Prečo by si mali investori vybrať Slovensko?

Naša ekonomika je v súčasnosti vo veľkej miere založená na zahraničných investíciách. Či sa nám to páči alebo nie, tak práve kapitál zo zahraničia tvorí významnú mieru slovenského HDP a zároveň prispieva k rastu zamestnanosti.

Slovenské firmy by nás skrátka samotné nepotiahli, je potrebný určitý impulz a vstup investorov zo zahraničia. Preto je nesmierne dôležité, aby naša krajina ponúkala priestory i podmienky na vstup investorov.

Ide skutočne o rozsiahly komplex rôznych faktorov, ktoré determinujú atraktivitu krajiny. Z hľadiska všeobecných podmienok ide napríklad o daňové zaťaženie či možnosť stimulov od štátu.

Pri konkrétnych miestach hovoríme o ich umiestnení, dopravnej dostupnosti či blízkosti dodávateľov, respektíve odberateľov.

Na Slovensku postupne vyrastá atraktívna priemyselná zóna, ktorá k nám láka rôznych investorov. Ide o priemyselnú lokalitu pri meste Sereď, nachádzajúcom  sa neďaleko Trnavy.

Pri Seredi vyrástla mimoriadne atraktívna priemyselná zóna, ponúkajúca výborné podmienky pre investorov. Poloha je výborná, blízko rýchlostnej cesty medzi Nitrou a Trnavou a takisto blízko diaľnice D1.

Odberatelia i dodávatelia firiem, ktorí obchodujú s firmami v tejto priemyselnej zóne, teda vôbec nemajú problém s dopravou. Výhodou je blízkosť bratislavského letiska pre prípadné zahraničné delegácie či návštevy.

Klasický zahraničný investor hodnotí práve spomínané faktory pri svojom rozhodovaní o výbere miesta svojho podnikania. Rovnako podstatné je pre investorov to, aby sa v danej krajine cítili komfortne a neboli zbytočne šikanovaní zo strany štátu prostredníctvom daní či iných extra poplatkov.

Sereď sa stala dobrou voľbou a pokiaľ náhodou premýšľate o založení podniku aj vy, tak by bola prijateľnou alternatívou určite aj pre vás.