších úrokových sadzieb. Takže by si mal byť istý, že má dosť peňazí na splatenie svojho úveru včas.

Nebankové pôžičky

Nebankové pôžičky sú alternatívnym spôsobom, ako získať finančné prostriedky. Sú zamerané na ľudí, ktorým bol v banke zamietnutý úver. V súčasnosti sa nebankové pôžičky stávajú čoraz obľúbenejšími, pretože sú prístupnejšie a obyčajne rýchlejšie v schválení.

Nebanková pôžička zvyčajne nevyžaduje komplikované procesy schvaľovania. Často môže klient dostať pôžičku za menej ako 24 hodín. Rovnako ako pri akomkoľvek inom úvere, je potrebné, aby si klient vybral poskytovateľa, ktorý ponúka najlepší produkt s najnižšími úrokovými sadzbami.

Ak chce klient získať nebankovú pôžičku, bude musieť predložiť isté dokumenty. Najčastejšie ide o občiansky preukaz, výpis z bankového účtu, doklad o adrese a príjmoch, ako aj ďalšie dokumenty.

Niektorí poskytovatelia môžu požadovať, aby klient predložil svoju históriu úverov. Tak ako pri akomkoľvek inom úvere je dôležité, aby si klient porovnával nebankové pôžičky pred tým, než sa rozhodne pre konkrétny produkt. Ak si nie je istý, či je schopný splácať úver, odporúčame poradiť sa so špecializovaným odborníkom.

Pôžička bez dokladovania príjmu

V posledných rokoch je veľkým trendom poskytovanie pôžičiek bez dokladovania príjmu. Táto služba je stále viac populárna a často je ľuďmi vyhľadávaná.

Pôžička bez dokladovania príjmu je veľmi jednoduchá. Ako už z názvu vyplýva je možné si ju vybaviť bez toho, aby človek musel poskytnúť informácie o svojom príjme. Väčšinou stačí predložiť dokumenty, ktoré potvrdzujú totožnosť klienta, ako napríklad občiansky preukaz alebo vodičský preukaz.

Tento typ pôžičky je vhodný pre ľudí, ktorí potrebujú peniaze rýchlo a nemajú čas čakať na schválenie žiadosti. Klient si môže požiadať o pôžičku bez dokladovania príjmu až do výšky 5 000 € a splácať ju do jedného až 5 rokov. Splátky sa môžu meniť v závislosti od príjmu a finančnej situácie žiadateľa.

Ak je žiadateľ v nepriaznivej finančnej situácii a potrebuje peniaze, potom je pôžička bez dokladovania príjmu jedným z riešení.

Pôžička pre nezamestnaných

Pôžička pre nezamestnaných je možnosťou pre tých, ktorí sa ocitli bez práce a potrebujú peniaze na financovanie svojich potrieb. Táto forma úveru je k dispozícii pre ľudí, ktorí sú nezamestnaní, avšak majú stále dostatočné príjmy na to, aby splatili úver.

Väčšina pôžičiek pre nezamestnaných je poskytovaná na krátkodobé účely. To znamená, že nezamestnaní ľudia môžu získať peniaze na financovanie svojich naliehavých potrieb, ako je napríklad úhradu účtov za nájomné, energiu, stravu alebo lekárske náklady. Pôžičky pre nezamestnaných sú často poskytované v nižších sumách ako iné formy úverov.

Pôžička pre nezamestnaných je však často spojená s vyššími úrokovými sadzbami. Je preto dôležité, aby si ľudia, ktorí si požičiavajú peniaze uvedomili, že budú musieť splatiť viac, ako si požičali.

Nebankovky môžu požadovať garancie od žiadateľa. Je tiež potrebné si uvedomiť, že v prípade, ak nebudú schopní splácať úver, je možné, že budú musieť čeliť vysokým sankciám.

SMS pôžička ihneď pred výplatou

Malá SMS pôžička ihneď pred výplatou sa hodí vtedy, ak si človek potrebuje požičať doslova hneď a do pár minút.

Výhodou týchto úverov je, podobne ako pri pôžičkách cez internet, že sa dá získať na čokoľvek, bez zbytočného dokladovania a overovania a prakticky ešte hneď v ten istý deň má žiadateľ peniaze aj na účte. Nie je treba žiadne ručenie ani ručiteľ a je možné si požičať prakticky na čokoľvek.

V prípade, ak chce žiadateľ získať SMS pôžičku ihneď, požiadanie o takýto úver je jednoduché. Realizuje sa prostredníctvom zaslania krátkej textovej správy v špecifickom tvare na telefónne číslo nebankovky.

