Nemčina pre firmy – aktívne a moderne!

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, no nemecky hovoriace krajiny tvoria obrovský trh so sto miliónom ľudí, ktorí sú od Slovenska na dosah cestou autom.

Je preto obrovská škoda, keď sa firmy pri exporte nekoncentrujú na túto časť Európy, ale niekedy zbytočne hľadajú odbytiská na východe Európy či na iných kontinentoch. Na to, aby ste vedeli obchodovať s nemecky hovoriacimi krajiny, potrebujete poznať tento jazyk.

Nemčina vo firmách

Väčšina firiem od zamestnancov požaduje nevyhnutnú znalosť angličtiny. Čo však ďalej? Jeden jazyk je málo, preto je minimálne vhodné uvažovať nad vzdelávaním zamestnancov aj v inom svetovom jazyku. Nemčina je v tomto prípade ideálnym riešením pre slovenskú firmu.

Ako sa učiť nemčinu?

Nemčinu vo firmách treba vyučovať aktívne a moderne. Aktívne znamená to, že ak lektor svojim študentom prednesie teóriu a drví ich gramatikou, ale zabúda na komunikáciu, je to celé úplne nanič. Preto komunikovať, komunikovať a komunikovať. S tým súvisí aj tá moderná stránka výučby nemčiny vo firmách.

Ako objednať?

Ak náhodou vlastníte firmu a uvažujete o nemčine, dá sa takýto kurz pomerne jednoducho objednať prostredníctvom internetu. Na trhu už pôsobí množstvo jazykových agentúr, ponúkajúcich spomenuté aktívne a moderné jazykové kurzy nemčiny pre svojich zamestnancov. Niečo také vám môžeme rozhodne len odporučiť.