Mladomanželská pôžička

Pôžička pre mladomanželov je obľúbený produkt, ktorý môže pomôcť z ťažkej finančnej situácie mnohým mladým párom. Výdaje spojené so sobášom, osamostatnením a ďalšími veľkými životnými zmenami sú záťaž pre rozpočet mladej rodiny. Financie na bývanie je výhodné získať hypotékou pre mladých, čo však s ostatnými výdavkami? To Vám poradíme v nasledujúcom článku.

Kde ju získam?

Mladomanželská pôžička je úverovým produktom bánk s výhodnou štátnou dotáciou vo forme zníženej úrokovej sadzby. Ak splníte podmienky, získate bezúčelový úver do sumy 10 000 eur so zníženým úrokom o 4,5%, z čoho 3% bude tvoriť štátna dotácia a zvyšných 1,5% sa zaväzuje znížiť banka.

Tento úver nefiguruje v ponuke každej banky, naopak, je ich len zopár a aj ich ponuky môžu byť rôzne výhodné. Je dobré porovnať poplatky za vybavenie, za vedenie účtu, výslednú úrokovú sadzbu a dobu splatnosti. Tak nájdete najvýhodnejšiu pôžičky práve pre Vaše požiadavky.

Čo musím splniť?

Aby ste ako mladomanželia mohli požiadať o úver, musíte splniť hneď niekoľko podmienok. Vekový limit je určený na 18 až 35 rokov. Manželmi môžete byť maximálne dva roky a spoločný príjem oboch nesmie prekročiť hranicu 2,6-násobku priemernej mesačnej mzdy. Znížená úroková sadzba vám bude zrušená v prípade rozvodu. Dočasne zvýšený úrok dostanete, ak sa omeškáte so splátkou na 90 dní a viac.

Prečo vybrať práve tento úver?

Oproti ďalším bezúčelovým úverom má tento konkrétny úver výhodu nízkeho úroku, bežná úroková sadzba sa pohybuje u bezúčelových úverov od 8 do 10% i viac, u mladomanželského úveru bude znížená o 4,5%. Doba splatnosti sa dá zvoliť medzi 1 až 7 rokmi, u niektorých bánk je možné vybrať až 10 rokov. Nemusíte dokladať žiaden účel pre použitie peňazí a banky nevyžadujú žiadne ručenie u mladomanželskej pôžičky, na rozdiel od hypotéky pre mladých.