Ako zabezpečiť bezproblémové založenie spoločnosti

Radi by ste si založili obchodnú spoločnosť, no nevyznáte sa v zákonoch a paragrafy vás desia? Obchodný zákonník bežnému človeku bez bližšieho uvedenia do deja nestačí na to, aby vedel, ako založiť firmu či ako postupovať pri zakladaní spoločnosti.

Pokiaľ ste začínajúci podnikateľ a nemáte skúsenosti s obchodnými záležitosťami, iste nie je pre vás ľahkou úlohou vybrať si, ktorá forma spoločnosti by bola pre vaše podnikanie najvhodnejšia a zistiť, čo všetko budete pri tomto zložitom procese potrebovať.

Možno chcete založiť akciovú spoločnosť s vyšším počtom akcionárov a potrebujete poradiť, ako postupovať pri emisii akcií na burzu. Možno ste len „malý“ podnikateľ, ktorý si chce založiť rodinnú firmu. Chcete zabezpečiť, aby vaše obchodné imanie bolo v bezpečí.

Je veľa vecí, na ktoré treba pri zakladaní spoločnosti myslieť, či už je to obchodné meno alebo orgány spoločnosti, ktoré treba obligatórne zriadiť ešte pre zápisom niektorých spoločností do obchodného registra.

Takisto treba rozumne zvoliť osobu, ktorá bude spoločnosť zastupovať navonok. V tomto prípade by ste mohli uvažovať o prokúre. Že ste o niečom takom ešte nepočuli? Vôbec sa tým nemusíte trápiť.

Nechajte si poradiť odborníkmi, ktorí sú tu vždy pre vás a sú vždy ochotní poradiť vám s akýmikoľvek otázkami. Vyhľadajte niekoho, kto myslí na to, aby ste pri zakladaní spoločnosti splnili všetky formálne aj materiálne predpoklady dôležité pre správne a efektívne fungovanie vášho podnikania.

S podnikaním sa spájajú aj otázky hospodárskej súťaže. Táto problematika je takisto veľmi komplikovaná a bez správnej právnej podpory sa vám môže ľahko stať, že sa nechtiac ocitnete v nepríjemnej a ťažko riešiteľnej situácii.

Preto ak sa chcete vyhnúť akýmkoľvek komplikáciám a zádrhelom pri zakladaní obchodnej spoločnosti, nechajte si poradiť od odborníkov. Určite potešíte aj nejedného úradníka na registrovom súde, ak prídete so správne vyplnenými tlačivami.