Pôžičky bez registra dlžníkov

Pôžičky bez registra dlžníkov sú často vyhľadávané spotrebiteľmi, ktorí sú zapísaní v registri dlžníkov a nemajú žiadne iné možnosti získania finančných prostriedkov. Tento druh pôžičky je často vyhľadávaný pre svoju ľahkú dostupnosť, nízke nároky na kvalifikáciu a rýchle vybavenie.

Pôžička bez registra dlžníkov je pôžička bez toho, aby bol potrebný prehľad o histórii dlžníka. To znamená, že žiadatelia nemusia predkladať žiadne výpisy z registra dlžníkov ako súčasť svojej žiadosti.

To uľahčuje proces získania pôžičky, pretože to znamená, že žiadatelia nemusia čakať na schválenie zo strany jej poskytovateľa. Výhodou týchto pôžičiek nie je len jej ľahká dostupnosť a rýchle vybavenie.

Mnoho poskytovateľov týchto úverov umožňuje žiadateľom vybrať si dĺžku splácania, ktorá je pre nich výhodná. Týmto sa znižuje jej celková hodnota, pretože menší počet splátok znamená, že žiadatelia platia menej úrokov.

Pôžičky bez registra dlžníkov majú aj niekoľko nevýhod. Jednou z najčastejších je to, že sú často drahšie ako bežné pôžičky. To je preto, že ich poskytovatelia berú na seba viac rizika, pretože nevedia, ako sa bude žiadateľ správať v budúcnosti.

Okrem toho, keďže žiadatelia nemusia predkladať žiadne výpisy z registra dlžníkov, môžu si poskytovatelia pôžičiek vymáhať vyššie úroky ako pri klasických pôžičkách.

Aj napriek nevýhodám sú pôžičky bez registra dlžníkov stále výhodnou možnosťou pre ľudí, ktorí hľadajú rýchlu a jednoduchú pôžičku. Ich poskytovatelia sú obvykle ochotní poskytnúť úver každému, kto splní základné požiadavky.

Ponuka pôžičiek pred výplatou

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One51 0001 dní30 dní
Trila5050015 dní25 dní
Profi Credit3003 00018 mesiacov42 mesiacov
Pohotovosť994 5002 mesiace12 mesiacov
Provident602 3003 mesiace100 týždňov

Ferratum Bank

Ferratum Bank je nebankový poskytovateľ tak online ako aj SMS pôžičiek. V ponuke má krátkodobé úvery od 30 do 350 €, ktoré sú bezúčelové a dostupné aj bez dokladovania príjmu na čokoľvek, pričom si ich môžu požičať aj dôchodcovia, seniori, živnostníci, SZČO alebo mamičky na materskej dovolenke.

Doba splatnosti je od 7 do 30 dní, je možné ju za poplatok predĺžiť o ďalších 15 alebo 30 dní a vyplatenie úveru môže byť buď priamo na účet v banke, alebo poštovou poukážkou na adresu.

Druhou možnosťou je tzv. rýchla pôžička, ktorú poskytuje nebankovka od 200 do 350 € pre nového žiadateľa a do 700 € pre dlhodobého klienta. Tento úver už je klasický splátkový a požičať sa dá na 2 až 12 mesiacov, čo je dlhšia doba.

Tiež je bezúčelový a je možné ho použiť na čokoľvek, pričom ani tu nie je nutné mať ručiteľa, no nebanková spoločnosť môže vyžadovať doloženie bonity klienta.

Pôžička sa dá vybaviť len online a taktiež sa poskytuje len bezhotovostne na účet.

Credit One

Nebankové rýchle pôžičky online ponúka aj spoločnosť Credit One. Tá sa zameriava na bezúčelové pôžičky do 1 000 €, pričom výška prvého úveru pre nového klienta je do 180 €.

Pôžičku je možné využiť na čokoľvek, dá sa požičať bez ručiteľa alebo iného zabezpečenia a na vybavenie nie je nutné vždy dokladovať príjem. Úver je dostupný priamo s vybavením a odoslaním finančných prostriedkov na bankový účet, takže väčšinou ho má klient k dispozícii do 24 hodín.

Doba splatnosti je najviac do 30 dní, pričom za poplatok je možné túto lehotu predĺžiť o ďalších 30 dní. Pôžička je možná aj formou SMS úveru, ktorý sa v tomto prípade dá vybaviť najviac do 350 €.

