Pôžičky cez platené linky skrývajú rad úskalí

Peňazí je v dnešnej dobe znateľný nedostatok a svoje o tom vie veľa ľudí. Akonáhle sa človek dostane do finančnej tiesne, často v snahe zohnať potrebné peniaze ani nerozmýšľa nad tým, od koho si ony financie vlastne požičia – a to je najväčší kameň úrazu. Niet sa preto čomu čudovať, že sa toľko darí pôžičkám uzatvorených cez platené telefónne linky, ktoré sú mnohokrát podvodné a ich cieľom je zarobiť na nešťastie ľudí v núdzi.

Na inzeráty narazíte všade

Na podvodné inzeráty sľubujúce spôsob ako zarobiť peniaze môže človek naraziť ako na internete, tak aj v tlači alebo na nástenkách. Predmetom inzerátu je ponuka finančného úveru, pre ktorého získanie musíte zavolať na dané telefónne číslo. Na druhej strane na vás môže čakať buď kontaktný pracovník alebo v častejších prípadoch automat.

Najväčším problémom je cena hovoru, ktorá môže dosahovať čiastky až 3 eurá za minútu, pričom je hovor umelo predlžovaný a minúty tak len skáču. Vo finále získate len vysoký účet za telefón a o peniazoch od veriteľa si môžete nechať len zdať.

Platené telefónne linky možno spoznať na prvý pohľad

Jedným z varovných signálov môže byť telefónne číslo začínajúce na číslicu 9. Problém môžete zaznamenať aj vo chvíli, keď sa vám ozve záznamník nie operátor. Cieľom týchto pôžičiek je profitovať na vašom nešťastií. Na vrátenie prevolaných peňazí nemáte nárok a zostanú vám tak len oči pre plač.

Požičiavajte si len od solídneho poskytovateľa

Ak potrebujete požičať peniaze, požičiavajte si ich len od solídnych poskytovateľov. Poznať ho môžete nielen podľa telefónnej predvoľby 800, kedy voláte celkom zadarmo – telefónny hovor je účtovaný volanému a vy tak za hovor neplatíte ani cent. Pokiaľ sa ale bude jednať o platený hovor, budete na neho upozornení a suma za jedno volanie spravidla nepresiahne 20 centov.