Ten správny priestor

Začínate s podnikaním? Rozrastáte sa ako firma, či výrobná hala, a potrebujete nové, väčšie priestory? Montovaná hala by mohla ponúknuť odpoved’.

Haly dnes využíva kadekto, nielen podnikatelia. Slúžia ako sklady, priemyselné haly, športoviská, hospodárske či letecké haly, showroomy, predajne a podobne.

Jedným riešením je presťahovať sa do väčších priestorov v prenájme. Riskujete ale, že s Vami nájomca nemusí rátať na dlhšie obdobie, a platíte nájomné, ktoré pri väčších priestoroch nebýva zrovna zanedbateľná položka.

Druhou možnosťou je, poobzeranie sa po vlastnom pozemku a stavba firmy či haly podľa vlastných predstáv odborníkmi. Druhá možnosť je po všetkých stránkach ideálnejšou možnosťou. Halu môžete neskôr jednoducho predať, alebo ju d’alej rozšíriť o prístavbu či poschodie, ak to stavba dovoľuje.

Rozhodnutie je len na Vás, tak ako aj predstava o budúcich priestoroch.

Ak sa rozhodnete, že si montovanú halu necháte postaviť, respektíve zmontovať, vedzte, že dnes nie je problém halu postaviť z čohokoľvek.

Robia sa z betónu, kvalitnej ocele, sklobetónu, skla a iných materiálov. Jenotlivé kusy a dielce sa lepia, zvárajú a skladajú do seba, tak aby vytvorili halu. Diely su špeciálne vyrobené tak, aby do seba zapadli a spolu vytvorili pevnú a odolnú budovu.

Nemusíte sa báť, žeby takýto spôsob montáže nejak ohrozil statiku či kvalitu budovy. Vaše stroje, uskladnené veci a hlavne Vaši zamestnanci budú v poriadku, ak si necháte takýto prietor postaviť certifikovanými firmami na trhu. Postavia Vám halu na kľúč.

Konštrukcie takýchto hál zväčša vyžadujú minimálnu údržbu pri svojej veľmi dlhej životnosti. Po prekročení charakteristických normových hodnôt klimatického zaťaženia, je potrebné  vykonávať údržbu takýchto objektov podľa predpisov.