Na získanie pôžičky stačí len OP a klient musí mať vek od 18 do 75 rokov, takže úver je dostupný napríklad aj pre seniorov a dôchodcov. Ide o ideálnu pôžičku v prípade neplánovaných výdavkov, ktorá je známa aj pod názvom fínska pôžička a vybavuje sa priamo online cez internet.

Pôžičkomat

Na nečakané výdaje alebo keď človek potrebuje hotovosť na čokoľvek, si môže požičať od nebankovej spoločnosti Pôžičkomat.

Tento úver je dostupný nielen pre bežných zamestnancov, avšak vďaka svojim podmienkam sa hodí aj pre seniorov na starobnom alebo výsluhovom dôchodku a vybaviť si ho môžu aj ženy na MD, živnostníci, SZČO alebo študenti.

Prvá pôžička sa poskytuje od 25 do 95 € a postupne s pribúdajúcimi úvermi môže limit vzrásť až na 900 €. Keďže ide o krátkodobú pôžičku, doba splatnosti je od 5 do 31 dní a úver sa vracia jednorázovo v posledný deň splatnosti.

S pôžičkou nie sú spojené žiadne skryté poplatky, na vybavenie nepotrebuje človek ručiteľa a nemusí ani dokladovať výšku príjmu, hoci ten je potrebné mať na splatenie pôžičky.

Aby si žiadateľ mohol požičať, musí mať vek nad 18 rokov, byť občanom SR s trvalým pobytom v SR, mať účet vedený v SR a nesmie byť v omeškaní so splácaním iných úverov.

SMS Credits

SMS úvery aj s možnosťou vybavenia online poskytuje a ponúka pre verejnosť tiež nebanková spoločnosť SMS Credits.

Ide o krátkodobé pôžičky dostupné pre každého, pretože nie je nutné mať ručiteľa alebo ručenie a úvery sú bez dokladovania príjmu, takže ich môžu získať aj menej bonitní klienti ako napríklad mamičky na materskej, dôchodcovia alebo ľudia s nižším príjmom.

Požičať sa dá od 20 do 350 €, avšak výška prvej pôžičky pre nového žiadateľa je obmedzená do 100 €.

Postupom času a s pribúdajúcim počtom riadne splatených úverov je možné získať aj maximálny úverový limit. Doba splatnosti je 5, 10 alebo 15 dní s možnosťou predĺženia v prípade potreby, avšak za poplatok.

O úver sa žiada zaslaním jednoduchej SMS správy, je však potrebné byť predtým registrovaný. Výhodou je, že vybavenie je automatizované, a tak obvykle do pár minút je pôžička schválená. Finančné prostriedky sa posielajú bezhotovostne priamo na bankový účet.

Trila

Prostredníctvom SMS aj online cez internet sa dajú vybaviť tiež nebankové pôžičky Trila. Ide o rýchle úvery bez obmedzenia účelu využitia finančných prostriedkov, ktoré sa hodia, ak žiadateľ potrebuje finančnú hotovosť do výplaty alebo má nečakané výdavky.

Jednoduché vybavenie s minimom dokladovania je ideálne, ak klient potrebuje peniaze okamžite, obvykle do 24 hodín je možné ich už mať na bankovom účte. Typovo ide o klasické krátkodobé úvery na menšie sumy.

Výška úveru môže byť od 50 do 500 €, pre živnostníkov sa dá požičať až do 1 000 €. Splatnosť je od 15 do 25 dní (pre SZČO do 30 dní), avšak je možné ju za poplatok predĺžiť o 15, 30 alebo 45 dní, a to celkovo až päťkrát.

Jednoduché je aj vybavenie, avšak je potrebné doložiť príjem, no klient nemusí mať ručiteľa ani iné zabezpečenie úveru. Pre dlhodobých klientov ponúka nebankovka lepšie podmienky na úrokoch za úver, avšak treba mať dlhšiu úverovú históriu riadne splatených pôžičiek.

Profi Credit

Na riešenie nečakaných situácií sa dá získať aj väčší spotrebiteľský nebankový úver, napríklad taký, aký poskytuje aj nebankový poskytovateľ pôžičiek Profi Credit.

V tomto prípade je možné si požičať od 300 € alebo aj väčšiu sumu, až do 3 000 € podľa bonity klienta. Finančné prostriedky sú priamo poskytované odoslaním na bankový účet, kde je možné ich použiť bezúčelovo a na čokoľvek.

Vybavenie je veľmi rýchle prostredníctvom online žiadosti cez webstránku nebankovky.

