Manažérske kreslo nie je len o elegancii

Základným prvkom každej kancelárie manažéra je manažérske alebo kancelárske kreslo. Avšak vybrať to správne, ktoré bude myslieť nielen na vaše pohodlie počas pracovného dňa, ale aj na vaše zdravie, nie je až tak jednoduché.

Aj správne manažérske kreslo má určité kritériá, ktoré musí spĺňať, aby príliš nezaťažilo počas pracovného týždňa vašu chrbticu a krk, a aby ste čoskoro namiesto manažovania, neodchádzali na PNku…

Anatomické tvarovanie ako samozrejmosť

Minimum, čo môžete pre svoje zdravie v sedavom zamestnaní urobiť, je vybrať si pohodlné a vášmu zdraviu a chrbtici prospešné kreslo.

Manažérske kreslo totiž nemá byť len pohodlné a elegantné, ale takisto aj pre vaše zdravie šetrné a pokiaľ možno, tak by ho malo podporovať.

Na čo sa teda vlastne pri výbere kresla zamerať? Pri výbere toho správneho manažérskeho kresla pozerajte na kvalitné a pohodlné sedadlo a takisto aj materiál, z ktorého je vyrobené. Samozrejmosťou by pre vás malo byť anatomicky tvarované sedadlo.To sa priamo prispôsobí vašej chrbtici.

Podstatná je takisto aj výšková nastaviteľnosť. To platí nielen o sedadle, ale aj nastaviteľných opierkach na ruky. Operadlo by takisto malo byť anatomicky tvarované operadlo. Nezabúdajte ani na bezpečný podvozok a kolieska.

study-789631_1920-1024x681-5143250

Výber toho správneho manažérskeho kresla nie je vôbec jednoduchý, ale stojí za to venovať mu čas a pozornosť. Dobré a kvalitné kreslo vám vydrží aj niekoľko rokov. Ak ho vyberiete správne, predíde aj bolestiam vašej chrbtice. Tie by vás celkom určite čakali, ak by ste dlhé hodiny trávili v kresle, ktoré sa k vám a k vašej chrbtici nehodí.

V neposlednom rade takisto nezabúdajte ani na dizajn kresla. Vaše manažérske kreslo má aj reprezentatívnu funkciu, a preto opatrne aj s farbami. Vyberajte tak, aby sa vám kreslo hodilo do už vytvoreného interiéru kancelárie.