Ruleta – pravidlá hry

V našom blogu sme si už predstavili jednu z najpopulárnejších hier – ruletu. Dnes sa zameriame na pravidlá tejto hry. Ruleta je jednoduchá hra, ktorú dokáže zvládnuť naozaj každý. Stačí ju pozorne sledovať niekoľko minút a už ostáva len na vás pre akú formu sa rozhodnete.

Počas sledovanie hry sa zoznámite s niekoľkými druhmi stávok. Ak ste pozorní a dokážete sledovať stávky i výplaty, môžete si následne vyvodzovať ich výplatné pomery. Pokiaľ ste nováčik, nižšie v článku sme pre vás pripravili zoznam všetkých stávok.

Základné druhy rulety

Ruleta existuje v dvoch, eventuálne v troch variantoch. My sa pozrieme na dva základné varianty: Americkú ruletuEurópsku ruletu.

Americká ruleta

Na americkej rulete sa nachádza spolu 38 polí. Na jej hracom pláne sú čísla od 1 do 36 spolu s dvomi nulami 0 a 00. Stávky sú rovnaké ako pri ostatných druhoch rulety.

House edge je na hodnote 5,26%. Vedľajšia osobitná stávka na päť čísiel má house edge až na hodnote 7,89%. Preto môže byť Americká ruleta pre hráča pomerne nevýhodná.

Európska ruleta

Európska ruleta má na rozdiel od americkej rulety o jedno číslo menej. Celkom má teda spolu 37 polí. Sú to čísla od 1 do 36 a jedna 0. House edge je u európskej rulety je na hodnote 2,7%, ktorý klesá kvôli menšiemu počtu čísel na hracom pláne.

Základné stávky pri všetkých ruletách sú rovnaké: