Kreditné karty

Kreditné karty sú nepostrádateľnou súčasťou každodenného života. Dnes už nepotrebujete hotovst k tomu, aby ste zaplatili za tovar alebo služby. Stačí mať pri sebe platobnú kartu. Navyše používanie kreditnej karty je výhodné.

Za každú transakciu platobnou kartou získate určitý bonus. Niektoré platobné karty Vám za každú transakciu vráti späť dané percento zo zaplatenej sumy, iné Vám ponúka rôzne vernostné programy, zľavy a akcie.

V poslednej dobe sa objavuje čím ďalej viac platobných kariet, ktoré predstavujú predovšetkým kreditné karty, s určitou možnosťou výhod. Samy veľké spoločnosti vytvárajú vlastné kreditné karty, ktoré slúžia na financovanie nákupov.

Mnoho ľudí si stále zamieňa kreditné a debetné karty. Hlavný rozdiel medzi kreditnou a debetnou kartou je viazanosť k bežnému účtu a druh peňazí na karte.

Výhody kreditky

Kreditné karty vydané samotnými obchodníkmi majú celý rad výhod. Nielenže je možné čerpať klasický úver na bezúročné obdobie, ale prostredníctvom nákupu sa načítajú určité body či bonusy. Potom nasledujú možnosti ich výberu alebo nákup za určitú sumu zadarmo. Všetko závisí na obchodnej politike daného predajcu.

Pomocou kreditnej karty môžete nakupovať na splátky, bez toho aby ste niekde museli žiadať o pôžičku. V závislosti na Vašom individuálne nastavenom limite môžete kedykoľvek využiť splátok pomocou platobnej karty.

Po dobu bezúročného obdobia dokonca nebudete platiť ani úroky. Potom postačí uhradiť len minimálnu splátku, zvyšok uhradíte v postupných splátkach.