Venujte dostatok času a pozornosti prevencii

Výkon advokácie je viazaný na splnenie viacerých podmienok, medzi ktoré patrí získanie titulu na jednej z právnických fakúlt, tiež úspešné zloženie advokátskych skúšok, ktorým predchádzala koncipietnská prax.

Medzi osobnostné predpoklady určené zákonom sa radí bezúhonnosť, no advokát tiež rozhodne musí byť čestný, svedomitý, dôveryhodný, zodpovedný a v neposlednom rade pracovitý.

Všetci si myslia, že prácou advokáta je len prísť na súd a jednoducho obhajovať svojho klienta. Len málokto vidí celé dni strávené v kancelárií štúdiom spisov, právnych predpisov a judikatúry, nehovoriac o kontakte s klientom.

Ten je často skutočne veľmi vyčerpávajúci a psychicky náročný, keďže všetci vieme, že za advokátom chodia ľudia zväčša až vtedy, keď je neskoro a dostali sa do obrovských problémov, s ktorými musia svojho advokáta oboznámiť.

Preto je dobré venovať dostatok pozornosti prevencii. Častým problémom je nevrátenie určitej sumy po tom, čo si ju od vás niekto požičal.

V takomto prípade si mnoho ľudí ani neuvedomuje, že vlastne ide o ústne uzavretie zmluvy o pôžičke. Keď sa však rozhodnete po tom, ako vám osoba odmieta vrátiť požičané peniaze obrátiť na súd, dokazovanie dlhu môže byť problematické.

Preto je dobré sa ešte pred požičaním obrátiť na advokáta, aby vám vypracoval zmluvu. Takúto službu vám poskytne ktorákoľvek advokátska kancelária.

Nepotrvá to dlho a určite to nebude ani finančne neúnosné. Navyše, v rukách máte nepochybný dôkaz o pôžičke, ktorý rozhodne obstojí v prípade potreby pred súdom a nemusíte sa tak obávať, že vaše peniaze už nikdy neuvidíte!