Požičať sa dá so splatnosťou na 18 až 42 mesiacov a na vybavenie úveru treba mať nad 18 rokov a trvalý príjem. V prípade menej bonitných klientov, ako sú napríklad mamičky a ženy na MD, dôchodcovia alebo ľudia s nižším príjmom je možné získať pôžičku aj na základe bonitného ručiteľa.

Každý úver je posudzovaný individuálne, čím sa zvyšuje dostupnosť aj pre menej bonitné a menej zaujímavé skupiny klientov. V prípade riadneho splácania má každý klient nárok aj na revolving.

Pohotovosť

Nebanková spoločnosť Pohotovosť je známa po celom Slovensku ako poskytovateľ rýchlych úverov na rôzne sumy, a tak je možné pôžičky tohto typu použiť tiež v prípade, ak človeku chýbajú finančné prostriedky pred výplatou.

Požičať sa dá už od 99 €, horná hranica pre nového žiadateľa je do 1 000 €, pre dlhodobého klienta až do 4 500 € a spoločnosť nijako neobmedzuje účel poskytovaných finančných prostriedkov, takže je možné úver použiť ľubovoľne.

Doba splatnosti je od 2 do 12 mesiacov, čo znamená, že požičať sa dá aj na kratšiu dobu, avšak aj na dlhší počet splátok, čo sa hodí najmä pri väčších úveroch, kedy si človek chce znížiť výšku mesačnej splátky.

Na vybavenie nie je potrebné mať ručiteľa ani ručenie a o pôžičku sa dá žiadať osobne alebo aj online či telefonicky. Pre aktuálnych klientov má nebankovka aj tzv. Pohotovku, čo je expresný úver do 350 € na čokoľvek.

Provident

Rýchle a dostupné nebankové úvery ponúka aj Provident. Táto nebanková spoločnosť sa zameriava na bezúčelové pôžičky bez skrytých poplatkov vopred a so získaním jednoducho bez ručenia, ručiteľa alebo iného zabezpečenia.

Požičať sa dajú aj menšie sumy aj väčší úver. Výška úveru podľa finančných možností klienta a jeho bonity môže byť od 60 do 2 300 € a o úver je možné požiadať online, telefonicky alebo osobne prostredníctvom jedného z 1 500 regionálnych zástupcov.

Doba splatnosti úveru môže byť buď 60, alebo 100 týždňov, prípadne 3, 15 alebo 22 mesiacov. Podľa tejto doby je aj spôsob splatnosti v týždňových, alebo mesačných splátkach.

Pôžičku je možné použiť na čokoľvek, pretože je bezúčelová a poskytuje sa buď vo forme úveru na platobnej karte, alebo vo forme bezhotovostnej pôžičky s odoslaním priamo na bankových účet.

Na získanie pôžičky je nutné dokladovať príjem a nebankovka si overuje aj klienta z hľadiska jeho bonity a finančnej histórie.

Výhody pôžičiek tohoto druhu

Pôžička pred výplatou má niekoľko výhod.

  • Rýchla pôžička do výplaty sa dá získať vo viacerých nebankových spoločnostiach s krátkodobými aj spotrebiteľskými úvermi a výber je pomerne široký.
  • Požičať si človek môže aj bez overovania a skúmania registrov, hoci len v niektorých nebankovkách.
  • Väčšie úvery si síce vyžadujú dokladovanie príjmu, niekedy je to možné nahradiť bonitným ručiteľom a požičať si tak môžu aj dôchodcovia alebo ženy na MD.

Niekedy sa môže zdať komplikované vybaviť si úver, ktorý človek potrebuje, avšak vždy sú možnosti, ako ho získať.

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

Pri rozhodovaní sa, či požiadať o pôžičku pred výplatou, by človek mal brať do úvahy aj jej nevýhody.

  • Väčšina pôžičiek bez dokladovania príjmu je len na menšie sumy, najviac do 1 000 €, a doba splatnosti je obvykle len pár týždňov až mesiacov.
  • Vzhľadom na to, že ide o nebankové pôžičky a úvery, je úročenie oveľa vyššie a klient preplatí viac ako napríklad v banke.
  • Tieto úvery sú síce bezúčelové, avšak vzhľadom na ich výšku sa nehodia na väčšie investície, a tak ide len o tzv. preklenovacie pôžičky na kratšiu dobu a menšiu sumu.

Aj nevýhody pôžičiek môžu uľahčiť samotné rozhodovanie a niekedy aj vyriešiť problémy, ktoré by mohli neuváženým konaním nastať.